Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przeczytane
Autor Wiadomość
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 21:43   

Kamerzysta - Marc Raabe

Szczerze mówiąc - polecam, a piszę to jako osoba która przez całe życie przeczytała 1 cyfrową ilość książek. Ciekawa historia, chociaż nieco "chaotyczna" przez co zdarzało się wracać do poprzednich stron, bo nieco gubiłem wątek.

Teraz czekają na mnie książki Pawła Reszki: "Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy" i "Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy" Znalazłem któregoś razu PDF jednej z nich, i połowa mnie tak wciągnęła, że jak tylko spotkałem papierową wersję, to od razu zakupiłem :D




 
 
Przeczytane
weraaY 
weraaY


Wiek: 20
Dołączył: 17 Maj 2019
Posty: 15
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2019-05-20, 18:05   

Sztuka wojny - Sun Tzu, Sun Pin.



 
 
 
Przeczytane
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-22, 19:06   

Adam Kay- Będzie bolało
Adam Bielecki, Dominik Szczepański- Spod zamarzniętych powiek
Heather Morris- Tatuażysta z Auschwitz




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Przeczytane
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-28, 19:37   

''Przeżyć. Droga dziewczyny z Korei Północnej do wolności'' Yeonmi Park, o ucieczce z Korei Północnej. Polecam.



 
 
Przeczytane
weraaY 
weraaY


Wiek: 20
Dołączył: 17 Maj 2019
Posty: 15
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2019-06-28, 19:58   

Emil Cioran - o niedogodności narodzin



 
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2019-07-02, 17:24   

Kołysanka dla mordercy - Mariusz Czubaj
Typowy przeciętniak, który ginie w tłumie innych kryminałów. Na początku słuchałam z zainteresowaniem jednak im dalej w książkę tym bardziej mój zapał stygł. Heinz faktycznie wyróżniał się z grona postaci ale i tak wydał mi się zmęczony i zrezygnowany. Sama sprawa nie była za mocno oryginalna. Była... przeciętna, tę książkę mógłby równie dobrze napisać ktoś inny. Malutkim nawiązaniem do Zygi Maciejewskiego, postaci Wykreowanej przez Marcina Wrońskiego, autor zapulsował u mnie i podniósł ocenę tej powieści o jedną gwiazdkę. Nie zmienia to faktu, że powieść raczej nie znajdzie się w czołówce najlepszych przeczytanych przeze mnie w tym roku.

Studium w szkarłacie - Arthur Conan Doyle
Kryminały czytam na kilogramy ale nigdy jakoś nie ciągnęło mnie do klasyki kryminału lub powieści detektywistycznej czyli Sherlocka. Z nie wiadomych mi powodów byłam przekonana, że zanudzę się na śmierć. Ten kryminał jest inny od reszty ale to nie oznacza od razu, że jest gorszy. Tu nie ma pościgów czy wartkiej, trzymającej w napięciu akcji jednak nie mogłam się doczekać rozwiązania zagadki. Ciężko uniknąć porównań Holmesa i Watsona do Poirota i Hastingsa. Jednak jestem zdania, że oba te duety zostały wykreowane na podobnym, wysokim poziomie. Trochę żałuję, że tak długo ociągałam się z rozpoczęciem przygody z Holmesem.

Morderstwa nad Shadow Creek - Joy Fielding
Nie wiem co przeczytałam. Kryminał obyczajowy, jak wskazuje nazwa tej serii?Kryminał połączony z thrillerem?A może mieszankę horroru i thrillera?Tak naprawdę chyba nie da się przypisać tej książki do danego gatunku. Na samym początku miałam wrażenie, że czytam kiepski horror klasy B - grupa znajomych przyjeżdża na weekend w odludne miejsce i bawi się, nieświadoma zła czającego się w pobliżu. Muszę się przyznać, że na początku trochę się nudziłam. Potem jednak akcja nabrała tempa i nie mogłam się oderwać od lektury. Fragmenty z mordercami tylko zaostrzały moją chęć na tę lekturę. Było to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i mam nadzieję, że inne jej książki też są tak dobre jak ta.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-07, 00:53   

Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy
Skończone. Moim zdaniem cześć pierwsza była o wiele lepsza, za dużo jest płaczu lekarzy, że chcą godnie zarabiać więc biorą za dużo dyżurów. Było kilka mocnych tekstów przy których wręcz uronilem kilka łez, książka zdecydowanie nie dla uczuciowych osób.


Adam Kay- Będzie bolało
W trakcie. Widać olbrzymie różnice w systemach opieki zdrowotnej,jednak czyta się przyjemnie, można wręcz momentami się pośmiać, póki co polecam!




 
 
Przeczytane
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-07-13, 08:18   

Mała aktualizacja. 😅

Moje serce w dwóch światach - Jojo Moyes
Tom 3 zakończony. Przyjemnie się czytało, idealna książka jeśli chce się sięgnąć po luźna lekturę.

Pacjentka - Alex Michaelides
Mam mieszane uczucia. Tematyka szpitala psychiatrycznego i psychoterapii, więc u mnie na plus. Jednak zakończenie było... dziwne.

Nie mów nikomu - Harlan Coben
Nie przepadam za kryminałami, ale z braku własnych książek zabrałam się za biblioteczkę mamy. Pochłonęłam i już szukam już kolejnych książek Cobena.

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą - Agnieszka Krawczyk
Średnia książka, momentami nudna, mimo to były momenty, że chciało się czytać dalej. Na kolejne tomy szkoda mi kasy, jednak gdybym miała okazję pożyczyć, przeczytałabym.




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Przeczytane
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-14, 22:22   

Adam Kay- Będzie bolało
Zakończone. Zdecydowanie polecam, prowadzone w formie dziennika, przedstawiającego ciekawostki z życia lekarza. Pociesza mniejszy płacz o przepracowane godziny.



Daniel Kahneman - Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Lektura dużo cięższa od poprzednich pozycji, ale też poruszająca bardzo ciekawe zjawiska. Przedstawia potęgę analitycznego myślenia.

_________________________

Zabawne jest to, że jest 2.5 miesiąca od zakończenia szkoły, a przez ten czas przeczytałem więcej książek niż przez całą edukację :haha:




 
 
Przeczytane
Anguida Sempiternal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-19, 17:38   

Księga kobiet. Duchowa siła kobiecości - Osho
Ta książka pozwoliła mi bardziej zrozumieć sama siebie i pogodzić się z pewnymi kwestiami dotyczącymi żeńskiej natury. Pozycja tak zwana lecząca, dla osób zaginionych z którzy nie potrafią określić swojej tożsamości gorąco polecam.




 
 
Przeczytane
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-07-21, 16:39   

Szklany klosz - Sylvia Plath
Dobra książka, ale nie nadaje się w okresie gorszego samopoczucia. Po lekturze jakoś mi tak smutno i pusto.

'Jeżeli nerwica ma polegać na tym, że człowiek pragnie dwóch, zupełnie sprzecznych ze sobą rzeczy naraz, to, owszem, w takim razie jestem wariatką! Wiem, że przez całe życie będę się miotała pomiędzy różnymi , wykluczającymi się nawzajem pragnieniami!'




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Przeczytane
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-07-23, 14:38   

Motyl napisał/a:
Szklany klosz - Sylvia Plath

Dobra książka, ale nie nadaje się w okresie gorszego samopoczucia. Po lekturze jakoś mi tak smutno i pusto.

Nie wiem czy to od nastroju zależy, ale jak miałam dobry, to nie mogłam przebrnąć i rzuciłam ją w kąt, bo "zamulasta" mi się wydawała.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2019-09-04, 13:26   

Czarownice nie płoną - Jenny Blackhurst
Marna podróbka ''Carrie'' Stephena Kinga. Po tylu zachwalających opiniach spodziewałam się czegoś po czym rzeknę: WOW ale to było dobre. Nie, nie było to dobre. Dawno nie czytałam czegoś tak mdłego i miałkiego. W tej książce był tylko jeden moment napięcia. Dla thrillera, którym ta książka miała podobno być, jeden moment grozy to o wiele za mało. Odkąd w fabule pojawiła się informacja o ciąży głównej bohaterki wiedziałam co się stanie. Był to bardzo płytki zabieg ze strony autorki. Rozczarowałam się.
Kopaliśmy sobie grób - Antti Tuomainen
Czegoś mi tu brakowało. Na pewno nie klimatu bo ten jest bardzo mocno zarysowany. Brakowało mi raczej jakiegoś dobrze wykreowanego głównego bohatera. Miałam wrażenie, że jest on niezdecydowany, nie wie czego naprawdę chce. Historia przedstawiona w tej powieści niestety nie pochłonęła mnie zbyt mocno. Niektóre fragmenty czytałam trochę na siłę. Nie było to do końca to czego oczekiwałam. Została mi jeszcze jedna powieść tego autora ale raczej prędko po nią nie sięgnę.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-09-30, 10:33   

John Katzenbach- Stan umysłu
Jon Krakauer- Wszystko za Everest
Beck Weathers- Everest. Na pewną śmierć




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Przeczytane
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-11-03, 11:11   

Paulina Łopatnik- Patolodzy
David Lagercrantz- Ta, która musi umrzeć


<<< Dodano: 2019-11-18, 20:23 >>>


Jürgen Thorwald- Ginekolodzy
Joshua D. Mezrich- Części zamienne




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Przeczytane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11