Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Autor Wiadomość
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-10-26, 18:54   

Możecie mi powiedzieć, czy to podchodzi pod OCD?
Dużo myślę o jedzeniu. Co będę jeść, kiedy, jak dużo. Zwracam uwagę na wartości odżywcze, np. jeden produkt wysokobiałkowy dziennie, owoce raczej do południa, jeśli później, to sprawdzam IG. Czasami wybiegam 2-3 dni do przodu. Trwa to długo, zanim się zdecyduję, rozpatruję miliony opcji. Sprawdzam też daty ważności.
Przeglądam gazetki promocyjne, kiedy zobaczę coś, co chciałbym kupić wyszukuję go w internecie. Sprawdzam, ile ma kalorii, cukru, tłuszcz (te trzy wartości szczególnie), białko, węglowodany. Rezygnuję z produktów, które chciałbym kupić, jeśli coś się nie zgadza. Ostatnio sprawdzałem, ile kalorii ma jakaś bułka z Biedronki. Trafiłem na całą listę produktów tego sklepu i przejrzałem 610 pozycji. W sklepie nie potrafię nawet wziąć tego, co kupiłem wcześniej - zawsze muszę sprawdzić, czy nie ma lepszej opcji.
Najgorsze jest to, że zapominam, co przeczytałem i wracam w te same miejsca do internetu, gazetek. To mnie wykańcza i dopada szczególnie wtedy, kiedy mam wolny dzień.

Muszę poprawić ręcznik, żeby wisiał prosto, naczynia na suszarce muszą być schowane (kiedyś było gorzej - zaraz po umyciu musiałem je wytrzeć i schować).
Kawa musi być przygotowana wieczorem, cebula pokrojona. Wstaję przed rodzicami, wstawiam ekspres, palę fajkę, jem jabłko i piję kubek kawy. Wstaje mama, sprzątam naczynia. Wychodzi po pieczywo. Przygotowuję śniadanie - 2 lub 3 talerze (w zależności od liczby osób), pomidor na desce, dwa noże, rozdzielone tabletki moje i mamy, czas na drugą fajkę. Jak widzę w oknie, że mama wraca włączam wodę w czajniku wcześniej już zagotowaną. Oczywiście kubek z kawą już stoi, obok cukier i łyżeczka. Nóż do pieczywa wyciągnięty. Dochodzą do tego kwestie higieny osobistej, raczej w stałej kolejności. W tym wszystkim zdarzają się jakieś odstępstwa i jest mi dziwnie.




czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-10-26, 21:15   

Jeremi, według mnie to pierwsze to zaburzenia odżywiania, polecam aplikację na telefon "zdrowe zakupy" skanujesz kod kreskowy i wszystko wiesz o danym produkcie.
To drugie bym podpisała pod pedantyzm albo po prostu rygorystyczny plan dnia.

Ale pewnie ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie. Który na bank wie lepiej.




 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-08, 17:41   

Odkąd pamiętam mojemu życiu towarzyszą takie natrętne myśli. Zaczęło się w dzieciństwie, kiedy to każdej nocy kilkanaście razy wychodziłem do łazienki się wysikać, nie wiedząc, czy mi się chce, czy też nie, pojawiały się też takie standardowe natręctwa jak na przykład sprawdzanie kilka razy, czy zamknęło się zamek u drzwi. Prawdziwy horror rozpoczął się w gimnazjum, bo do tego naszły natrętne myśli związane z innymi ludźmi, chodziło o to, że czasami będąc obok kogoś miałem taką natrętną chęć pocałowania tej osoby, no... może bardziej muśnięcia jej ustami. I tak to trwało i trwało, na szczęście z wiekiem zaczęło się to stabilizować i teraz natręctwa pojawiają się jedynie w momentach większego stresu w życiu.



 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-10-18, 07:17   

Ja mam takie pytanie (za które chyba nie zostanę zlinczowana): Czy istnieje coś takiego jak bezsenność kompulsywna?



Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-10-18, 09:31   

Alessa, mogłabyś rozwinąć, co masz na myśli? Czym się odróżnia od klasycznej bezsenności? Nigdy nie słyszałam o czymś takim.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-10-18, 11:20   

Mam jakiś wewnętrzny ''przymus'' niespania. Nie śpię, żeby zagłuszyć/rozładować napięcie. Następnego dnia bardziej skupiam się na tym, że jestem niewyspana niż na tym co mnie gnębi. Nie wiem jak to dokładniej opisać.



Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-10-18, 17:35   

Cytat:
Następnego dnia bardziej skupiam się na tym, że jestem niewyspana niż na tym co mnie gnębi.

O, super, wiesz, co Ci to daje. Teraz pytanie, czy możesz poradzić sobie z przygnębiającym myślami inaczej niż deprywacją snu – która teraz działa i pomaga, ale z czasem bardzo źle odbije się psychicznie. Jak nałóg w sumie.

Nie wiem, czy to podpada pod kompuls. Jeśli masz skłonności do OCD, to może rzeczywiście w Twoim umyśle włącza się analogiczny mechanizm odnośnie spania i to Ci utrudnia normalne zasypianie. Ale nie wiem, czy przynależność diagnostyczna ma akurat tu jakieś znaczenie, ważne, żebyś rozgryzła, co z tym zrobić, dlaczego tak to działa na Ciebie – bo wyobrażam sobie, że takie ciągle niewyspanie musi nieźle utrudniać funkcjonowanie. :/




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-11, 21:05   

Nie wiem czy niektóre moje zachowania podchodzą pod OCD czy to coś zupełnie innego. Wiem, że częste mycie rąk jest objawem zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego. Mam też takie "impulsy", gdy jakieś produkty kupuje w określonej ilości, np: butelki z wodą mineralną kupuję w liczbie nieparzystej, pukam dwa razy do drzwi wejściowych czy mam taki przymus, że nagle mam daną rzecz zrobić i nie ma przebacz. Nigdy nie myślałam o tym, że mogę mieć OCD... Objawy te nasilają się gdy jestem w gorszym okresie, a tak w moim normalnym stanie jakoś udaje się to opanować, by jakoś bardzo nie wpływało to na moje życie.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-12, 14:16   

Zakręcona, żyję z osobą, która ma OCD i potwierdzam, gdy jest gorszy okres, więcej stresu, przytłoczenie, depresja to kompulsje mu się nasilają. Też ma pewne rytuały. Gdy jest gorzej bardzo często myje ręce, tak jak Ty. Rzeczy też wykonuje w określonej kolejności, czasem ma przymus robienia czegoś i nie może tego powstrzymać, a bardzo go to męczy. Nie da się tego wyleczyć, ale można nad tym pracować na terapii. I jeden z trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych mu pomaga te kompulsje wyciszyć.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-13, 16:26   

Od jakiegoś czasu mam spore nasilenie objawów. Nawet w pracy mi się zdarza, nie zważam na nic. Z kilku małych punktów zrobiłam dużą ranę. Nie pozwalam jej się zagoić. Dobrze wiem jak to wygląda, że będą blizny, że powinnam przestać, ale robię to wciąż od nowa i od nowa.



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-05-13, 17:48   

komarymniepogryzły, ja tak miewam, kiedy ogólnie jestem bardziej niż zwykle zestresowana. Może u Ciebie coś się teraz dzieje, co powoduje nasilenie objawów?



:myszka:
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-13, 19:26   

aga_myszka, można tak powiedzieć. Długo to już trwa. Odreagowuję. Może i dobrze, że skupiłam się tylko na brzuchu. Inne rejony oszczędzam, co jest pozytywne. Czasami mam takie flashbacki, że powinnam liczyć i porównywać moją lewą i prawą stronę, ale udaje mi się nad tym zapanować. Tak, by nie było nawrotu. Czasami coś tam sobie policzę, wyrównam albo ponaciskam, by wszystko się zgadzało. :roll:



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
wihszyciel
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-15, 21:08   

Muszę. Ciągle. Sprawdzać. Krany. Umyłam się i zakręciłam kran? Ale czy NA PEWNO zakręciłam kran? Lepiej sprawdzę i przy okazji dotknę żeby mieć 101% pewności. To samo z gazem.



 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-17, 21:44   

wihszyciel, no to akurat dobra schiza, gaz bardzo niebezpieczny jest. Sama mam fioła na tym punkcie. Tzn miałam, mam tylko prąd i wodę w mieszkaniu, nic na gaz.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
OCD - Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12