Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Autor Wiadomość
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-07-31, 01:07   

Ja jestem wdzięczna, że mimo że nigdy nie było pieniędzy w domu nie dali mi tego odczuć. Że zadabali o moją edukację i umożliwili robienie tego co kocham. Mimo że popełnili wiele błędów to jestem wdzięczna, że byli i są w moim życiu. Żadna rodzina nie jest idealna i tylko żałuje, że tak sobie popsuli kontakty ze sobą. Kieruje to nie tyle do rodziców co do mamy, ojczyma i babci.



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Triskel 



Wiek: 24
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 585
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2017-07-31, 17:13   

To byłoby trudne, odpowiedzieć i podsumować moich rodziców zwłaszcza gdy jeszcze z nimi mieszkam. Jestem im wdzięczny za to, że zadbali bym nie bał się samodzielności i potrafił sam o siebie zadbać. O to, że za młodu naciskali na edukację i nie mieli problemów z tym, że oglądałem Discovery Channel godzinami będąc w przedszkolu, później w SP. Ciężko jest mi jednak wybaczyć że odkładali w czasie rzeczy, którymi powinni byli się zając 5 lat wcześniej. No nic, nie mam jednak też mieć za co poważniejszego żalu, nie byli idealni, ale też nie patologiczni. Wzorca jednak z nich nie wezmę na przyszłość.



Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-03-22, 14:44   

:zlotalopata:


Ja jestem wdzięczny mamie za to że ukształtowała mnie takim jakim jestem, że poświęciła dla mnie wszystko. Nauczyła wszystkiego co umiem i potrafię, wpoiła wiele wartości, nakierowała w odpowiedniej chwili na właściwą ścieżkę.
To właśnie dzięki jej uporowi skończyłem liceum i studia, poradziłem ze wszystkim, gdyż gdyby nie okazane wsparcie, nic z tego bym nie osiągnął. Same studia rzucałem kilkakrotnie, ale nigdy skutecznie, bez pomocy, rzuciłbym raz, a skutecznie. Mi zawsze brakowało determinacji w dążeniu do celu, bardzo szybko się poddawałem.

Nie raz nie było łatwo, ale dzięki mamie nauczyłem się szacunku do drugiego człowieka, wyrozumiałości i cierpliwości, nawet opiekuńczości.




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2071
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-03-22, 15:03   

Jestem wdzięczna mojej rodzinie, która była przy mnie w najtrudniejszych momentach (jak do tej pory) mojego życia.



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-10-27, 00:33   

Za to, że robią ze mnie dziwaka i potwora. "Wielkie" dzięki.



 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1679
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-11-03, 18:40   

Chyba za nic. Nawet córka im nie wyszła.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Mx19 


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 11
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2019-11-15, 18:36   

Ja tam jestem bardzo wdzięczny swoim rodzicom...





...za to, że są tylko ludźmi i kiedyś zdechną :) zniszczyli mi cale życie, po pierwsze powołując mnie na świat, po drugie dając mi zle geny, po trzecie nie potrafiąc zapewnić podstawowych rzeczy i perspektyw, po czwarte będąc po prostu zacofanymi idiotami. Typowy polacki janusz i grażyna po rozwodzie, w gównianym mieszkaniu spędziłem już prawie 20 lat na wegetacji z głupią matką, żeby jeszcze ci idioci zdawali sobie sprawę jakimi są zerami, tłukami, to nie, uważają się za alfę i omegę, całą winę za to że mam zepsute życie zrzucając na mnie, mając za argument „inni mają gorzej, niektórzy nie mają ciepłej wody, niektórzy mają karaluchy w pościeli i żyją i są szczęśliwi (xD)” w czasie kiedy moi rówieśnicy organizowali swoje osiemnastki, żyli w normalnych domach i bawili się wykorzystiując swoje najlepsze lata, ja siedziałem sam w domu z mamuśią najebaną tanim winem już o 14 godzinie, nie mając znajomych, będąc pogardzanym wszędzie gdzie nie pójdę. Jak już będą mnie za rok zeskrobywać z ulicy/torów i policja będzie może patrzeć co pisalem w necie, to przekaż im, panie władzo, chuja do dupy ode mnie :) ale póki co na samobójstwo jeszcze mam za słabą psychę.




 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
to_nie _ja 


Wiek: 25
Dołączyła: 16 Gru 2019
Posty: 69
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-21, 20:28   

Za to, że zapomnieli, że dziecko trzeba wychować. Za to, że zapomnieli o mnie, bo byli zbyt zapatrzeni w siebie i swoje potrzeby. Za to, że nie pozostawili mi wyboru i musiałam szybko dorosnąć. Za to, że wiecznie zostawiali mnie samą ze moimi problemami. Że lekceważyli moje wołanie o pomoc i potrzebę bycia przy rodzicach. Za wieczną krytykę, pesymizm i dyktaturę. Za to, że chcieli żebym była dojrzała a jednocześnie traktowali mnie jak małe dziecko, chcąc o wszystkim decydować. Za to, że nie liczyli się z moim zdaniem. I za to, że wielu rzeczy o nich nie wiem, bo całe życie mieli przede mną tajemnice.



If there is no way, create one.
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3498
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-21, 21:40   

to_nie _ja, dlaczego jesteś za to wdzięczna?



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
to_nie _ja 


Wiek: 25
Dołączyła: 16 Gru 2019
Posty: 69
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-21, 23:01   

chiroptera napisał/a:
to_nie _ja, dlaczego jesteś za to wdzięczna?


Jestem "wdzięczna".




If there is no way, create one.
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-22, 07:15   

Przeczytawszy pierwszy post w tym temacie... to raczej miał być chyba temat bardziej pozytywny niż negatywny opływający w żalu i smutku.

Proponuję od teraz wrócić założeń tematu. ;)


Więc może... to_nie _ja, dałabyś radę uszczypnąć coś za to byłaby wdzięczność a nie "wdzięczność"?
Może choćby to, że zapewnili Ci jakiś podstawowy dobrobyt, choć pominęli przy tym potrzeby emocjonalne/uczuciowe?

To dobry temat na głębsze zastanowienie się i po sobie patrzę, że doceniłam po wyprowadzce, bo zawsze mogłam zadzwonić do mamy i wspierała mnie w trudnych chwilach.




 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
to_nie _ja 


Wiek: 25
Dołączyła: 16 Gru 2019
Posty: 69
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-22, 07:55   

Cytat:
Więc może... to_nie _ja, dałabyś radę uszczypnąć coś za to byłaby wdzięczność a nie "wdzięczność"?


Hmm więc jestem wdzięczna za... pewnie to, że mnie utrzymywali i zazwyczaj miałam to co chciałam, jeśli chodzi o potrzeby materialne. Może też za to, że próbowali mnie wspierać, chociaż nie zawsze im to wychodziło. I że próbowali stworzyć dom pełen ciepła i miłości. Kiedy myślę o nich, mam w głowie raczej odpowiedzi opływające w żalu i smutku, więc może dlatego ta negatywna odpowiedź ;)




If there is no way, create one.
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-22, 11:26   

to_nie _ja, brawo, że jednak udało Ci się spojrzeć nieco inaczej i dostrzec plusy, mimo negatywnych emocji. :tuli: :tuli:



 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
to_nie _ja 


Wiek: 25
Dołączyła: 16 Gru 2019
Posty: 69
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-22, 11:30   

Adenium napisał/a:
to_nie _ja, brawo, że jednak udało Ci się spojrzeć nieco inaczej i dostrzec plusy, mimo negatywnych emocji. :tuli: :tuli:


Dziękuję :tuli:




If there is no way, create one.
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Kropeczka30 


Dołączyła: 21 Lut 2020
Posty: 5
Skąd: Europa

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-02-21, 08:16   

Ja dziekuje za to Rodzicom ze mialam piekne dziecinstwo.



 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12