Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Blizny - usuwać czy nie?
Autor Wiadomość
Amo
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-18, 19:39   

L.M., bardzo szanuje Twoje podejście. Ja nie mam zbyt wielu blizn, a jak już to głównie od przypaleń i nigdy nie czułem żalu do siebie, że je sobie zrobiłem. One mi przypominaja o tym co kiedys bylo i, jak to słusznie napisałaś, są częścią mojej historii.



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-03-20, 06:44   

Amo, wiesz, wychodzę z założenia, że i tak zaraz zdechnę, a ludzie biorą mnie za dziwadło, to dlaczego mam się stresować? Po śmierci raczej mało będzie mnie obchodzić, co dzieje się w świecie żywych. I tak nie będą już mogli mi nic zrobić. A rodzina? To na tyle delikatny temat, wśród ludzi, że nikt nie podejdzie np. do mojej rodzicielki i nie powie jej "hej, twoja córka się chlasta? Obrzydliwe.".



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-11-03, 15:11   

Ja na miejscu starych robię nowe. tak kołem się toczy wszystko.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Blizny - usuwać czy nie?
emilyrose 


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Lut 2013
Posty: 85
Skąd: świat

Wysłany: 2020-03-06, 17:32   

Jestem kilka tygodni po pierwszym zabiegu laserowego usuwania blizn. Zależy kto ma do tego jakie podejście ale wychodząc od lekarza po zdecydowaniu się na ich usunięcie satysfakcja i ulga nie do opisania. Dla mnie to zerwa z przeszłością i usunięcie czegoś co zrobiła osoba którą ja już nie jestem.

Nie zdecydowałaby się na ich usunięcie gdybym wiedziała ze w głowie nie mam jeszcze pokładane i istnieje spore ryzyko zrobienia nowych. Ale wiem ze nie istnieje i usunięci ich to wisienka na torcie w rozwiązaniu tego problemu.




 
 
Blizny - usuwać czy nie?
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-04-01, 11:45   

emilyrose napisał/a:
Nie zdecydowałaby się na ich usunięcie gdybym wiedziała ze w głowie nie mam jeszcze pokładane i istnieje spore ryzyko zrobienia nowych.
Ja podobnie myślę o tatuażu. Chciałabym by to zamknęło ten okres i pokazało mi moją siłę, że dalam radę. Nie wyobrażam sobie usunięcia ich, żeby ich nie było. Patrzę na nie i nie wiem co czuję, po prostu patrzę, mam wątpliwości co pomyślą inni, ale czuję, że to część mnie. Rozważam tatuaż na nich lub tatuaż w widocznym miejscu, który dla mnie byłby symbolem, że wygrałam z przeszłością. Tylko nie czuję jeszcze bym to zamknęła, nie czuję się gotowa. Chcę nie tyle je usunąć co zmienić.



Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Blizny - usuwać czy nie?
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-04, 20:12   

emilyrose, mogę prosić na priv jak przebiega gojenie blizn, jakie są u Ciebie efekty? Pozdrowienia :)



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Prx 
Proxi



Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 26
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-05-13, 19:04   

Mógłby ktoś polecić jakieś maści/kremy które pomogą na wypukłe blizny, najlepiej coś przetestowanego osobiście. Zdaję sobie sprawę, że efekt pewnie nie będzie specjalnie zadowalający, ale chciałbym spróbować.



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-13, 19:41   

Prx, może tutaj coś znajdziesz. :)



 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-05-15, 08:10   

Zastanawiałem się nad usunięciem blizn, ale uznałem że to nie dla mnie, choć chciałbym je zakryć tatuażami :P



I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Blizny - usuwać czy nie?
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-05-15, 23:16   

Commodore, jest o tym nawet temat http://www.autoagresywni.pl/viewtopic.php?t=6379
Od siebie mogę polecić kanał OSOM na yt, chłopak fajnie mówi o tatuażach, porusza również temat blizn.




Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Blizny - usuwać czy nie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12