Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Próba samobójcza a szpital
Autor Wiadomość
Arkowski 
Takinikt



Wiek: 47
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 63
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-07-16, 11:47   Próba samobójcza a szpital

Jest tu ktos kto mial za soba próbę samobojcza i po niej pobyt w szpitalu psychiatrycznym ???



Ostatnio zmieniony przez chiroptera 2019-07-16, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Próba samobójcza a szpital
Exmit
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-16, 12:06   

Nie wiem czy podchodzę pod próbę samobójczą, ale miałem generalnie parę wysoko niebezpiecznych sytuacji. Nie wiem czy powinienem w ogóle je tutaj opisywać, może lepiej nie. Generalnie byłem bliski, raz nawet bardzo bliski tego ostatecznego kroku, a byłem wtedy sam więc mogło to się naprawdę nieciekawie skończyć. Potem, jakiś tydzień po tym, trafiłem do szpitala, najpierw jednego, potem trochę później do drugiego. Pomogli mi, oczywiście nie był to oddział dzienny, terapeutyczny, bo w takim stanie nie przyjmują na takie oddziały. Jest to raczej szpital w którym "przechowują" cię, abyś ochłonął. Lekarze próbują ustabilizować i unormować twój stan. I dopiero potem skierować na odpowiednie leczenie i terapię.
Jeżeli masz plany samobójcze, to nawet się długo nie zastanawiaj tylko zgłoś się do szpitala. Naprawdę ci tam nie zaszkodzą, wierz mi. W dodatku w takim stanie mają obowiązek cię przyjąć, więc o to się nie martw. Pozdrawiam, trzymaj się.




 
 
Próba samobójcza a szpital
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-16, 12:11   

Arkowski, Znalazłoby się kilka osob, co chcesz wiedzieć?



 
 
Próba samobójcza a szpital
Arkowski 
Takinikt



Wiek: 47
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 63
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-07-16, 13:15   

Jak jest na oddziale całodobowym. Jak traktuja osoby ktore chcialy sobie cos zrobić.


Poprawiłam literówki. | Hiro




Ostatnio zmieniony przez chiroptera 2019-07-16, 13:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Próba samobójcza a szpital
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-16, 14:05   

Ja bardziej po impulsywnym geście samobójczym niż próbie byłam – i traktowali mnie jak resztę pacjentów, tylko pierwsze dwa dni kroplówki miałam. Nie wiem, jak jest w innych szpitalach, ale u nas na pierwszy ok. tydzień trafiało się do pokoi przy dyżurce pielęgniarskiej, żeby mieli Cię bardziej na oku. Dużo osób po próbach tam było, nie zauważyłam, żeby traktowali ich inaczej – w sensie zapinali w pasy czy coś (na to trzeba było sobie „zasłużyć”). Exmit dobrze pisze, najpierw raczej unormują, wyciszą uspokajaczami.

Arkowski, Twoje pytanie brzmi, jakbyś chciał trafić do szpitala po próbie, a nie przed, teraz...

Jak chcesz wiedzieć, jak jest na oddziale całodobowym, polecam ten temat: http://www.autoagresywni....p=599978#599978




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Próba samobójcza a szpital
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-07-16, 17:40   

Arkowski napisał/a:
Jak traktuja osoby ktore chcialy sobie cos zrobić.

Tak jak tych, którzy trafili z każdego innego powodu. Nie ma hierarchii.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Próba samobójcza a szpital
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-16, 17:48   

Mogę potwierdzić słowa poprzedników - wszyscy traktowani są tak samo.

U mnie było tak, że przez salę obserwacyjną - szyba z dyżurką + kamery przechodził każdy, niezależnie, czy po próbie czy sam się zgłaszałeś. Dopiero gdy byli pewni, że nie zagrażasz sobie, ani nikomu innemu, było się przenoszonym na odcinek "o mniejszym rygorze"




 
 
Próba samobójcza a szpital
aleksandra 



Wiek: 27
Dołączyła: 17 Lip 2019
Posty: 10
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2019-07-17, 18:13   

Hej. Jeśli chcesz, mogę opisać Ci jak to się odbywa. Dwa razy po próbie trafiłam do szpitala psychiatrycznego.



 
 
Próba samobójcza a szpital
bloodyunicorn 
małe zuo



Wiek: 21
Dołączyła: 22 Wrz 2019
Posty: 62
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2019-09-22, 15:51   

Ja byłam, na młodzieżówce co prawda, ale może też się przyda, mogę opisać jak to wyglądało. Jeśli chodzi o traktowanie to wszyscy byli postawieni na równi, nieważne czy po próbie czy za opuszczanie szkoły.



 
 
Próba samobójcza a szpital
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-23, 18:11   

W wieku 17 lat po próbie trafiłem na oddział młodzieżowy w Józefowie k/Otwocka. Nie mam więc "doświadczenia" na oddziale dla dorosłych. Z tego co pamiętam to tydzień czasu byłem na obserwacyjnym. Później zostałem przeniesiony na łagodniejszy, aczkolwiek również zamknięty. Było tam mniej rygorystycznie, taka sielanka jedzenie, tv, spacery. Czasem, aż brakowało jakiegoś zajęcia, pracy. Pamiętam, że wszyscy trzymaliśmy się tam razem. Było nas mało na tym oddziale, może z 10 osób. Najgorzej było na początku, a później już jakoś się przyzwyczaiłem i przełamałem strach.



 
 
Próba samobójcza a szpital
Cytrus 


Wiek: 51
Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 9
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-09-28, 00:48   

Pilnują żeby nie było powtórki, szyba i obserwacja, wywiad jak nie zrobili przy przyjęciu na oddział albo nie było możliwości a traktują jak resztę. Diagnozują, dobierają leki i jazda do domu i terapii własnej.



Cyt
 
 
Próba samobójcza a szpital
Arsonix 
D001883



Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 188
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-09-29, 22:50   

cytomel, Dziwne, mnie po jednej z prób zamknęli na dwa miesiące w zakładzie zamkniętym. Najpierw byłem wkurzony na siebie, że się nie udało, a później na lekarzy, bo mnie trzymają w zamknięciu w miejscu, gdzie nie można palić.



Ty nie chcesz się zabić, bo nie chcesz żyć. Ty się chcesz zabić, bo nie wiesz jak żyć dalej
 
 
Próba samobójcza a szpital
cynamoniasta999 


Wiek: 29
Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 10
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-10-04, 21:04   

Ja miałam w marcu taka sytuacje, ze miałam bardzo intensywne myśli samobójcze, bałam się, ze coś sobie zrobię, a ze nie miałam planu, to ze nie wyjdzie, tylko się „uszkodze”. Wtedy przypomniało mi się, ze pani psycholog mi mówiła, ze gdyby cokolwiek się działo, to mogę w godzinach pracy przyjść do nich do przychodni z kimkolwiek porozmawiać, a poza godzinami pracy i w weekendy - zgłosić się do szpitala. I tak zrobiłam, bo to była sobota - poszłam do szpitala psychiatrycznego na Izbę Przyjęć i powiedziałam, ze mam myśli samobójcze, przyjęli mnie na oddział, dostawili łóżko na korytarzu pod dyżurka żeby widzieli mnie przez szybę no i miałam chodzić w takim niebieskim jednorazowym ubranku jak np do operacji się zakłada, żebym była pod obserwacja. Generalnie mocno to była nieprzyjemna sytuacja dla mnie, zadzwoniłam do taty i przyjechał pomoc mi się wypisac w poniedziałek po rozmowie z lekarzem - na oddziale czułam się jeszcze gorzej, nie akceptowałam tej sytuacji w której się znalazłam, bałam się innych pacjentów, zwłaszcza, ze mnie zaczepiała jedna pacjentka no i mówili ze min. 2 tygodnie musiałabym zostać na oddziale, a ja nie chciałam.



 
 
Próba samobójcza a szpital
Suicider
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-06, 00:05   

Tak to bywa, nie wypuszczą Cię po paru dniach, nawet jakbyś się czuła bardzo dobrze. Trzymaj się ;)



 
 
Próba samobójcza a szpital
bloodyunicorn 
małe zuo



Wiek: 21
Dołączyła: 22 Wrz 2019
Posty: 62
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2019-10-27, 00:03   

Trochę mam spóźniony zapłon, ale dziekuję <3
Finalnie wyszłam po 3 tygodniach, chociaż uważam że spokojnie mogłabym być tam tydzień krócej.




 
 
Próba samobójcza a szpital
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14