Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-04-13, 10:33   

Commodore napisał/a:
Mamy kolejny dzień strajku nauczycieli, jak myślicie, matury się odbędą?
Odbędą się, ale mam nadzieje, że nauczyciele postrajkują chociaż do majowych wyborów.
Commodore napisał/a:
Miłościwie nam panujący właśnie uznał że krowy i świnie są ważniejsze niż nauczyciele..... w jakim my kraju żyjemy?
Bardzo smutnym. PiS ma nadal +/- 1/3 wyborców za sobą i może to i lepiej, bo mam wrażenie, że jak Schetyna się dorwie do władzy, to po jego 4 latach będziemy mieli PiS na wieki wieków.



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-04-16, 05:59   

Yeah!
Teraz ZUS zabierze nam całkowicie OFE na swoje konta i jeszcze zabierając, porządnie je opodatkuje...

No tak, trzeba zapchać dziurę w budżecie Piątki PiS-u.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-16, 08:37   

Zadziwiające jest, jak polski naród ma krótką pamięć, non stop albo PO, albo PiS, jakby z kolejnymi wyborami zapominali jak było poprzednio. Rozumiem, że pozostałe partie też idealne nie są, ale może warto dać im szansę, skoro i tak dwie wiodące partie dostatecznie niszczą ten kraj?
No ale cóż, głupszymi ludźmi łatwiej sterować - obecna partia sporo sobie zyskała socjalem - patologii jest sporo, a dla nich ktoś kto daje im pieniądze za nic jest ich bogiem...
To, że ludzie wielu rzeczy nie rozumieją obrazuje bardzo prosty przykład - podatek progresywny - kilkanaście razy od wyborców jedynej słusznej partii słyszałem opinie, że Razem chce okradać ludzi, bo będzie podatek 75%. Nie rozumieli, że dotyczy on zarobków ponad 500 tys. rocznie. Nie rozumieją, że chcąc mieć dobrze działające państwo podatki muszą być wysokie, a rozdawnictwo nie wpływa pozytywnie na gospodarkę.
Sam byłbym skłonny płacić i te 70% podatków od całości, pod warunkiem, że wzamian otrzymywałbym sprawnie działające państwo, a nie jak wygląda to obecnie - chociażby kolejki do lekarzy.
Dodatkowo uważam, że ustanowienie kwoty wolnej na poziomie 12x minimalna byłoby rozsądnym posunięciem, bo przy obecnej kwocie wolnej (albo poprzedniej - niezmienianej wiele lat) praca nie opłaca się, gdy siedząc na socjalu człowiek dostaje prawie te same pieniądze. Jak to ma napędzać gospodarkę?




 
 
Paplanina polityczna
BloodDragon
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-16, 09:01   

ananas, To akurat prawda,też uważam że taki socjal powinien być zlikwidowany.W mojej rodzinie matka z ojcem się cieszą że jest 500+ "bo rodzina będzie miała za co żyć,matka z dzieckiem będą miały za co wyjechać z dzieckiem itp." tylko nikt nie pomyśli o tym że każdy z nas za to zapłaci a myślę że nie jest to w porządku że ktoś kosztem drugiego dostaje jakieś pieniądze,dla mnie jest po prostu nie fair.Druga rzecz to na pewno taki dodatek zniechęca ludzi do pracy a powinno być właśnie tak że zamiast ludziom bezmyślnie dawać socjal to powinno się ich zachęcać do pracy,do zarabiania pieniędzy,do bycia przedsiębiorczym itp. a u nas robi się wszystko w odwrotną stroną i to jest przykre bo wtedy mamy sytuację że brakuje ludzi do pracy i pracodawca potem wypełnia lukę ukraincami,u mnie w pracy polacy stanowią mniejszość bo jest ich zaledwie 1/4 razem ze mną.



 
 
Paplanina polityczna
LuxioS
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-16, 15:50   

Moja mama bardzo ciężko pracująca zresztą nie dostaje ani grosza z programów socjalnych nie licząc 300+ na początku roku szkolnego... Wykańcza się kobieta w pracy, bierze czasem nadgodziny i rujnuje sobie zdrowie, a taki typowy Janusz, czy Grażyna sobie siedzą w domu, chleją piwko i żyją za 500+... Ale te pieniądze nie biorą się znikąd, a kiedyś będzie trzeba to wszystko odpracować... Zresztą, już trzeba.
500+ powinno:
1. Być tylko i wyłącznie dla pracujących od minimum pół roku,
2. Być przyznawane niezależnie od progu dochodowego,




 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-04-16, 18:00   

ananas napisał/a:
Razem chce okradać ludzi, bo będzie podatek 75%. Nie rozumieli, że dotyczy on zarobków ponad 500 tys. rocznie. Nie rozumieją, że chcąc mieć dobrze działające państwo podatki muszą być wysokie, a rozdawnictwo nie wpływa pozytywnie na gospodarkę.

Zacznijmy od tego, że ekonomia to nie jest nauka ścisła... ekonomia jest dziedziną, w której ideologia ma często znacznie większe znaczenie niż fakty i rzeczywistość. Konflikty na tle poglądów ekonomicznych współcześnie zaczynają przypominać konflikty na tle religijnym z czasów Średniowiecza... albo jesteś wyznawczą podatku liniowego albo wyznawcą progresji podatkowej i obie grupy łączy podobny poziom fanatyzmu. Zarówno wysokie podatki jak i redystrybucja dóbr są narzędziem do uzyskania konkretnych celów społecznych i gospodarczych. Te narzędzia mogą być wykorzystywane dobrze albo źle, a osiągane efekty społeczne mogą nam się indywidualnie bardziej lub mniej podobać. Gospodarka istnieje dla społeczeństwa, nie odwrotnie.
BloodDragon napisał/a:
tylko nikt nie pomyśli o tym że każdy z nas za to zapłaci a myślę że nie jest to w porządku że ktoś kosztem drugiego dostaje jakieś pieniądze,dla mnie jest po prostu nie fair

Każdy z nas płaci za wiele rzeczy, które w założeniu mają służyć ogółowi społeczeństwa (czy służą i jak służą, to inna kwestia). Czy to jest fair, że społeczeństwo zapłaciło za drogę, którą wielkie firmy płacące podatki w rajach podatkowych, rozwożą swoje towary? Czy to jest fair, że społeczeństwo pokryło koszty wykształcenia wyspecjalizowanej kadry, która te towary produkuje? Czy to jest fair, że leki na chorobę x są refundowane, a leki na chorobę y nie? Jak by się zastanowić, to żadna z tych rzeczy nie jest fair, ale chcemy mieć drogi i chcemy mieć dostęp do edukacji i do leczenia.
BloodDragon napisał/a:
brakuje ludzi do pracy i pracodawca potem wypełnia lukę ukraincami,u mnie w pracy polacy stanowią mniejszość bo jest ich zaledwie 1/4 razem ze mną
Pracodawca "wypełnia lukę" Ukraińcami, bo nie chce podnosić wynagrodzeń ani inwestować w poprawę wydajności pracy. Pracodawca chce zarobić ponosząc możliwie najmniejsze ryzyko i też ciężko mu się dziwić. Zwycięstwo PiS w ostatnich wyborach jest pokłosiem polityki "mam 10 za bramą na twoje miejsce" i przyjęcia przez Polskę po transformacji roli "montowni". Młodsze pokolenie może nie pamiętać, ale ja pamiętam lata 90 i 20% bezrobocie... i skalę drobnej przestępczości... i skalę dużej i zorganizowanej przestępczości. Nic fajnego.
LuxioS napisał/a:
1. Być tylko i wyłącznie dla pracujących od minimum pół roku,
2. Być przyznawane niezależnie od progu dochodowego,

To wszystko zależy od tego jaki cel chcesz osiągnąć. Jeżeli Twoim celem jest redukcja biedy, to w taki sposób tego nie osiągniesz. Jeżeli Twoim celem jest zwiększenie dzietności, to przy braku państwowych żłobków i przedszkoli też tego nie osiągniesz. Jeżeli chcesz zmotywować ludzi do pracy za byle jakie pieniądze byle pracować, to może Ci się uda, ale po co? Po co nam więcej "śmieciowych" miejsc pracy? Jak ludzie przyjdą pracować za byle co, to będą pracować byle jak ("szef udaje, że mi płaci, więc ja udaję, że pracuję") i niewiele dobrego nam z tego przyjdzie. Jaki cel społeczny chcesz w ten sposób osiągnąć?




 
 
Paplanina polityczna
Sinwonda12 



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Sty 2019
Posty: 108
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2019-04-23, 10:28   

Commodore, obstawiam, że będą przesunięte o kilka tygodni. Chociaż muszę powiedzieć, że dla części maturzystów ( :papa: ) jest to bardzo stresujące.



We are the nobodies. We wanna be somebodies
When dead, they'll know just who we are
 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-07, 05:39   

Nie za bardzo zgadzam się z pomysłami PiS-u, ale bardzo popieram ich projekt przywrócenia PKS-ów.

Ostatnio wracałam ze szpitala z Toszka do Katowic ponad 2 godziny z 2 przesiadkami.
Nie jeździły żadne Ubery czy Blablacary była skazana na czekanie na przystankach.

To samo w górach, gdzie jeżdżę na wakacje - trasa wybitnie turystyczna a 1 przewoźnik jeżdżący co godzinę w wiecznie naładowanym maksymalnie autobusie.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-07, 07:32   

Szamanka napisał/a:
bardzo popieram ich projekt przywrócenia PKS-ów.

To nie do końca jest "ich" projekt. Z takim pomysłem pierwsza wyszła Wiosna po swojej konwencji założycielskiej. Hasło brzmiało "autobus w każdej gminie".




 
 
Paplanina polityczna
ameame 


Wiek: 25
Dołączył: 25 Mar 2019
Posty: 55
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2019-05-07, 08:31   

Kobiety, proszę dajcie spokój z Wiosną... łagodna druga platforma



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-07, 09:42   

Castro, aaa to przepraszam.
Tak czy inaczej - projekt dobry.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-07, 11:06   

Tylko to fikcja będzie, rząd chce przeznaczyć 400 mln złotych, jak to podzielić przez ilość gmin, to wychodzi około 17 tysięcy na gminę. To śmiech na sali i robienie wody z mózgu :lol:



I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Paplanina polityczna
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-07, 12:55   

Commodore napisał/a:
około 17 tysięcy na gminę


400 milionów podzielone na 2478 gmin daje nieco ponad 160k pln na gminę. Jednak nie zmienia to faktu, że nadal to są znikome pieniądze




 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-19, 06:36   

Niech już będzie po wyborach bo mam odruch wymiotny:
A - "nie głosuj na tego, bo kłamie"
B - "nie to ty kłamiesz!"
C - "oboje kłamiecie!"
A,B - "a spierd..!"

Idziecie głosować?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-19, 06:40   

Cytat:
Idziecie głosować?

Oczywiście. Jeszcze nie pominęłam żadnych wyborów i nie planuję tego zmieniać.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12