Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
E-papierosy
Autor Wiadomość
Suicider
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-10, 21:07   

Serio ogarnięcie efajki jest takie trudne? kupujesz efaje, wlewasz liquid, czekasz 10min az grzałka wchłonie liquid żeby się nie przepaliła i jarasz. Wymiana grzałki też nie jest jakaś skomplikowana, wystarczy go odkręcić, zresztą pewnie jest w instrukcji



 
 
E-papierosy
Triskel 



Wiek: 24
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 585
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2019-07-10, 21:38   

Suicider, zależy od tego jaki masz typ, bo w tym co powiedziałeś nie uwzgledniłeś atomizerów typu RDA, które nie posiadają waty. Przy czym są RTA czy RTDA, w których 10 minut to aż nadto przy wykorzystaniu odpowiednich rodzajów bawełn czy nośników. Są również różne typy, grzałek - coil i mesh, dodatkowo z różnych materiałów mogą być - Stainless Steel, Kanthal różnego typu, niklowe i wiele innych drutów. Większość z tego nie ma znaczenia jeśli nie ma się RTA, RDA, RTDA, jednak niektórzy producenci do swoich oferują wybór inny niż tylko ilość, czy rodzaj grzałek w tym ci się wymienia. Jak się używa jednak bez wchodzenia dalej to można pominąć większość.


<<< Dodano: 2019-07-10, 23:35 >>>


Sprostuje póki pamiętam, w RDA jest wata, ale nie przenosi ze zbiornika.




Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
 
E-papierosy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-07-11, 06:34   

rozpuszczalnik, ja też tematu nie ogarniam. Chodzę do punktu, mówię: Potrzebuję coś do takiej e-fajki [pokazuję] bo nie działa :D . I oni mi dają to co potrzeba, nawet sami wymieniają. :D

W galeriach zazwyczaj pracują młode chłopaki, którzy nie są "nabzdyczonymi sprzedawcami" to jeszcze coś doradzą.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
E-papierosy
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-07-11, 17:04   

Suicider, widzisz? Kolega Triskel, właśnie uświadomił jakie może być to trudne. :D

Szamanka, a dziewczyny też pracują w takich punktach? To ważne!




 
 
E-papierosy
Suicider
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-11, 18:18   

Może, jak kupujesz niewiadomo jakiego efajka, jak kupisz zwyklego volisha czy cuś to nie ma żadnego problemu.
Pracują i ładne dziewczynki ^^




 
 
E-papierosy
Triskel 



Wiek: 24
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 585
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2019-07-11, 19:27   

rozpuszczalnik, Nie jest to takie trudne, trochę przysiąść i da radę. Mogę powiedzieć że jak się samemu robi grzałki i układa to naprawdę jest to przyjemne lecz dosyć czasochłonne. Ale po zbijaniu własnych fajek zawsze jestem w stanie wygospodarować te 20 minut.

I tak pracują, ale raczej w stoiskach niż stricte sklepach vaperskich.




Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
 
E-papierosy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-07-11, 20:27   

rozpuszczalnik napisał/a:
Szamanka, a dziewczyny też pracują w takich punktach? To ważne!

Młode, ładne, miłe i co najlepsze - znają się na e-papierosach! :D

Hm. Chyba nie powinnam do e-wysp chodzić z moich chłopem :P




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
E-papierosy
Triskel 



Wiek: 24
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 585
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2019-08-01, 20:29   

Wymieniłem poprzedni sprzęt na Aegisa Legend. Leży lepiej w dłoni, lepszy jakościowo. Gdybym wiedział wcześniej, że będzie o tyle lepszy i stabilniejszy (elektronika lepiej zoptymalizowana) to bym na początku już dopłacił te 70 zł do niego.
Podczas ostatnich zakupów zostawiłem 375zł w sklepie, odzyskałem z tego 260. Tyle nikotyny nigdy nie miałem w pokoju, tylu aromatów itd. Zapowiada się któregoś razu noc pełna mieszania tego wszystkiego i zobaczenia co z tego wszystkiego wyjdzie. Póki co nie zrobiłem liquidu którego nie dałem rady vapować ze względu na smak. Tylko jakieś 30 buteleczek z różnymi w pokoju jest i zmieniam je jak rękawiczki.




Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
 
E-papierosy
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-08-11, 07:48   

Cytat:
Młode, ładne, miłe i co najlepsze - znają się na e-papierosach

No ja właśnie jednak trafiłem wczoraj na faceta, mało konkretnego. Poprosiłem go, żeby wytłumaczył mi to wszystko jak osobie z połówką mózgu a skończyło się na tym, że od razu spaliłem grzałkę. :D Na szczęście w pudełku była zapasowa i tak sobie palę - mam jakiegoś początkującego e-fajka. W sumie spoko, nawet mi się to podoba, tylko wybrany liquid mi za bardzo nie podpadł. No i co najważniejsze, maszyna zastępuje mi wszystkie dodatkowe papierosy(te "aaaa, zapalę sobie"), przez co palę zdecydowanie mniej. I właśnie o to mi chodziło. ;)




 
 
E-papierosy
Triskel 



Wiek: 24
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 585
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2019-08-11, 11:08   

rozpuszczalnik, w razie potrzeby pytaj tutaj, większość wątpliwości dam radę rozwiać. Ewentualnie poszukaj gdzieś takiego faktycznie dedykowanego sklepu waperskiego. Takiego gdzie sprzedają bardziej zaawansowane konstrukcje, mają sporo aromatów (nie lq), różne premixy itp. Tam zazwyczaj zatrudnia się kogoś kto sam vapuje i jest zorientowany w tego typu sprawach.



Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
 
E-papierosy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-11, 11:46   

Triskel, to ja mam pytanie pewnie oczywiste, ale jam wstydliwa to i nie pytałam nigdy nikogo. :P

Liquidy to gotowa mieszanka a jak ma się sprawa z aromatami, olejkami, nikotyną do porcjowania? Jaką moc porównać do papierosa light/czerwonego, a kiedy gały z orbit wychodzą?
Jakbyś mógł mi zrobić vademecum byłabym wdzięczna. :D


rozpuszczalnik, spoooko, ja zrobiłam to samo z pierwszą grzałką :lol: "koty za płoty" i do przodu :P

Teraz mój e leży w szufladzie bo nigdzie grzałki do mojego smoka znaleźć nie mogę. :< Muszę w necie poszukać.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
E-papierosy
Triskel 



Wiek: 24
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 585
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2019-08-11, 14:55   

Szamanka, okej, jeśli idzie liquidy, to faktycznie jest to gotowa mieszanka z określoną (do 20mg/ml zazwyczaj zasadowej nikotyny) ograniczoną przez prawo do 10ml w butelce.
Aromaty to skoncentrowane substancje zapachowe do mieszania z bazą 0 lub X mg nikotyny. Zazwyczaj używa się ich w stężeniu tak by wyszło pomiędzy 5-20% całego samogona. Olejki takie jak do aromatoterapui nie koniecznie będą odpowiednio smakować i całkiem prawdopodobne że mogą być trujące. Ogólnie by zrobić samogon starczy buteleczka, strzykawka, aromat, baza 0 i shot nikotynowy, gdy używa się np eukaliptusa czy mentolu jakiejś firmy która robi dobre aromaty można odrobinę ułatwić sobie i pominąć bazę 0, bo tam często starczy między 1-5% by czuć ich smak. Trochę matematyki i gotowe.
Jeśli idzie o drapanie, to tutaj jest nieco ciężej bo grzałki w inny sposób oddają moc, ogólnie grzałki typu mesh przy 6 ładnie drapią po gardle, ale nie tak jak najmocniejsze tytonie, grzałki standardowe w zależności od atomizera (rodzaju przepływu powietrza, długości komina) będą inaczej oddawać moc. Przy czym też należy zauważyć że używanie liquidów o wyższej zawartości glikolu (PG) wzmocni drapanie w gardle. Ze względu na różnorodność grzałek standardowych ciężko jest powiedzieć. A jak już dodamy grzałki do własnego skręcenia czy montowania to już niemożliwym jest określenie mocy. Używanie odpowiednich aromatów też będzie wzmacnialo drapanie, aloes i mentol z duo przy stężeniu 6.5mg/ml drapało mnie bardziej niż MacBarenn black na gilzach red z malborasków. Przy czym podobną mam opinię przy meshu i zwykłym, nie dało się tego vapować raz za razem i trzeba było bardzo dużo pić wody. :lol:




Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
 
E-papierosy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-13, 05:28   

Triskel, no widać że się znasz na rzeczy :D dzięki za info.

Ja niedawno odkryłam dwa sklepy waperskie niedaleko mnie. Tyle wygrać :D




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
E-papierosy
Czu 
Bipolar.



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Maj 2019
Posty: 996
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-08-13, 19:27   

Liquidy zazwyczaj kupuje cytrusowe smaki. Albo coś wpadającego w miete. Jeśli chodzi o aromaty, to brat mi robi mieszanki, bo ja to mało kumam. Dzięki Triskelowi wiem już nieco więcej ale mój mózg i tak mało info przyjął.

Ogólnie lubię e. I mój pies też 😁




"Been searching somewhere out there
For what's been missing right here."
LP
:cama:
 
 
E-papierosy
Triskel 



Wiek: 24
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 585
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2019-08-13, 21:36   

Szamanka, i w nich najpewniej chętnie pomogą. :D W razie czego zawsze postaram się pomóc na miarę moich możliwości i wiedzy. Jeśli chciałabyś zacząć sama mieszać to jest strona gdzie ludzie publikują zazwyczaj udane ich mieszanki. Jest ona po angielsku a inni oceniają. Aromaty tam wykorzystywane to głównie TPA, więc raczej większość da się stworzyć w PL.

Czu, jak coś dodatkowo objaśniać to pisz. ;)




Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
 
E-papierosy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11