Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-06-06, 10:55   

Hekate napisał/a:
Pierwszy tom - Misery, za 7,99, a kolejne za 16,99.

Oni zawsze tak robią. Pierwszy tom za grosze a potem podwyższają. Nie zdziwię się jak potem będą jeszcze droższe niż 17zł
Jak wydadzą 64 tomy... trochę kasy będzie. Choś wielu kupi pierwszy tom, zobaczy po ile kolejne 63 tomy, i odpuści.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
eithné
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-06, 13:19   

Szamanka napisał/a:
Oni zawsze tak robią. Pierwszy tom za grosze a potem podwyższają. Nie zdziwię się jak potem będą jeszcze droższe niż 17zł

Kolejne tomy będą kosztowały 17 zł i jestem zaskoczona tym, jak ładnie wydana jest ta kolekcja. Nie zachwycam się Kingiem, Misery kupiłam z ciekawości i okazało się, że nie jest to żaden kieszonkowy badziew z mikroczcionką, ale pełnowymiarowa książka w twardej oprawie i z ładną okładką.
Naprawdę fajna okazja dla fanów Kinga.




 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-11, 15:52   

Hekate napisał/a:
w kioskach pojawiła się kolekcja, tj. Stephen King: kolekcja mistrza grozy.
Dobrze wiedzieć, może coś się dołoży do kolekcji. Jeśli książka będzie kosztować 17 zł to wg mnie to dobra cena. ;)

Sama Kinga bardzo chętnie czytam, ale głównie krótkie opowieści. Najbardziej polecam Wielki Marsz - książka zrobiła na mnie duże wrażenie.
I co jak co, ale ekranizacje jego twórczości zazwyczaj są naprawdę dobre. :)




 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-07-11, 16:59   

Cytat:
I co jak co, ale ekranizacje jego twórczości zazwyczaj są naprawdę dobre. :)

Z ekranizacji książek Kinga oglądałam tylko ''Lśnienie'' Kubricka i muszę przyznać że mi się nie podobało. Teraz przymierzam się do filmu ''To'' tylko muszę najpierw kończyć książkę. ;)




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-12, 10:25   

Samara, wiadomo, każdemu może się podobać co innego. :) Mnie Lśnienie się podobało. Osobiście polecam też obejrzeć: Misery, Carrie, Skazani na Shawshank, Zielona mila, Czerwona Róża, Sekretne okno i 1408.



 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-07-17, 19:22   

Ooooo, "Skazani.." i "Zielona mila" to genialne ekranizacje. Przyznaję.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-25, 16:16   

Po przeczytaniu piątej części cyklu Mrocznej Wieży uprzejmnie twórczości tego autora podziękowałem. Nie ma żadnej siły, która mogłaby mnie przekonac do przeczytania jakiejkolwiek innej jego ksiażki. Niespójne to wszystko, naciągane, przeciągane i próbujące nam wmówić, że jest fajne.



 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-01-25, 18:26   

użytkownik napisał/a:
Niespójne to wszystko, naciągane, przeciągane i próbujące nam wmówić, że jest fajne.

Kurcze, miałam w planach zabrać się za ten cykl. Obawiam się, że King nie czuje się dobrze w innych gatunkach niż horror. Czytałam trylogię kryminalną o Panu Mercedesie i też miałam trochę mieszane uczucia. Odniosłam wrażenie, że King się trochę w niej gubił. Nie zachwyciła mnie ta trylogia ale też nie była do końca gniotem (przynajmniej dla mnie).
Może niedługo sama przekonam się jak King poradził sobie z fantastyką.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Acrusviel Mara
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-25, 18:40   

Samara, radziłabym osobiście zapoznać się z Mroczną Wieżą i wyrobić sobie własną opinię. Pomimo że "The Wind Through the Keyhole" i "Song of Susannah" nie należą do wysoko notowanych części cyklu, warto mimo wszystko zapoznać się z tym uniwersum i dać szansę Rolandowi.



 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Vendemiaire 



Wiek: 21
Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 25
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-05, 20:15   

Lubię jego twórczość, chociaż nie powala na kolana. Miło się czasem odstresować przy takim przyjemnym horrorze, a czasem nawet poczuć niegroźny dreszczyk niepokoju.



 
 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-04-05, 20:40   

Vendemiaire napisał/a:
Lubię jego twórczość, chociaż nie powala na kolana.

Kiedyś byłam zachwycona jego twórczością i połykałam jedną jego książkę za drugą. Teraz wydają mi się odrobinę schematyczne i niektóre bardzo rozwlekłe.
Jakoś w lutym udało mi się w końcu przeczytać To a teraz jestem świeżo po filmie z 1990 r. i szczerze mówiąc ani książka ani film nie podobały mi się. Planuję jeszcze obejrzeć ekranizację z 2017 ale nie mam co do niej dużych oczekiwań.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Sinwonda12 



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Sty 2019
Posty: 108
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2019-04-19, 08:35   

Oho, temat dla mnie.
Uwielbiam czytać Stephena Kinga. Może czasami się gubię, ale trudno. Najbardziej podobało mi się opowiadanie Prosektorium numer cztery ze zbioru Wszystko jest względne.

Spotkałam się również z takim porównaniem: "gubisz wątki jak Stephen King". Co o tym myślicie?




We are the nobodies. We wanna be somebodies
When dead, they'll know just who we are
 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
herbaciarz 
jaśminowy smok



Wiek: 73
Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 117
Skąd: świat

Wysłany: 2019-04-19, 08:43   

Nie miałem zbyt wiele do czynienia z jego książkami. Przeczytałem Christine podczas pobytu w szpitalu, przeczytałem także pierwszą część cyklu Mrocznej wieży. A! Był też Sklepik z Marzeniami (czy tak się nazywała?) i ten spodobał mi się nawet bardzo.
Nie przypadł mi zbyt do gustu jego styl, który jest moim zdaniem jakby zbyt rozwlekły... I zwyczajnie mi nie podszedł.

Nadal gdzieś tam w głowie krąży myśl, że obiecałem sobie jako warunek konieczny przed obejrzeniem Lśnienia (tak, nie widziałem go jeszcze) pierw je przeczytać.




 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-04-19, 18:34   

Miałam do czynienia tylko ze Lśnieniem, Pet sematary i kilkoma opowiadaniami i byłam absolutnie zachwycona. King do mnie trafia. I na pewno sięgnę jeszcze po jego powieści.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-08-21, 10:51   

Wczesna twórczość Kinga jest fantastyczna, wszystkie jego powieści i opowiadania w konwencji horroru lub zjawisk paranormalnych są warte polecenia. Jednakże im dalej, tym gorzej. Poszedł w typową obyczajówkę, do tego tak mocno rozwodnioną że już nie daje rady czytać. Jakby tego było mało, to teraz sam już nie piszę, tylko ma armię ghost writerów. Stary King już nie wróci.



I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Stephen King - kochacie czy nienawidzicie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12