Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjaźń w pracy
Autor Wiadomość
FK my life 



Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 39
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2019-05-06, 16:59   Przyjaźń w pracy

Spotkałem się z taką opinią "w pracy nie ma przyjaciół, są tylko współpracownicy". Ile jest w tym prawdy? Jakie są Wasze doświadczenia? Zapraszam do dyskusji.



 
 
Przyjaźń w pracy
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-05-06, 17:53   

Ja w pracy poznałam swoją przyjaciółkę. Co prawda już nie pracuje w tej firmie, a ja wskoczyłam na wyższe stanowisko, ale nie zmieniło go naszych relacji poza pracą. Właśnie pewnie dlatego to trwa - bo wyszlysmy poza pracę. ;)

Mam też dobrego kumpla w pracy, nie wiem, czy mogę nazwać go swoim przyjacielem mimo, że faktycznie mówię mu dosłownie o wszystkim jeśli chodzi o moje życie prywatne. No, prawie o wszystkim. Ale to on trwał przy mnie w pracy, gdy miałam naprawdę ciężki okres. Pomagał mi w moich podstawowych obowiązkach mimo, że miał swoje na głowie.

Pracuje w korporacji, ale nie ma u nas wyścigu szczurów.




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Przyjaźń w pracy
springwaltz 
springwaltz


Dołączył: 03 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-06, 20:20   

Nigdy z nikim nie zakolegowałem się w pracy, ale to bardziej wynika/wynikało z lęku, wycofania i niechęci do kontaktów. Choć mimo wszystko w szkole nie miałem takich problemów, i też większość osób poznaje znajomych w czasie szkoły / studiów, i to jest lepsze do tego środowisko, ale w pracy też się da.



 
 
Przyjaźń w pracy
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2019-05-06, 20:55   

Ja w pracy poznałam przyjaciółkę i faceta. Z facetem już nie jestem, a przyjaciółka jest nadal przyjaciółką. Chociaż już pracujemy obie w innych miejscach. Teraz nie ma szans na nawiązanie znajomości, bo pracuję sama. Szefa nie liczę, zresztą on w innym biurze urzęduje :D



 
 
Przyjaźń w pracy
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-05-06, 20:58   

Nie mam w pracy przyjaciół. Kilka osób jest spoko, ale raczej tylko do pogadania na przerwach i tyle. Za to mam chłopaka w pracy, ale poznałam go gdzieś indziej. :D



 
 
Przyjaźń w pracy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-07, 05:56   

Ja pracuję w zespole ludzi dużo starszych ode mnie. Mogliby być moimi rodzicami, więc ciężko o przyjaźń. Ale relacje mamy bardzo fajne.

Gdy pracowałam w młodym zespole, kluły się jakieś ściślejsze znajomości, ale zrezygnowałam z pracy i kontakt się urwał. Szkoda, bo fajne dziewczyny były.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Przyjaźń w pracy
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-08, 22:02   

Ja w każdej pracy znalazłam sobie kogoś ciekawego. Jak tak spojrzeć na moje grono przyjaciół to jest to właśnie taka zbiórka osób, z którymi studiowałam lub pracowałam. Teraz też mam super ludzi i raczej jesteśmy ze sobą blisko. Poza tym mój najbliższy przyjaciel właśnie ze mną pracuje. Wydaje mi się, że jak się z kimś spędza dużo czasu (8-9h dziennie) to dość łatwo nawiązać jakieś kontakty. Oczywiście ludzie mogą denerwować, ale jak się trafi na kogoś, kto ma podobne myślenie lub zainteresowania, to praca jest świetnym miejscem na przyjaźnie.



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Przyjaźń w pracy
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-10, 13:23   

Ja mam w miarę spoko ludzi w pracy, młody zespół także jest ok. Co do przyjaźni to miałam przyjaciółkę/dobrą koleżankę ale śmiertelnie się obraziła w prywatnej sprawie i teraz wychodzę z założenia że lepiej jest nie zawierać przyjaźni w pracy bo traktuje mnie jak śmiecia i praca z nią to koszmar.



 
 
Przyjaźń w pracy
FK my life 



Dołączył: 26 Kwi 2019
Posty: 39
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2019-05-10, 13:28   

Kolejny stracony dzień...

[ Komentarz dodany przez: Żurawek: 2019-05-10, 14:46 ]
Twój post nie wnosi nic do tematu.




 
 
Przyjaźń w pracy
Snowthunder 


Dołączył: 23 Cze 2019
Posty: 29
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-06-24, 09:23   

Jak trafią się spoko ludzie i jeżeli ktoś ma odpowiednie umiejętności to wydaje mi się że da się żyć w dobrych znajomościach koleżeńskich a nawet w przyjaźni, im starsi ludzie tym bardziej są zamknięci w swoich grupach-kokonach do których nie wpuszczają nowych bo i po co.

Przerabiałem współpracowników którymi się wręcz brzydziłem przez tendencje do chamskiego obgadywania, oraz takich z którymi lubię pogadać na luźniejsze przeróżne tematy z wzajemnością mam nadzieję, niestety są to kontakty czysto pracownicze gdyż to co w pracy zostaje w pracy, życie prywatne nie przenika głębiej niż opowieść gdzie kto ma jechać podczas urlopu, o pójściu na piwo nikt nie wspomina nawet :/




 
 
Przyjaźń w pracy
BloodDragon
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-24, 15:15   

Snowthunder, Znam to,sam tak miałem ale jeśli chodzi ogólnie o moje znajomości to poprzednich firmach znam parę osób ale z większością to jest raczej tak że mam ich tylko na fb i nic więcej,teraz planuje to zmienić i zebrać grupkę znajomych z obecnej pracy na takie spotkanie integracyjne,mam nadzieję że to wypali :)



 
 
Przyjaźń w pracy
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-10-30, 00:17   

Ja chyba póki co w nowej pracy "straszę" współpracowników moim podejściem do życia (i nieżycia)... Poza tym z założenia przychodzę do pracy, żeby pracować, a nie się nie wiadomo ile udzielać społecznie czy otwierać personalnie (chociaż ostatnio mam wrażenie, że zaszalałam za bardzo z otwarciem i nie wiem czy wyjdzie mi to na dobre )...



 
 
Przyjaźń w pracy
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-10-30, 21:44   

agogika, a jaką część tej pracy stanowią kontakty w zespole? I czy zależy Ci na budowaniu kontaktów tam (w sensie, czy uważasz że taki kontakt może Ci się przydać w przyszłości)?



 
 
 
Przyjaźń w pracy
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-31, 19:37   

agogika, może tylko na początku "straszysz" jako nowy pracownik, a potem wtopisz się w "tłum", bo zależy też w jakim stopniu to otwieranie się personalne. Grunt by znaleźć równowagę, i jak się nie chce o czymś rozmawiać to wybrnąć jakimiś ogólnikami, by przy tym nie stać się jakąś odizolowaną jednostką i chciało Ci się nadal tam pracować.



 
 
Przyjaźń w pracy
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-11-07, 01:03   

feels3 napisał/a:
jaką część tej pracy stanowią kontakty w zespole?

To zależy jak się zmiany trafią... Czasami wypada kilka godzin wspólnie w jednym sklepie. I łatwiej jest jak się sobie pomaga (np jedna siedzi na kasie i gada z ludźmi, a druga biega na magazyn po konkretne modele i rozmiary).
feels3 napisał/a:
czy zależy Ci na budowaniu kontaktów tam (w sensie, czy uważasz że taki kontakt może Ci się przydać w przyszłości)?

Jakoś specjalnie mi nie zależy... I też nie wydaje mi się, żeby akurat te kontakty gdzieś mi się mogły przydać w przyszłości... Mam wrażenie, że przyjemniej się pracuje mając dobre relacje ze współpracownikami... ale żeby się z nimi zaprzyjaźniać czy coś to nie widzę za bardzo sensu...

Zaszalałam chyba na tyle, że dostałam zaproszenie na wspólne piwo... w którąś niedzielę niehandlową... i chyba mnie dziewczyny lubią... aż nie wiem jak mam się z tym czuć :roll: .




 
 
Przyjaźń w pracy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12