Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Męskość
Autor Wiadomość
nadzieja
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 17:03   

rozwielitka napisał/a:
nadzieja napisał/a:
Zresztą tak powinien postępować każdy człowiek czy to kobieta czy mężczyzna.

Czyli nie opisałaś mężczyzny, a po prostu porządnego człowieka. A co konkretnie z mężczyzną?


Powinien umieć stanąć w obronie swojej kobiety i jak trzeba zasłonić ją własną piersią ;)




 
 
Męskość
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-04-03, 22:03   

nadzieja napisał/a:
rozwielitka napisał/a:
nadzieja napisał/a:
Zresztą tak powinien postępować każdy człowiek czy to kobieta czy mężczyzna.

Czyli nie opisałaś mężczyzny, a po prostu porządnego człowieka. A co konkretnie z mężczyzną?


Powinien umieć stanąć w obronie swojej kobiety i jak trzeba zasłonić ją własną piersią ;)


Wydaje mi się że tu nie chodzi o kobiety lecz innych ludzi, trzeba stanąć w obronie każdego słabszego (w gruncie rzeczy niezależnie czy jest się mężczyzną czy kobietą ale akurat tu mowa o tych pierwszych), nie każdy ma też w sobie na tyle siły fizycznej i psychicznej aby sobie ze wszystkim radzić dlatego ludzie powinni sobie pomagać : )
Myślę że tu nic do tego też nie ma wygląd bo przecież co z tego że ktoś wygląda jak patyczek, który może wiatr zwiać jeśli ma większe jaja od niejednego "prawdziwego mężczyzny".




Ostatnio zmieniony przez LightingOwl 2013-04-03, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Męskość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-04, 08:49   

Artykuł w całości i co ciekawsze fragmenty dla leniwych:

Cytat:
Ponad połowa matek nie dałaby lalki cudzemu synowi, podczas gdy tylko 32% powiedziało to samo o dawaniu samochodów dziewczynkom


Cytat:
Kiedy mała dziewczynka biega z rękawicą po boisku do baseballa ludzie myślą 'ależ to silna dziewczynka. (...) Ale chłopcy śmieją się z innych chłopców, jeśli ci choć odrobinę wyjdą poza sztywny stereotyp męskości.




 
 
Męskość
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-06, 09:58   

Ktoś już gdzieś napisał:

"Męski to był Arnold Schwarzenegger nak%^wiając z miniguna do Predatora w dżungli, męski to był Sylvester Stallone przypalając sobie otwartą ranę"




 
 
Męskość
Odetta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-06, 10:55   

Ja mogę określić męskość w pięciu cechach: odpowiedzialność, dojrzałość, szacunek do kobiet, poczucie ojcostwa oraz posiadanie własnych zasad i wartości.



 
 
Męskość
rob.1980 



Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 5
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-12-12, 15:56   

Męskość to siła, zdecydowanie w działaniu, umiejętność radzenia sobie w tarapatach, wysoki poziom godności osobistej.



Ostatnio zmieniony przez 2015-12-12, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Męskość
Zmora 
Zmora



Dołączyła: 31 Maj 2019
Posty: 27
Skąd: świat

Wysłany: 2019-06-09, 14:26   

Dla mnie męski mężczyzna to przede wszystkim mężczyzna odpowiedzialny i wyważony.

"Czy można powiedzieć, że mężczyzna, który musi na każdym kroku podkreślać i udowadniać swoją męskość jest jej pewny? Czy może właśnie dlatego, że nie czuje się w pełni mężczyzną musi się ciągle tą męskością popisywać?"

Moim zdaniem, mężczyźni podkreślający na każdym kroku swoją męskość nie czują się jej pewni. Tak samo z resztą postrzegam homofobicznych mężczyzn.




 
 
Męskość
Nihilista 



Wiek: 25
Dołączył: 03 Maj 2017
Posty: 44
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2019-06-13, 11:52   

Męskość kojarzy mi się z konsekwentnym działaniem, rozwiązywaniem problemów, niewymigiwaniem się od obowiązków, odwagą, życiem zgodnie z zasadami. Dla mnie prawdziwy facet to taki, który nie musi wzbudzać szacunku poprzez demonstrację swojej siły, bo już go ma i nie udaje wielkiego cwaniaka.



Przepoczwarzanie.
 
 
Męskość
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-06-13, 12:29   

Moje pierwsze skojarzenia to prymitywność, smród potu, wulgarność, sport, przemoc, seksizm, gruboskórność.



dead but delicious
 
 
Męskość
Zenua 



Wiek: 26
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 358
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-06-18, 20:22   

R. de Valentin, skąd takie ujemnie nacechowane skojarzenia z męskością? Jakby męskość była jakąś patologią. Ale wtedy jaki przymiot przypiszemy mężczyźnie, jak nie męskość? Swoją drogą mówimy też o takiej cnocie jak ,,męstwo" kojarzone z mężczyznami/męskością właśnie, ale przecież kobieta tez może być mężna.

Dla mnie męskość to umiejętność podejmowania decyzji, odpowiedzialność, umiejętność do poświęceń, wytrzymałość psychiczna, umiejętność radzenia sobie z problemami i rezygnacji ze swoich racji i potrzeb dla dobra sprawy/innych ludzi, to zdolność do wzięcia na swoje ramiona dużej odpowiedzialności i stawianie czoła wyzwaniom.




ELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOE
LOELOELOELOELOELELOELOELOELOELOELO
ELOELOELOELOELOELOELOELOEOELOELOELOELOELOELOELEOELOELOELOE
LOELOELOELOELOELOELEOLEOLEOLEOELEOLEOL
 
 
Męskość
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-06-25, 12:55   

Zenua napisał/a:
jaki przymiot przypiszemy mężczyźnie, jak nie męskość

Możemy przypisywać poszczególne zalety. Odwaga, stanowczość, uczciwość itd. I takie same możemy przypisywać kobiecie.

Zenua napisał/a:
Dla mnie męskość to umiejętność podejmowania decyzji, odpowiedzialność, umiejętność do poświęceń, wytrzymałość psychiczna, umiejętność radzenia sobie z problemami i rezygnacji ze swoich racji i potrzeb dla dobra sprawy/innych ludzi, to zdolność do wzięcia na swoje ramiona dużej odpowiedzialności i stawianie czoła wyzwaniom.

Kobiety nie umieją podejmować decyzji, są nieodpowiedzialne, nie poświęcają się, nie radzą sobie z problemami?
Mamy temat "czym jest dla Ciebie kobiecość?"

- Mamy. Napisz tam koniecznie. :)




dead but delicious
 
 
Męskość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13