Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Autor Wiadomość
QuinnNightmare 



Dołączyła: 06 Wrz 2017
Posty: 90
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2017-09-09, 17:48   

Na przykład tak iż biblii nie jest napisane, że takie związki są złe, a że homoseksualne stosunki są obrzydliwe i wynaturzone. Oczywiście tylko wspominając to, co mówi biblia. Ogólnie sama nie jestem za seksualnymi związkami, ale taka prawda, że biblia mówi tylko o tym aspekcie i nic więcej. Cała reszta jest dopowiedziana przez księży.



Poddanie się nigdy nie było opcją!
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
barney 


Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-04-09, 22:19   

pamiętaj o tym, że wszelkiego rodzaju święte księgi są tylko wskazówką i od konkretnego odłamu zależy czy akceptuje pewne rzeczy czy nie.



 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-05-04, 10:51   

"Katolpropaganda", która znajduje się na komputerze w sali od religii w szkole, do której uczęszczam, nakazuje przeniesienie swojego homoseksualizmu na pobożność i terapię, która ma "pomóc w wyjściu z pokusy grzechu" (zgaduję, że chodzi o związek homoseksualny lub coś w pobliżu).

Ale ja nie brałabym tego na poważnie, tylko jako niesmaczny, nieudany i dyskryminujący żart. Miałabym ochotę przerobić te prezentacje i podłożyć zamiast oryginału coś stosownego.




 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
herbaciarz 
jaśminowy smok



Wiek: 73
Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 117
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-04, 11:21   

Nekomimi

Księga Kapłańska napisał/a:
22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! 23 Nie będziesz obcował cieleśnie z żadnym zwierzęciem; przez to stałbyś się nieczystym. Także i kobieta nie będzie stawać przed zwierzęciem, aby się z nim złączyć. To jest sromota!

Tu Biblia wyraża się jasno odnośnie homoseksualizmu w ogóle.
Jednak, co bardzo ważne! W Piśmie świętym jest wiele powiedziane także na temat tolerancji odnośnie grzeszników w ogóle, miłości do swego bliźniego.

To co robi sam Kościół Katolicki?
Dzieli, rządzi, wytycza własne, podwójne standardy i moralności.
Jest mym zdaniem, jak też wiele innych instytucji, obelgą dla Pisma i Boga samego w sobie.
To przykre, ale tak niestety jest.
I nie, nie pragnę wywyższyć siebie, jest taką samą osobą jak inni, znaczy grzeszną.
Jest to jedynie moje zdaniem, możliwe także, iż jest zbyt wielkim osądem, jest jednak.

Jana 13:34 napisał/a:

Daję wam nowe przykazanie, żebyście się nawzajem kochali. Jak ja kocham was, tak wy kochajcie jedni drugich

Dużo, naprawdę wiele pokory, ogłady i przemyślenia swych czynów przydałoby się wszystkim tym "organizacjom".




 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-04, 11:40   

herbaciarz napisał/a:
To co robi sam Kościół Katolicki?
Dzieli, rządzi, wytycza własne, podwójne standardy i moralności.

Mówisz o księżach i katolikach, bo KKK ma jasne zdanie na temat homoseksualizmu akurat. :)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
herbaciarz 
jaśminowy smok



Wiek: 73
Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 117
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-04, 11:42   

Adriaen, masz na myśli Papieża Franciszka, czy sam Kościół?
Moje informacje dotyczące sprawy wyżej mogą być nieaktualne.




 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-04, 12:33   

herbaciarz, Katechizm Kościoła Katolickiego. ;)




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
herbaciarz 
jaśminowy smok



Wiek: 73
Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 117
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-04, 12:49   

Adriaen, wybacz, jakoś dziś "oczy mi latają" i ciężko mi odczytać najprostsze rzeczy (czytając KKK, czytałem kilka razy jako KK).
Tak, masz rację, właśnie zajrzałem do konkretnych ustępów.




 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-05-04, 16:06   

herbaciarz, w porządku... Czyli rozumieć mam, że pogodzenie tych dwóch rzeczy, by osiągnąć szczęście bez celibatu, jest niemożliwe, a przynajmniej bardzo mało prawdopodobne? Ponieważ w tej chwili widzę dwie opcje - zgodność ze sobą albo zgodność z religią, nie widzę żadnej opcji innej ani tym bardziej pośredniej...



 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
herbaciarz 
jaśminowy smok



Wiek: 73
Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 117
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-04, 20:40   

Nekomimi, przykro mi, bardzo, opcji pośredniej nie ma.
Pytanie jest też takie, czy potrzebujesz związku do szczęścia, do życia.
Czy może Ci wystarczyć miłość platoniczna względem drugiej osoby?
To mogłoby być, możliwie mogło by być "opcją pośrednią".
W każdym razie przykre, że czasem życie zmusza do tak trudnych wyborów.




 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-05, 15:27   

Cytat:
czy potrzebujesz związku do szczęścia, do życia.
Czy może Ci wystarczyć miłość platoniczna

O mój Borze. Taka opcja wydaje się okropna i sprawiająca cierpienie. Bo co innego platon w młodości, a co innego dalej, w życiu. Przecież człowiek jest stworzeniem stadnym, potrzebuje innych ludzi. No i sam fakt zachowywania celibatu jest według mnie nienaturalny. Niezaspokojony popęd seksualny wzbudza frustrację, może powodować stany depresyjne. I to wszystko ma spadać na człowieka tylko dlatego, że jest innej orientacji? Nie kupuję czegoś takiego. Ale i instytucja Kościoła i wiara są mi odległe.




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-05, 18:50   

herbaciarz, wizja, którą proponujesz jest koszmarnie zła. Poświęcić swoje szczęście, potrzeby, miłość i inne pozytywne uczucia w imię wiary? Rozumiem, jeżeli komuś wiara zastępuję wszystko powyższe, ale jeżeli nie? To ma całe życie się męczyć, być nieszczęśliwy w imię swoich przekonań, które nie zapewniają mu nic poza bólem?
Nie, to nie jest dobra droga.




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2019-05-07, 22:02   

Albo wierzysz, albo jesteś gejem. Większość religii wyklucza homoseksualizm. Przykre. Ale nie wyklucza nienawiści do innowierców. Wyklucza wolność i równość. Wolność dla mężczyzn. Kobiety tylko jako podległe mężczyznom. Homoseksualizm jest grzechem. I jak żyć? Religia jest aberracją psychiki. Jak żyć?
Oczywiście niedługo chrześcijanie uznają gejów za swych braci. Tak jak uznali kobiety. Poczekajcie. Może się zlitują.

(ironia zamierzona)




 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Piotr4s 
unika osób ułomnych



Wiek: 35
Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 68
Skąd: pomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-03-23, 15:54   

Bóg stworzył Cię do związku z płcią przeciwną.
Dlatego jak widzę na ulicy szatanistkę z gwiazdą na szyi, to od razu przychodzi mi na myśl pierwsze zdanie i pytanie, a może jest LES? Więc lepiej nie zbliżać się, bo po co oberwać? Omijam taką osobę drugą stroną ulicy, z tolerancji i szacunku do niewszczynania konfliktów.




Udzielałem porad ludziom ułomnym. Pod wpływem otrzymanego ostrzeżenia zmieniłem swe postępowanie. Już nie będę (:
 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-03-23, 16:58   

W przypadku religii pastafariańskiej, homoseksualizm nie jest gorszy od innych orientacji.



 
 
Jak pogodzić homoseksualizm z wiarą?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11