Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dentysta
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-18, 14:18   

Arashi napisał/a:
Osobiście o leczeniu botoksem nie słyszałam. Zresztą, to wydaje się nie być leczenie, a doraźna i czasowa pomoc.


Tak, to bardziej pomoc doraźna, toksyna wstrzyknięta w odpowiednie miejsca ma dzięki rozluźnieniu napięcia mięśniowego mocno ograniczyć lub zniwelować bruksizm na czas jej działania (około pół roku). Jest to do czasu urlopu w ojczyźnie opcja dla mnie najbardziej przyjazna finansowo. I jakby miała nieco ograniczyć do tego czasu problem... No cóż.

Arashi napisał/a:
W takiej sytuacji naprawa, "dorobienie" startych części to już poważniejsza sprawa.


Meh. Tak przypuszczałam, ale łudziłam się, że może nie jest tak źle, że może tylko na szynie i toksynie się skończy, plus potraktowaniu tych klinowych ubytków.

Żurawek napisał/a:
pisałam Ci już na szałtach, ale często do szyny zaleca się fizjoterapię, żeby te kompensacje rozluźnić


No tak. Tylko... no nie ma szans u mnie na to z różnych powodów. Głównie logistycznych, bo widząc, jakie spustoszenia mi to w paszczy zaczyna siać, jestem zdesperowana i gotowa trochę wydać pieniążków. Choć najpierw w Polszy, bo tutaj miliony monet... :roll:

No nic. Pewnie jak już się za to wezmę porządnie to zdam relację. Dzięki za odpowiedzi. :)




Disqualified as a human being.
 
 
Dentysta
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-29, 08:46   

Pierwszy raz do dentysty poszłam jak miałam 17 lat, załapałam się jeszcze do dziecięcego więc miałam za darmo.
Prawie wszystkie zęby do leczenia, zrobiła mi co mogła. Teraz cokolwiek będę miała robione we wrześniu, eh. Jak uzbieram trochę pieniędzy pierwsze co idę do dentysty. D:
Pantomogram robiłam w lutym, ciekawe czy teraz jest z moimi zębami gorzej. Ze znieczuleniem samego borowania się nie boję, funfact: jak jeszcze bałam się igły od znieczulenia miałam zrobione dwa zęby na żywca :D nigdy więcej.




 
 
Dentysta
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-26, 19:01   

Pytanie do tych, co mieli usuwane ósemki chirurgicznie. Ile Waszemu lekarzowi zajęło wyrwanie?
Mnie w piątek dręczył ponad godzinę. Trwało to jak wieczność - wiercenie, dłutowanie, rozcinanie, zgrzyty i pęknięcia. Dwa razy dobierałam znieczulenie. Szkoda, że nie daję "głupiego jasia", człek by nie był świadomy tego, co mu ze szczęką robią. To jak horror klasy B.
Przyznam, że jak już zaczął zszywać i widziałam tę igłę i długą nić - zrobiło mi się słabo.
Nic nie czułam, ale same dźwięki przyprawiały o dreszcze.

W październiku powtórka - z tym, że ostatnia jest najgorsza bo rośnie poziomo i spycha mi zęby.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Dentysta
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-26, 20:15   

Szamanka, to zależy jak rosną i czy można je wyciągnąć w całości czy w kawałkach - tak jak to miało miejsce u Ciebie.
Na zegarek co prawda ze swoimi ósemkami nie patrzyłam, ale raczej w 30-40 minutach ze wszystkim lekarka się mieściła i chyba wszystkie ósemki wychodziły mi w całości, choć jedna była niewyrośnięta (tak bolała jak rosła, że pojechałam ją usunąć) i korzenie miała w zatoce, więc gdy opuszczałam gabinet to czułam się wymęczona i niewiele pamiętam.
Przy innym zębie miałam go wygrzebywanego tak jak opisujesz. Odgłosy usuwanego zęba to faktycznie masakra, czasowo też ok.40 minut zajęło z szyciem.
I także bym wolała nie słyszeć tych odgłosów.




 
 
Dentysta
Torke 
Torke



Wiek: 30
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 54
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-08-27, 07:18   

Szamanka, Adenium, Wow. współczuję wam dziewczyny. U mnie 40 minut trwała sama wizyta. Wyrywanie ósemek odbywało się dosyć szybko, ale może to dlatego, że z reguły dosyć późno szedłem do dentysty i pewnie były już mocniej odsłonięte. Nie bolało mnie w miejscach w których dentysta wyrywał mi ósemki. Zdarzyło się czasem, że bolało jak próbował do nich dojść do opierał cęgi o inne zęby w których nie zadziałało znieczulenie. I to na NFZ!

Wyrywania zębów nie boję się tak jak leczenia kanałowego




"Często dotykasz zmarłych osób? :) " - R. de Valentin
 
 
Dentysta
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-08-28, 07:38   

A ja po godzinnym czyszczeniu. Mam takie zęby - :D



dead but delicious
 
 
Dentysta
Torke 
Torke



Wiek: 30
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 54
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-08-28, 07:57   

R. de Valentin, W sensie tylko 3? :P



"Często dotykasz zmarłych osób? :) " - R. de Valentin
 
 
Dentysta
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-08-28, 07:59   

Nie trzy, wszystkie...



dead but delicious
 
 
Dentysta
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-08-28, 12:00   

R. de Valentin, no śliczne uzębienie!

Ja muszę wybrać się znów do dentysty, miałam zgłosić się po urlopie, ale kasy trochę mało... :|




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Dentysta
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-29, 18:02   

Bólu ciąg dalszy.
Byłam dzisiaj ściągnąć szwy. Okazało się, że część rany się nie domknęła do końca, dlatego boli. I będzie jeszcze około tygodnia. Dostałam lek miejscowo, zalecenie płukać... i dalej brać przeciwbólowe, tym razem inne z właściwościami przeciwzapalnymi i jak wyczytałam z ulotki, zalecane przy leczeniu po zabiegu chirurgiczno-stomatologicznym.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Dentysta
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-30, 10:35   

Szamanka, współczuję. To oby Ci się już teraz poprawiało i ból zmniejszał. :tuli: :tuli:



 
 
Dentysta
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-08-31, 08:29   

Szamanka, mnie samą aż kły bolą jak piszesz o tym... :(

Mam nadzieję, że szybko się to cholerstwo zagoi u Ciebie.




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Dentysta
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-01-10, 17:34   

W tym roku chciałabym wreszcie powoli pozmieniać plomby. W dzieciństwie miałam zakładane z amalgamatem, niby z tyłu są, ale większa liczba takich plomb nie jest dobra. Lepsze by były jasne, światłoutwardzane. Marzą mi się białe zęby i przede wszystkim proste. Od dzieciństwa mam krzywy zgryz, jak mi wyrosły stałe zęby. Miałam aparat ortodontyczny taki ruchomy, ale na stały już nie było stać moich rodziców. Może kiedyś sama się zdecyduje na to (jak zwiększy mi się budżet :D )



 
 
Dentysta
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-01-21, 08:45   

W ostatnich 3 tygodniach sypły mi się 2 zęby... najpierw wypadła plomba, a teraz zaczął mnie boleć inny ząb. Eh, trzeba się zapisać do dentysty.


<<< Dodano: 2020-01-24, 18:02 >>>


Dotarłem do dentysty, eh.... będzie drogo :(




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Dentysta
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-01-25, 23:36   

Idę w poniedziałek do dentystki... po całkiem długiej jak na mnie przerwie (ciężko było z terminami). Wiem, że mam co najmniej dwa zęby do zrobienia... do tego jeden do wyrwania... i trochę się obawiam, że jak zwykle znajdzie się jeszcze więcej do zrobienia. Niefajnie.



 
 
Dentysta
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12