Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-06-07, 11:53   

eithné, za moich też ale teraz to rzadkość. Polikwidowali nawet szkolne sklepiki, przez te durne ustawy. Tak jakby szkoły były na odludziu i uczniowie nie mogli przejść się do Żabki obok budynku i kupić coca-colę, lub przynieść ją sobie z domu. :roll:



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-08-31, 16:30   

:zlotalopata:

Wpadłam ostatnio w ogromną rutynę, jeśli chodzi o jedzenie, jakie zabieram ze sobą do pracy. U mnie możliwość podgrzania odpada, podobnie jak silne aromaty. A te dwa czynniki są często elementami moich ulubionych posiłków na rozpoczęcie dnia.

Czasami zabieram resztki z obiadu, które przejdą na zimno (pizza czy jakieś wrapy), paszteciki, a to zrobię wielką michę sałatki (tabbouleh, wege-meksykańska, quinoa ze strączkami, ziołami, warzywami i oliwą itede itepe) i ją wykańczam przez kilka dni. Jak mnie nachodzi ochota na słodkie wersje, to zapiekam sobie owsiankę w foremkach na muffinki, albo smażę placki jabłkowe z manną i rodzynkami. No i zawsze też opcją jest kanapka z jakąś pastą, smalczykiem z fasoli, łagodnym hummusem, ale staram się to ograniczać. W tych składanych jest za dużo pieczywa i stają mi w gardle, natomiast owijać pojedyncze kromki w folię spożywczą lub aluminiową też słabo. Za dużo śmieci.

Chyba zainwestuję w jakiś zgrabny i trwały termosik obiadowy, jesień idzie. I może jeszcze w woskowijki - jakby rzeczywiście szło je domywać i wielokrotnie używać, odpadłby argument bezsensownej nadprodukcji śmieci przy robieniu kanapek.

Cytat:
Osobom, którym ciągle brakuje czasu polecam onigiri


Wypróbuję!
Internety powiedziały mi też o istnieniu onigirazu, czyli takiej większej, kanapkowej wersji onigiri. Kupić tylko nori i próbować. :>




Disqualified as a human being.
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-08-31, 22:20   

Mustela Nivalis napisał/a:
wege-meksykańska, quinoa ze strączkami, ziołami, warzywami i oliwą itede itepe

Poproszę dokładny opis.

Mustela Nivalis napisał/a:
W tych składanych jest za dużo pieczywa i stają mi w gardle, natomiast owijać pojedyncze kromki w folię spożywczą lub aluminiową też słabo. Za dużo śmieci.

Słoiczek ze smarowidłem i bochenek w worku na kapcie ;) , w zwykłym pudełeczku śniadaniowym albo pudełku po margarynie czy czymś takim. No i nóż. Taki zestaw powinien działać wielokrotnie.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-09-01, 10:33   

Delphi napisał/a:
No i nóż. Taki zestaw powinien działać wielokrotnie.


Nie wspominałam o tym, bo w sumie wydało mi się nieistotne - sam fakt jedzenia publicznego jest dla mnie wysoce stresujący, robienie kanapek na miejscu generowało tego stresu 2x więcej. Ręce mi się trzęsły, wszystko wypadało na stół i podłogę. Dopóki bariera emocjonalna nie zostanie pokonana i nie poczuję się pewniej - taki zestaw u mnie nie zadziała. Ale prace nad neutralizowaniem stresu trwają. ;)

Delphi napisał/a:
Poproszę dokładny opis.


W jednej misce ląduje ugotowana quinoa, pokrojone w kostkę papryka, cebula (czerwona albo szalotka, zwykła też pójdzie), pomidorki koktajlowe (połówki albo ćwiartki), dalej leci czerwona fasola, edamame, jak jest - wrzucam też kukurydzę. Pietruszkę drobno siekam, walę wedle upodobań (świeża, mrożona, suszona - obojętnie), oliwa, sól, pieprz i gotowe. Nie musi być quinoa, z kaszą jaglaną też się sprawdza. W podpatrzonym gdzieś daniu był jeszcze do tego dressing z awokado, ja pomijam. W sumie to takie uniwersalne jest, można darować sobie paprykę, albo dodać ogórka itepe.


Albo jadę z profanacją meksykańskiej: czerwona fasola, kukurydza, parę papryk w kostkę, czasem cebula, czasem biała część pora. Wcześniej się bawiłam w dodatkowo do tego ananasa i ser, ale sobie darowałam, w to miejsce gotuję ryżu, walę kopru i ogórka konserwowego w drobniutką kosteczkę pokrojonego, na to sól, pieprz, sok z cytryny i sojo-/majonez...




Disqualified as a human being.
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-11-17, 18:41   

Ja z racji tego, że chcę schudnąć i pracuję w pracy na pół etatu to nic nie biorę. Zwyczajnie nie jestem głodna. Chociaż już od jakiegoś czasu biorę jogurt.


<<< Dodano: 2019-12-16, 20:16 >>>


Ostatnio przeszłam na dietę i jem regularnie posiłki co 3 godziny. Poza tym zmieniłam dział, gdzie przerwa jest o 10.00 wiec to już komplikuje sprawę i sprawia, że muszę brać coś zjeść.
Ispiracje czerpię z diety. Bardzo polubilam koktajl z mrożonych owoców i maślanki.




You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Primrosetta 



Wiek: 18
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 195
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2019-12-18, 20:21   

Cappy napisał/a:
Ostatnio przeszłam na dietę i jem regularnie posiłki co 3 godziny. Poza tym zmieniłam dział, gdzie przerwa jest o 10.00 wiec to już komplikuje sprawę i sprawia, że muszę brać coś zjeść.

Ja także rozpoczęłam regularne spożywanie posiłków i sądzę, że to bardzo pozytywna zmiana.

Co do jedzenia, w moim przypadku do szkoły, to sprawa wygląda słabo. Chciałabym ograniczyć spożywanie pieczywa do minimum, a co innego mogę brać do plecaka? Ewentualnie może być to jakiś owoc, bądź no nie wiem, wafle ryżowe?




Like a streetlight
In the middle of the lonely night, I still just look bright
In the middle of the lonely night, I try my best to smile
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2019-12-18, 20:31   

Mustela Nivalis napisał/a:
Za dużo śmieci.


Są ekologiczne owijki woskowane, albo chusty Boc'n'roll. Z dostawą do Empiku można zamówić. Trzy dychy, ale nigdy więcej folii i torebek śniadaniowych.

Primrosetta napisał/a:
Ja także rozpoczęłam regularne spożywanie posiłków i sądzę, że to bardzo pozytywna zmiana.


Tak, tak - regularne posiłki to podstawa dbania o siebie i to naprawdę wpływa na samopoczucie.

Primrosetta napisał/a:
hciałabym ograniczyć spożywanie pieczywa do minimum, a co innego mogę brać do plecaka?


Są takie pojemniki, kubki z wypukłym wieczkiem i dołączoną łyżeczką, w które można wpakować jogurt, albo serek homogenizowany i musli na górę. Takie coś "przytrzyma" dłużej niż sam owoc. Jest i białko i długo uwalniające się węglowodany :) Do tego jakiś owocek i mamy zdrowe śniadanie. Alternatywą dla jogurtów / serków dla tych, co się kuchni nie boją są jaglanki.




 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-12-18, 20:41   

Szara Eminencja napisał/a:
Z dostawą do Empiku można zamówić. Trzy dychy, ale nigdy więcej folii i torebek śniadaniowych.



Ha! Woskowijki są na liście prezentów dla siebie samej.
W mojej walucie trochę inaczej to wygląda, ale to cena wygórowana też nie jest, więc zobaczymy...

Obecnie problem śmiecenia się sam wyeliminował, mój nowy półlitrowy termos marki Thermos oblatuje dni, w których nie noszę ze sobą śniadań na słodko. <3




Disqualified as a human being.
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-23, 13:53   

Nie mam gdzie tego wlepić, a że to wiąże się też z jedzeniem do pracy, zapytam.
W przypływie, że obiecałam sobie i wam 7 dni bez niezdrowego jedzenia, zaczęłam się zastanawiać, co tak właściwie jest zdrowe, a co najważniejsze, jak to zabrać do roboty. Macie jakiś wykaz czy coś?
Jak tak sama próbuję coś ogarnàć, to wszystkiego znajdą się zagorzali przeciwnicy i fanatycy. Aż czasem mam wrażenie, że to jakaś nowa religia.




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2020-06-23, 19:44   

L.M. napisał/a:
zaczęłam się zastanawiać, co tak właściwie jest zdrowe, a co najważniejsze, jak to zabrać do roboty. Macie jakiś wykaz czy coś?


Skłaniaj się ku nieprzetworzonej żywności z krótkim składem, na początek powinno wystarczyć. :) A jak już jesteśmy w temacie składów, lepiej nie jeść czegoś czego nazwy nie jesteś w stanie przeczytać bez połamania sobie języka. :lol:

L.M. napisał/a:
jak to zabrać do roboty


Lunchboxy wiodą prym obecnie. Zdrowe, szybkie w przygotowaniu i wygodne do zabrania gdzieś ze sobą.




 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-06-23, 20:43   

Sadist napisał/a:
lepiej nie jeść czegoś czego nazwy nie jesteś w stanie przeczytać bez połamania sobie języka.

Tokoferol, cholekalcyferol. Osobiście zamiast kierować się łamaniem języka polecam sprawdzać co jest czym, zarówno w przypadku nazw trudnych, jak i symboli E000, które przecież nie wszystkie są złe.
Na zdrowo do pracy zwykle zabieram twaróg z rzodkiewką i ogórkiem, pieczywo razowe, opcjonalnie masło, owoce: banany, jabłka, brzoskwinie, jogurty owocowe nie słodzone. I sok pomarańczowy. :D To tyle jeśli chodzi o "na zdrowo", zwykle biorę co popadnie, ostatecznie zjadając w pracy 2 banany i trzy jabłka i popijając to kawą z mlekiem. Zdarza mi się też zabrać owsiankę, bo w pracy jem pierwszy posiłek.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-24, 07:40   

To brzmi dosyć sensownie. Ale mam wątpliwości co do wszystkiego np. jak patrzeć na śledzia w śmietanie, niby ryba, ale też ta dziwna śmietana, albo serki topione, wydają mi się tym złym produktem, ale znów nie mają długiego i dziwnego składu...



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-06-24, 08:33   

Surowe jabłko zawiera w sobie mnóstwo substancji o bardzo zawiłych nazwach, jednak daje radę.
Stężony kwas siarkowy ma bardzo krótki i łatwy do wymówienia skład, a pomimo to nie polecam…




 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-24, 08:42   

To był raczej skrót myślowy, hah.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-06-24, 09:37   

Ja zawsze zabieram owsiankę z bananem. Później serek wiejski z owocem lub warzywem, jak z warzywem to zwykle też szczypiorek wkrajam :)



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Jedzenie do pracy/do szkoły.
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11