Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Leki
Autor Wiadomość
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-24, 20:17   

Cytat:
Nie żebym jakoś się domagało, ale czemu w takim razie nic mi nie sygnalizuje?

Bo wątroba potrafi wytrzymać nawet do 10 - 20 lat ścisłego alkoholizmu i lekomani, zanim da się we znaki.




 
 
Leki
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2017-01-24, 20:33   

silhouette, jak zacznie Ci coś sygnalizować, to może już być za późno na cokolwiek... :roll:



Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Leki
silhouette 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Gru 2016
Posty: 87
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-01-24, 20:38   

Ryba napisał/a:
Bo wątroba potrafi wytrzymać nawet do 10 - 20 lat ścisłego alkoholizmu i lekomani, zanim da się we znaki.


Ok, rozumiem, ale...

Lewe napisał/a:


silhouette, jak zacznie Ci coś sygnalizować, to może już być za późno na cokolwiek...


...myślałam, że będzie to cokolwiek, a nie ze skrajności w skrajność. Znaczy się pewnego dnia padnę i dopiero sekcja zwłok wykaże, czy to wątroba, żołądek, czy coś innego.
Zresztą to chyba nie ma aż takiego znaczenia? Na szczęście póki co, chyba aż tak sobie nic nie uszkodziłam i skupię się na konsekwencjach społecznych, bo te mi teraz najbardziej dokuczają.




Ostatnio zmieniony przez Hedum 2017-01-24, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leki
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-24, 20:52   

silhouette napisał/a:
Znaczy się pewnego dnia padnę i dopiero sekcja zwłok wykaże, czy to wątroba, żołądek, czy coś innego.

Nie. Po roku takiego trybu życia w końcu wylądujesz u lekarza z jakąkolwiek przypadłością. Organizm się mutuje, zwiększając tolerancje na używki, skutkiem czego funkcjonalność narządów się osłabia. Na początku padną nerki, tarczyca, trzustka - cokolwiek. Wątroba jest sowitym twardzielem.




 
 
Leki
silhouette 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Gru 2016
Posty: 87
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-01-24, 21:09   

Ryba napisał/a:
Nie. Po roku takiego trybu życia w końcu wylądujesz u lekarza z jakąkolwiek przypadłością. Organizm się mutuje, zwiększając tolerancje na używki, skutkiem czego funkcjonalność narządów się osłabia. Na początku padną nerki, tarczyca, trzustka - cokolwiek. Wątroba jest sowitym twardzielem.

To mam nadzieję, że nie przesadziłam i już organizm sobie odpocznie. A tymczasem uciekam do psychiatry i skombinuję psychologa.




 
 
Leki
D-astel1704
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-21, 13:19   

Może to nie do końca na temat, za co z góry bardzo przepraszam, ja nie jestem i nigdy nie byłam uzależniona od leków, ale za to... dwa razy porządnie je przedawkowałam. Od tej chwili mam niezwykle silny lęk, że takie uzależnienie mogłoby się u mnie rozwinąć. Boję się brać leki i czekam z nimi do ostatniej chwili, lub gdy ktoś z bliskich mi je wciśnie, bo gdy mam wziąć leki, szczególnie jakieś np. na uspokojenie - mam w głowie obraz, gdzie ta tabletka wywołuję obłęd i po chwili pożeram całe pudełko leków i... źle się to kończy dla mojego życia.
Od niedawna staram się w ogóle przełamywać do brania jakichś potrzebnych mi leków, gdy jestem sama w domu, bo wcześniej to było nie do pomyślenia, ktoś musiał mnie pilnować.




 
 
Leki
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-05-02, 12:02   

Mam kilka takich lekarstw, ale na razie nie biorę ich regularnie. Raz na kilka tygodni pewien przepisany mi na spanie (czasem raz na tydzień w weekendy, zależy jaki mam z tym problem), czasem do niego "coś" dobiorę (nie powiem jaka grupa leków bo wszyscy się domyślą). Nic więcej. A i tak muszę uważać by na następny dzień trzymać się na nogach, nie zataczać i czuć z zewnątrz dobrze. Ale myślałam wiele razy o dawkach rekreacyjnych...



 
 
Leki
Suicider
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-21, 20:12   

Coś czuję że powoli uzależniam się od benzo. Działa na wszystkie moje problemy... Jest jakiś lekarz tutaj to pw ^^ :D



 
 
Leki
Msq 



Wiek: 29
Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 42
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-10-26, 08:33   

Phew. Ja natomiast z lekami czekam do ostatniego momentu. Nawet przeciwbólowe biorę dopiero wtedy, kiedy już naprawdę jest źle. Jak przychodzi moment w którym ktoś mówi mi, że mam wziąć coś to stukam się w czoło patrząc tej osobie w oczy. :D

Wydaje mi się, że to nabyta wcześniej kwestia strachu co do skutków ubocznych. Aktualnie nie posiadam już tych lęków, dzięki czemu mogę wziąć jakikolwiek lek, ale dopiero wtedy, gdy muszę.




"Even when I sleep I feel pain."
 
 
Leki
Agares 


Wiek: 28
Dołączyła: 14 Lis 2020
Posty: 2
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-11-14, 21:09   

Suicider napisał/a:
Coś czuję że powoli uzależniam się od benzo. Działa na wszystkie moje problemy... Jest jakiś lekarz tutaj to pw ^^ :D


Też jestem ostro wrąbana w benzo, głównie [***]. Magiczna tabletka na wszystko dosłownie... Ciężko niestety z tego zejść, kilka razy próbowałam, udawało się, ale później po jakimś czasie wracałam znowu do tego gówna :/


Na forum nie wszędzie można używać nazw leków na receptę. Szczegóły w punkcie V.7 regulaminu. Myszka




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2020-11-15, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leki
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-11-16, 20:37   

Agares, byłam. Najgorsze zejście jakie doświadczyłam. Tym bardziej, że trafiłam wtedy na hospitalizację, a tam nie pierniczą się - odcinają od wszystkiego.



Este blestemata
 
 
Leki
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2021-05-09, 19:03   

Jestem juz jakieś 2 tygodnie wolna od leków przeciwbiegunkowych. xD Od wakacji wykupiłam z ~10 paczek. Dzisiaj mało brakowało żebym wzięła na zaś, masakra. Nie biorę ich rekreacyjnie - po prostu raz biorę gdy faktycznie jest taka potrzebna a raz na zaś bo akurat poczuję dyskomfort w brzuchu, jak nie mam tych leków przy sobie to czuję się niespokojnie.



 
 
Leki
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-05-09, 19:31   

Krzywdourojona, opowiesz kryjącą się za tym historię?



 
 
Leki
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2021-05-10, 17:02   

Krzysiu, long story short - pewnego dnia miałam dolegliwości jelitowe, a potem znowu i znowu i już tak zostało aż weszło mi w nawyk branie na zaś.



 
 
Leki
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-05-10, 17:25   

Krzywdourojona, ładna opowieść… Jeszcze raz!



 
 
Leki
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14