Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Castro 

Wysłany: 2019-08-23, 22:16   

Suicider napisał/a:
Zobacz ile emitują kraje z poza UE, zmniejszenie przez nas tych emisji NIC nie da.
Nic nie pisałam o "zmniejszaniu emisji", ocieplenie klimatu jest nie do zatrzymania. Po prostu będzie cieplej i w tych warunkach gorzej będzie się produkować energię z węgla.

Suicider napisał/a:
UE to gówno, po prostu niemcy razem z francją chcą dalej rujnować małe kraje pod byle pretekstem i doić kasę.

Nie bardzo rozumiem co to ma do tematu bezpieczeństwa energetycznego Polski, poza tym... można mieć zastrzeżenia wobec UE, ale nie zmienia to faktu, że w tym momencie Polska ma wybór albo UE albo Rosja. Ja wolę UE.

Suicider napisał/a:
Co do elektrownii jądrowych, potrwa kilkanaście lat ale kiedyś wkońcu trzeba to zrobić.
Nie mam takiego przekonania, że trzeba. Można zainwestować w OZE i przy dobrych wiatrach za 20 lat posiadać własną, wydajną i relatywnie tanią technologię OZE, którą inne kraje dla odmiany będą kupować od nas.

Suicider napisał/a:
Do takiego przedsięwzięcia zatrudnia się najlepszych specjalistów a nie byle kogo i "jakoś to będzie"

Obawiam się, że takie rzeczy, to nie w Polsce. Widziałeś w tym kraju jakąkolwiek dużą inwestycję publiczną, w której chodziłoby o jakość i profesjonalizm? Mamy piękne lotnisko w Radomiu, z którego nikt nie lata; mamy piękne drogi... w remoncie już w 2 miesiące po otwarciu... Czy Ty naprawdę wierzysz, że do czegokolwiek w tym kraju zatrudni się kiedykolwiek ludzi bazując wyłącznie na ich kompetencjach i pozwoli się im podejmować decyzje biorąc pod uwagę przede wszystkim ich specjalistyczną wiedzę? ;)

Suicider napisał/a:
Warto przeczytać co było przyczyną zdarzeń w fukushimie.

Bezpośrednią przyczyną wydarzeń w Fukushimie było tsunami. Bezpośrednią przyczyną wypadku w Czarnobylu była wada reaktora. Natomiast w obu przypadkach zdarzeniu można było zapobiec, gdyby większą uwagę przykładano do bezpieczeństwa. Długo przed wypadkiem w Fukushimie podnoszono kwestię bezpieczeństwa elektrowni w kontekście typowych dla tego rejonu zdarzeń sejsmicznych i nic z tym nie zrobiono (kiedy zaczęto na to zwracać uwagę, to jak pisałam... tylko 9 reaktorów z 54 uznano ze spełniające standardy). Podobnie zignorowano zastrzeżenia rosyjskich naukowców wobec konstrukcji reaktorów RBMK. Polityka, pieniądze i ignorowanie procedur jest zazwyczaj przyczyną większości katastrof związanych z działalnością człowieka.

Suicider napisał/a:
Zgadzam się z tym że wypłacanie skutków takiego wybuchu by nas ograniczyło finansowo.
Raczej doprowadziłoby nas na skraj bankructwa albo i poza ten skraj. ;)

Paplanina polityczna
Odpowiedz do tematu