Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żurawek
2017-06-14, 21:32
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Autor Wiadomość
Fosco 



Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 16
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-30, 11:56   

Kasiaa26 napisał/a:
planowaną i przemyślaną miesiącami decyzją

I uważam również że bardzo trudno jest się zabić ,nie ma metody która da człowiekowi stu % pewność że mu się na bank uda.


Zgadzam się z planowaniem - trzeba wszystko poukładać. A im więcej lat, tym więcej spraw do zamknięcia. Sam nie sądziłem, że aż tyle :|

Również pewność jest ważna. Niefart byłby zostać warzywem....




Czas nie leczy ran. Czas przyzwyczaja do bólu.
 
 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Student 



Wiek: 32
Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 184
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-09-28, 19:52   

Ja zbieram sie do tego juz z trzeci tydzien
Wiem ze to musi nastapic i powoli staram sie z tym godzic, spie niespokojnie praktycznie kazdej nocy a kazde pukniecie w drzwi to widmo tego ze dlugi sie wydadza ale zyje na codzien jakby to byly zwykle dni czyli zwyczajnie je marnuje: grajac na telefonie popijac piwko i wydajac reszte hajsu na pierdoly.
Wiem ze to bez sensu ale ja juz sensu nie widze w tym a czy jest cos co zrobic powinienem albo co Wy byscie zrobili? Bo ja nie wiem...




 
 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
D-astel1704
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-28, 23:23   

Ja zawsze, gdy byłam tego bliska, robiłam to pod wpływem emocji.
To nigdy nie było planowane, po prostu... coś mnie przerastało i budziłam się w szpitalnym łóżku...




 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Perwers
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-13, 17:15   

Moje samobójstwo zostanie zaplanowane od A do Z. Dzień, plan ostatniego dnia, ostatni posiłek, ubiór do trumny, krótki liścik, wyczyszczenie swojego ciała, zostawienie rodzicom wszystko co może im ułatwić życie, możliwe że zacznę zbierać pieniądze na mój pogrzeb.
Chcę, aby wszystko zostało dobrze wykonane.




 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
MagdaPsy26
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-16, 18:42   

Empiria napisał/a:
[quote= Osoba, która chce umrzeć, raczej nikogo o tym nie informuje, nie robi do tego jakiejś durnej aranżacji i po prostu się zabija.P


To stereotypowe myślenie. Błędne. Należy do mitów. Większość samobójców ostrzega przed mającą się wydarzyć, skrajną autoagresją. Jeśli ktoś wam mówi o zamiarze popełnienia samobójstwa, nigdy tego nie lekceważcie.




 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-10-16, 19:16   

MagdaPsy26 napisał/a:
Większość samobójców ostrzega

Ja bym nikogo nie uprzedzał. Upozorowałbym wypadek.




dead but delicious
 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2018-12-01, 19:26   

W łebku mam już kilka pomysłów jak to zrobić. Jedyne co, nie mogę zebrać się by to uczynić. Chcę, ale się boję. Bardzo się boję, ale też chcę tego. Najbardziej przeraża mnie ból w trakcie, a na drugim miejscu to, co to będzie, jak mi nie wyjdzie. Co się ze mną stanie, jak to wytłumaczę (choć próbuję to wymyślić), czy będę w stanie zrobić to jeszcze raz, by się pozbyć. Nie mam kogo ostrzec, że zaraz mnie nie będzie.
A do tego miewam myśli, by za pierwszym razem celowo nie doprowadzać do zgonu, by ten był wyłącznie ewentualnością i by ktoś zobaczył, że mam ich wszystkich dosyć. Przez to czuję się jak ktoś, kto to robi dla uzyskania uwagi... Bardzo nieprzyjemne...




 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-12-06, 10:08   

Raz miałam tylko zrobiłam takie przygotowania, jeden jedyny raz. Napisałam list, miałam przygotowane dwie opcje jak się zabić. Nawet te rzeczy już były kupione, schowane w czeluściach szafki. Strach przed śmiercią spowodował, że nic sobie nie robiłam. List spaliłam, a resztę rzeczy wywaliłam.



 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
SarcasticMan
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-07, 10:21   

Z mojego punktu widzenia, jeśli chodzi o nazwę tematu, to większość ludzi chociażby raz w życiu myślała o tym jak to zrobić.
I jak ktoś tutaj wcześniej napisał, ludzie nie chcą tego robić bo 'tak', tylko ludzie robią to bo nie wiedza jak mają sobie poradzić z sytuacjami w życiu. I tutaj nie ma czy ktoś jest silny psychicznie czy słaby, czasami są takie rzeczy, które chyba przerastają każdego, i gdyby nie to, że ludzie w większości mają kogoś kto pomoże, pocieszy, to oni też by rozmyślali jak tu skończyć życie.

W sumie jedynie czego wam zazdroszczę, to strachu przed śmiercią.




 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Amo
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-07, 11:56   

SarcasticMan, w moim przypadku to nawet nie jest strach przed śmiercią, tylko przed przeżyciem jako osoba niepełnosprawna.



 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-01-16, 10:57   

Jak dla mnie przygotowanIe jest bardzo potrzebne. M.in. właśnie dlatego by nie zostać kaleką. A raczej zmniejszyć tą opcję i możliwość przeżycia do minimum. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego.
Ale tu dochodzi mój mały problem. Czasem planuję tak długo, że zdąży mi przejść w tym czasie i wracam do pustego egzystowania sobie gdzieś w kącie.




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Arkowski 
Takinikt



Wiek: 47
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 63
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-06-19, 19:19   

Przygotowanie ? Myślę że ważne. Nie mówię tu o listach pożegnalny bo są bez sensu skoro przed temu nikt nas nie rozumiał to nie zrozumie. Ale jeśli decyzja jest by odejść nie by zwrócić czyjąś uwagę to przede wszystkim trzeba zaplanować by było to maksymalnie skuteczne, dwa czas wystarczający. Można być przygotowanym mieć plan i nie robić tego tylko czekać na impuls który sprawi by wprowadzić plan...



 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-06-20, 17:24   

Według mnie przygotowanie jest potrzebne, trzeba pozamykać sprawy, spełnić zobowiązania, tak, aby nikomu nie pozostawić zbędnych problemów, które można rozwiązać za życia.



I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Cytrus 


Wiek: 51
Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 9
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-09-27, 23:54   

Przygotować to można tylko technicznie swoje odejście...też kiedys planowałem zamykanie spraw, czyszczenie komputera, itd. A póżniej....Nie jest to ważne kiedy naprawdę masz dosyć i chcesz odejść. Kompletnie. Zero. A teraz? Kiedy pozbyłem się juź prawie wszystkiego, to nawet nie myślę, co po mnie zostanie, załatwione bądz nie i co tu się będzie działo jak już się uda. Mam to gdzieś. Jak wszystkich dookola. Skuteczna izolacja pomaga.



Cyt
 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Arsonix 
D001883



Wiek: 26
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 188
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-09-29, 22:45   

Jeżeli nie ma nikogo, na kim mi zależy, to po co mam coś załatwiać i zamykać. Jestem sam tak, czy inaczej i tego nie zmienię. Nic nie przygotuję, może oprócz mózgu, żeby w odpowiednim czasie wyłączył instynkt przetrwania. I tyle



Ty nie chcesz się zabić, bo nie chcesz żyć. Ty się chcesz zabić, bo nie wiesz jak żyć dalej
 
 
Czy przygotowanie jest potrzebne ?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12