Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Studia
Autor Wiadomość
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-06-15, 10:11   

Bądź mną na zaocznej
Promotorka pracy magisterskiej z góry narzucona przez uczelnię
Brak swobody w wyborze tematu, wszyscy na seminarium piszą o tym samym tylko na innych przykładach
Trzy semestry spotkań na seminarium to schemat: "hehe kiedy się państwo bronicie, jak postępy?"
Pisz pracę w spokojnym tempie przez ponad pół roku
Średnio co dwa miesiące miej gotowy kolejny rozdział:
"Bardzo dobrze ale nie sprawdzę tego rozdziału teraz, proszę przynieść całość"
Oddaj gotową pracę w kwietniu: "sprawdzę na następne seminarium za trzy tygodnie"
Trzy tygodnie później: "miałam do sprawdzenia pracę doktorską, proszę przyjść godzinkę po seminarium"
Wchodzisz do gabinetu: "praca jest okej, drobne poprawki zostały wyszczególnione"
Poprawiasz choć widzisz że przynajmniej połowa pracy nawet nie była ruszona
Prawie wszystko gotowe, zbliża się deadline
Oddajesz wersję ostateczną: "proszę czekać na kontakt w sprawie oprawiania i podpisu pracy przeze mnie"
Myślisz sobie: "WTF, przecież nawet nie wysłałem jej pliku z pracą do przerzucenia przez antyplagiat, no ale okej"
Czas się kończy, próbujesz się skontaktować, ale bezskutecznie
Dziekanat nic nie wie
Bądź zmuszony pisać podanie o przedłużenie terminu złożenia pracy
Oczywiście musisz teraz płacić robaku za każdy miesiąc zwłoki...
A teraz kwintesencja:

Rok 2019, a promotorka od początku seminarium nie uznaje kontaktu mailowego, tylko telefon.


Chciałbym żeby to była zarzutka ale niestety to się dzieje naprawdę... kto studiował na polskiej uczelni ten się w cyrku nie śmieje.




 
 
 
Studia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-06-19, 05:57   

Dobra, zostało mi jedynie czekać na zaksięgowanie opłaty rekrutacyjnej, złożyć dokumenty na miejscu i czekać.
Się boję teraz, że się nie dostanę, mam słabe wyniki maturalne i trochę marnie to widzę.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Studia
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-06-20, 21:01   

Szamanka, na jaki kierunek się rekrutujesz?

Czeka mnie niebawem obrona pracy i szukanie sensownego kierunku, który będzie miał rekrutację wrześniową... Jak ja bym bardzo chciała, żeby się tak dało bez tych całych systemów i innych cudów...




 
 
Studia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-06-23, 16:16   

agogika, Przedsiębiorczość i Finanse
Na podobnym RiF, raczej bym nie dała rady, chociaż nie ukrywam, byłby lepszy.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Studia
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-06-24, 06:48   

Głupia sesjo weź się już skończ. :rozpacz:



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Studia
Torke 
Torke



Wiek: 30
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 54
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-01, 05:47   

Dżizys. Jak ja się cieszę, że mam już zaliczone te seminarium. Na UAMie jest polityka, która każe rejestrować się na seminarium w każdym nowym semestrze. Nie wiedziałem o tym. Na mojej wcześniejszej uczelni promotor zwyczajnie mnie przepisywał. Dowiedziałem się o konieczności rejestracji tydzień przed końcem sesji. Ale już ogarnięte. Uffff



"Często dotykasz zmarłych osób? :) " - R. de Valentin
 
 
Studia
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2019-07-01, 08:30   

Chciałabym iść na studia III stopnia, bo samodzielne pisanie dr mi nie idzie. W moim mieście nie ma :/ Słabiutko...



 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-02, 14:28   

takajakinne, nie zraża Cię tegoroczna reforma i kształt Szkół Doktorskich? ;)



 
 
Studia
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2019-07-02, 14:38   

Arya, dlaczego ma zrażać?



 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-02, 14:58   

takajakinne, no nie wiem, ja zdecydowanie wolałam studia III stopnia niż obecne Szkoły Doktorskie ze względu na godziny zajęć, możliwość studiowania niestacjonarnego, większą elastyczność...



 
 
Studia
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2019-07-02, 15:11   

Arya, no nie wiem. Ja i tak chciałabym dziennie. Z tego co czytałam, teraz jest jakoś przejrzyściej. Ale bo ja wiem. Mi przeszkadza brak motywatora zewnętrznego. To utrudnia pracę. Ale już o tym było :)



 
 
Studia
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-02, 17:32   

Arya napisał/a:
ja zdecydowanie wolałam studia III stopnia niż obecne Szkoły Doktorskie ze względu na godziny zajęć, możliwość studiowania niestacjonarnego, większą elastyczność...
Prawda, dlatego ja się otwierałam "ostatnim rzutem na taśmę" zanim mnie by objęła "reforma", będę się bronić "na starych zasadach".
takajakinne napisał/a:
Mi przeszkadza brak motywatora zewnętrznego.

Czy ja wiem... pracujesz wtedy w swoim tempie... no gorzej jak Ci Twój własny temat nie leży albo samych badań nie przemyślałaś. Ktoś kiedyś napisał, że doktorat jest jak praca grupowa, tylko, że Twój partner zrobił masę błędów i idiotycznych założeń, a potem sobie uświadamiasz, że Twój partner to Ty sprzed 4 lat. ;)




 
 
Studia
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-03, 03:53   

Bawią mnie terminy rekrutacji, co z tego, że cała rekrutacja często trwa miesiąc i więcej, skoro wyniki matur są dopiero w trakcie dnia (świetna decyzja z przesunięciem wyników z północy na 8 rano :facepalm: ) 4 lipca, a niektóre uczelnie już za chwilę zamykają rekrutację.



 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-03, 07:24   

Castro napisał/a:
Prawda, dlatego ja się otwierałam "ostatnim rzutem na taśmę" zanim mnie by objęła "reforma", będę się bronić "na starych zasadach

Zazdro. Z drugiej strony... obserwując poczynania naszego rządu w temacie edukacji... nie zdziwię się, jeśli za rok/dwa wszystko wróci do poprzednich zasad.
Zabiorę się chyba za jakąś podyplomówkę, bo kto wie, jak to będzie w przyszłości jeszcze wyglądać...




 
 
Studia
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-03, 19:27   

ananas napisał/a:
Bawią mnie terminy rekrutacji, co z tego, że cała rekrutacja często trwa miesiąc i więcej, skoro wyniki matur są dopiero w trakcie dnia (świetna decyzja z przesunięciem wyników z północy na 8 rano ) 4 lipca, a niektóre uczelnie już za chwilę zamykają rekrutację.

No przecież to specjalnie jest tak zrobione, żebyś zapłacił więcej opłat rekrutacyjnych na większej ilości uczelni. Jak byś miał dużo czasu po poznaniu wyników matur, to byś wiedział, że na przykład nie ma co z takimi wynikami się składać na najlepsze uczelnie, albo wręcz przeciwnie czuł byś, że nie musisz mieć w zapasie jakiejś słabej uczelni, na którą na pewno się dostaniesz. W tym nie ma żadnego przypadku, to jest bardzo solidnie przemyślane. ;)




 
 
Studia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11