Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Eutanazja
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 19:51   

Maja napisał/a:
Ponieważ stan tej dziewczyny nie był 'nie do poprawienia'. Skoro sama doszła do tego, że jest jej lepiej i woli jednak żyć. Na szczęście doczekała do tego momentu. Jej cierpienie nie było trwałe, chociaż żyła z tymi myślami przez wiele lat.

A może jej stan uległ poprawie, bo wreszcie dostała pełnię władzy nad własnym życiem? Ostatecznie jedyne co się zmieniło w jej życiu, to fakt, że dostała prawo wyboru. Ciężko określić czy poprawa była stała czy chwilowa. Dziewczyna miała wybór, co w tym złego? Co złego w tym, by człowiek mógł decydować o własnym życiu? Przecież ostatecznie to jego życie.
Maja napisał/a:
Chodzi mi o te osoby, które dokonywały samego aktu zabicia tej dziewczyny.

Te osoby robią to dobrowolnie, bo wierzą, że w ten sposób komuś pomagają.




 
 
Eutanazja
Maja 



Wiek: 35
Dołączyła: 31 Maj 2016
Posty: 111
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-06-13, 19:54   

Ja nie mówię, że nie ma prawa decydowania o swoim życiu. Jeśli nie jest w stanie wytrzymać z myślami samobójczymi to - dla mnie - ma prawo się zabić. Ale - tak samo moim zdaniem - nie ma prawa robić z nikogo zabójców. Niezależnie od tego, jak na dany moment podchodzą do tego ci 'wolontariusze'.



if I promise not to kill you - can I have a hug?
 
 
Eutanazja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 19:58   

Maja napisał/a:
nie ma prawa robić z nikogo zabójców. Niezależnie od tego, jak na dany moment podchodzą do tego ci 'wolontariusze'.

Dlaczego chcesz decydować za tych 'wolontariuszy'? To ostatecznie też są ich sumienia i ich wybór.




 
 
Eutanazja
Maja 



Wiek: 35
Dołączyła: 31 Maj 2016
Posty: 111
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-06-13, 20:02   

Tak samo jak terroryści mają swoje sumienia i swój wybór.



if I promise not to kill you - can I have a hug?
 
 
Eutanazja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 21:02   

Maja napisał/a:
Tak samo jak terroryści mają swoje sumienia i swój wybór.

Nie bardzo rozumiem ideę tego porównania. Mogłabyś rozwinąć swoją myśl?




 
 
Eutanazja
Maja 



Wiek: 35
Dołączyła: 31 Maj 2016
Posty: 111
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-06-13, 22:23   

Oczywiście.

Napisałaś:
Cytat:
Dlaczego chcesz decydować za tych 'wolontariuszy'? To ostatecznie też są ich sumienia i ich wybór.


Ja odpisałam:
Cytat:
Tak samo jak terroryści mają swoje sumienia i swój wybór.


Nie widzisz analogii? Mówimy tu o zabijaniu drugiego człowieka. Zarówno Ci 'wolontariusze', którzy - jak twierdzisz - dokonują swoich wyborów zgodnie ze swoimi przekonaniami, tak samo terroryści posiadają swój system wartości i według niego zabijanie ludzi jest uprawnione w konkretnych przypadkach.
'wolontariusze' zabijają i to jest dla nich 'w porządku', bo nie mają wyrzutów sumienia i nie godzi to w ich zasady moralne.
Terroryści zabijają i jest to dla nich 'w porządku', bo nie mają wyrzutów sumienia i uważają, że robią to zgodnie z pewnymi zasadami moralnymi, którymi się kierują.

Dla mnie to całkowicie analogiczny sposób myślenia. Dlaczego więc potępiać terrorystów, a popierać ludzi, którzy zabijają drugiego człowieka w procesie eutanazji?




if I promise not to kill you - can I have a hug?
 
 
Eutanazja
Kappa 
Kappa



Wiek: 18
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 996
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-06-13, 22:29   

Scarlet Halo napisał/a:
A może jej stan uległ poprawie, bo wreszcie dostała pełnię władzy nad własnym życiem? Ostatecznie jedyne co się zmieniło w jej życiu, to fakt, że dostała prawo wyboru. Ciężko określić czy poprawa była stała czy chwilowa. Dziewczyna miała wybór, co w tym złego? Co złego w tym, by człowiek mógł decydować o własnym życiu? Przecież ostatecznie to jego życie.
W pełni się zgadzam ze Scarlet. Chciałbym, aby takie prawo było w Polsce. Chciałbym mieć wybór. W końcu to moje życie.
Wie ktoś coś więcej na temat tego prawa w Belgii? Jakiś link albo coś? Większość linków jakie znalazłem są właśnie do sprawy tej 24 - latki.




They say we die twice,
Once when the breath leaves our body and once, When the last person we know says our name
 
 
Eutanazja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 22:53   

Maja napisał/a:
Dla mnie to całkowicie analogiczny sposób myślenia. Dlaczego więc potępiać terrorystów, a popierać ludzi, którzy zabijają drugiego człowieka w procesie eutanazji?

Z bardzo prostej przyczyny - ludzie zabijani przez terrorystów nie wyrażają na to zgody. To tak jak z seksem - jak druga strona wyraża zgodę, to wszystko jest ok. Jak druga strona nie wyraża zgody, to jest to gwałt. Nie porównywałabym moralności gwałciciela z moralnością człowieka uprawiającego seks z kimś za zgodą tej osoby, bo to jednak dwie zupełnie inne moralności, nie sądzisz?


<<< Dodano: 2016-06-13, 22:56 >>>


MuniekB napisał/a:
Wie ktoś coś więcej na temat tego prawa w Belgii? Jakiś link albo coś?

Tu jest trochę linków, ale wszystko po angielsku:
http://www.patientsrightscouncil.org/site/belgium/




 
 
Eutanazja
Maja 



Wiek: 35
Dołączyła: 31 Maj 2016
Posty: 111
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-06-13, 23:04   

Zaczęłyśmy rozmawiać o osobach, które zabijają. Zabójstwo zawsze jest zabójstwem dla mnie. I ja piszę teraz o perspektywie zabójcy. Czy 'wolontariusza' - jak zwał tak zwał. Myślę o jego sumieniu i zasadach moralnych, które to akurat dla mnie są analogiczne do zasad chociażby islamskich terrorystów. Jeśli oczywiście twierdzimy, jak napisałaś:
Cytat:
To ostatecznie też są ich sumienia i ich wybór.


Zaczynam już średnio kontaktować, jestem zmęczona. Jakby co to do tematu mogę wrócić jutro, bo zaraz zacznę pisać niezrozumiale (o ile jeszcze ten post jest zrozumiały...)




if I promise not to kill you - can I have a hug?
 
 
Eutanazja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 23:13   

Maja napisał/a:
Zabójstwo zawsze jest zabójstwem dla mnie.

A dla mnie jedno odebranie komuś życia nie jest równe drugiemu. Czym innym jest zabójstwo w obronie własnej. Czym innym zabójstwo w afekcie. Czym innym morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Czym innym jest zabicie kogoś na wojnie, a jeszcze czym innym ludobójstwo. Osobną zaś kategorią jest zabicie kogoś na jego własne wyraźne życzenie. Te rzeczy zdecydowanie nie są tożsame.
Maja napisał/a:
Myślę o jego sumieniu i zasadach moralnych, które to akurat dla mnie są analogiczne do zasad chociażby islamskich terrorystów.

Analogia dla mnie jest właśnie mniej więcej taka jak między chłopakiem uprawiającym seks ze swoją dziewczyną, a facetem gwałcącym kobietę w ciemnej alejce. Podobieństwa zaczynają się i kończą na tym, że jeden i drugi uprawia seks. Tak samo w przypadku terrorystów i lekarzy dokonujących eutanazji podobieństwa zaczynają się i kończą na tym, że efektem ich działań jest czyjaś śmierć.

Jak już to gdzieś tutaj bardzo trafnie zauważyła Fearless - ja jestem relatywistką, taką z krwi i kości i wszystko dla mnie jest kwestią kontekstu, bo uniwersalne są jedynie prawa fizyki... oczywiście dopóki nie mamy do czynienia z osobliwością. ;)




 
 
Eutanazja
darannaccc 


Wiek: 28
Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 53
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-09-21, 15:42   

Popieram.

[ Komentarz dodany przez: Alice Liddell: 2016-09-21, 15:45 ]
Na przyszłość postaraj się o bardziej rozbudowane posty, które wnoszą coś do tematu.




 
 
 
Eutanazja
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-21, 15:54   

Uwaga, łopatologia stosowana: ofiara terrorysty nie chce umierać- "ofiara" wolontariusza chce.



 
 
Eutanazja
Suicider
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-01, 00:59   

Dokładnie jak Castro napisała, dla chcącego nic trudnego. Zamiast po prostu się zabijać można przy okazji paru osobom uratować życie, za to masz komfort psychiczny w ostatnich chwilach. Są kraje w których eutanazja jest legalna ale kosztuje pare kafli euro..



 
 
Eutanazja
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-01, 14:15   

Sądzę, że eutanazja w Polsce nigdy nie będzie legalna ze względów etyczno-moralnych. Żyjemy również w kraju głęboko wierzącym, gdzie katolicyzm jest bardzo mocno zakorzeniony oraz ma duży wpływ na światopogląd i niektóre podejmowane ważne decyzje. Niemniej jednak wracając do tematu właściwego sam osobiście na ten moment nie wiem co o tym sądzę. Z jednej strony jest to dobre rozwiązanie dla kogoś kto cierpi i nie ma już żadnego ratunku z drugiej zaś są osoby, które są sparaliżowane nie potrafią mówić, ruszać się brzydko mówiąc są warzywami. Nie wiemy jaką mają świadomość, co myślą i jakie mają plany. Być może chcą żyć być może nie. Nigdy się tego od nich nie dowiemy. Ludzie ci mają rodziny, którym jest ciężko, jednak się nimi opiekują i chcą żeby żyli. Co jednak jak zabraknie tych opiekunów? Zastanawia mnie też to, dlaczego kilkaset km dalej jest to legalne, a w u nas podchodzi to pod zabójstwo. Tak jak w przypadku pewnych substancji psychoaktywnych. Tutaj grozi mi za to więzienie, jednak wystarczy, że przekroczę granicę i już nic mi nie grozi. Uważam, że jeżeli ktoś bardzo cierpi powinien mieć możliwość wyboru...
Być może, za jakiś czas będzie to legalne w Polsce choć musi upłynąć bardzo dużo czasu.




 
 
Eutanazja
Konrad96 
fan Imagine Dragons



Wiek: 27
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 339
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2021-07-29, 14:02   Eutanazja

Wiem Że to ciężki temat i rzadko spotykany ale ostatnio nic mnie nie uszczęśliwia czuje jakby uszło wszelkie nadzieje pragnienia , mimo że mam 25 lat a ja czuje się jakby nie pasował do tego świata , nigdzie nie umiem się wpasować , nie umiem sobie znaleźć nikogo bo czuje że nie wchodzę progi prawdziwego mężczyzny , coraz częściej w głowie myśle o eutanazji by wyjechać nwm do Szwajcarii lub Holandii i nigdy nie wrócić, mimo że koleżanka mnie namówiła na psychologa, to czuje się z tym problemem sam, nie mam z kim wyjść na miasto ani pogadać a o randkach to jak wspomniałem u góry , czuje że może być ostatnie chwile mimo że jeszcze i coś próbuje

Już nie oczekuje porad , chce tylko by ktoś mnie wysłuchał




,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.
 
 
 
Eutanazja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12