Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przeczytane
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-01-07, 18:09   

W ramach wykopalisk na czytniku powróciłam do "Zmarzliny" Tomasza Białkowskiego.
I znowu paskudne wrażenie, nie zmieniło się nic, tą samą zmarzliną i ja obrośnięta jestem...




Disqualified as a human being.
 
 
Przeczytane
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-01-19, 11:14   

Ostatnio udało mi się dokończyć "Efekt lucyfera".



 
 
Przeczytane
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-01-19, 17:36   

Po dwóch miesiącach, udało mi się dokończyć drugi tom Bram Światłości - Kossakowskiej. Strasznie umęczyła mnie ta książka, ale to wynika raczej z faktu, że zabrałem się za nią w złym momencie.
Jeżeli ktoś polubił serię Zastępy Anielskie, to będzie zadowolony.




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Przeczytane
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-02-03, 21:26   

'Bóg nie jest automatem do kawy'. Książka w formie wywiadu z Zbigniewem Czendlikiem. Polecam. :D



Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Przeczytane
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2019-02-10, 17:21   

Czarne jak moje serce - Antti Tuomainen
Książka na temat której naprawdę nie mam zielonego pojęcia co napisać. Nie wiem nawet jak ją ocenić. Z jednej strony jestem odrobinę zawiedziona. Nie ma tu trzymającej w napięciu akcji ani klasycznego dochodzenia. Przez to ten utwór miał najpierw wylądować na półce ''Wielkie rozczarowania''. Jednak książka nie pozwalała mi o sobie zapomnieć i pewnie wywoła u mnie książkowego kaca. Z niewiadomego dla mnie powodu ten kryminał przyciągał mnie jak magnes. Zresztą, nie jestem do końca pewna czy można tę opowieść nazwać kryminałem. ''Czarne jak moje serce'' nie jest typową powieścią kryminalną ze Skandynawii. Miałam wrażenie, że czytam dramat napisany prozą. Historia napisana przez Tuomainena wywołała we mnie uczucia, których nawet nie umiem zdefiniować.
Każdą książkę którą czytam przyporządkowuję w głowie do ''skali'' o odpowiednim kolorze, na kryminały przypada kolor niebieski. Kryminały lekkie, które nie potrafią mnie poruszyć/wciągnąć trafiają na kolor jasnoniebieski a te najmocniejsze na kolor granatowy/prawie czarny. Im bardziej intensywniejszy kryminał tym ciemniejszy ''odcień''. O ile większość kryminałów nie zmienia znacząco swojego ''odcienia'' w trakcie czytania, o tyle ''Czarne jak moje serce'' zrobiło to dosyć drastycznie. Z lektury, która mnie nudziła (i była ''jasnoniebieska'') nagle stała się utworem, który nie pozwolił mi złapać tchu(czyli zrobiła się''granatowa''). Jest to chyba ledwie druga książka w tym roku, która zrobiła na mnie takie wrażenie. Piszę tę recenzję na drugi dzień po skończeniu tej książki i nadal mam problem by ubrać tę recenzję w słowa. Zakończenie powieści wstrząsnęło mną. Nigdy nie obstawiłabym tej osoby na mordercę. Ostatnie trzy strony miały tak bardzo ponury klimat, że cieszyłam się, że to już koniec. Ta książka miała dwa ''elementy'', które normalnie by mnie denerwowały: narrację pierwszoosobową oraz przeskoki czasowe w fabule. Tutaj jednak nie powodowały u mnie rozdrażnienia. Nie miałam problemu by orientować się w przeskokach czasowych. Oj, chyba długo jeszcze będę pod wrażeniem...
Na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę a teraz niech stanie na półce z ulubionymi książkami...




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeczytane
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-02-22, 18:11   

Opowieść podręcznej - Margaret Atwood
W końcu zabrałam się za czytanie, pochłonęłam w 2 dni. Książka dobra, warta poświęconego jej czasu. :)




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Przeczytane
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-03-10, 11:40   

Skończyłam czytać "Ja chyba zwariuję!" Agaty Przybyłek. To moja pierwsza styczność z jej twórczością i jestem zadowolona. Książka spełniła moje oczekiwania czegoś lekkiego, odstresowującego. Na dodatek akcja po części dzieje się w szpitalu psychiatrycznym. :lol:



:myszka:
 
 
Przeczytane
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-03-18, 11:03   

Zaskoczona radością - Dawn Eden
Opowieść kobiety, która opisuje jak poradziła sobie z PTSD, po tym jak przez lata była molestowana.
Książka dobra, ale raczej dla osób wierzących. Właściwie całość opiera się na porównywanie życia głównej bohaterki z życiem świętych, którzy też w jakiś sposób byli wykorzystywani seksualnie.


<<< Dodano: 2019-03-18, 23:10 >>>


Światło między oceanami - M.L. Stedman
Chyba jeszcze żadna książka nie wywołała we mnie tak skrajnych uczuć. Przeczytałam dzisiaj jednym tchem, z czego przez ostatnie 20 stron szlochałam, a rzadko zdarza mi się ryczeć przy książkach.




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Przeczytane
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-03-20, 00:23   

Jeden dzień z życia - Krzysztof Wielicki
Fajny pamiętnik, zapisane są tam opowiastki, które można usłyszeć na spotkaniach górskich z Panem Krzysiem, śliczna oprawa. <3




 
 
Przeczytane
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-03-20, 18:02   

W końcu udało mi się skończyć "Wszechświat w twojej dłoni". Rzeczywiście napisana jest bardzo przystępny językiem, ale momentami bywała dość męcząca.



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Przeczytane
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-03-26, 21:48   

Zanim się pojawiłeś - Jojo Moyes

Cudo. Zastanawiam się czy zabierać się za kolejne części, bo czytałam, że niosą rozczarowanie. W każdym razie Tom 1 polecam! :D




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Przeczytane
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-03-27, 06:52   

Trylogia "Archiwum Burzowego Światła". Obecnie jestem na 3 tomie.

Pierwszy tom do połowy moim zdaniem trochę się ciągnie- ale warto przetrwać. Nie potrafię się oderwać, a to też spore tomiszcza.




Este blestemata
 
 
Przeczytane
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-04-27, 08:23   

Kiedy odszedłeś - Jojo Moyes
Zdecydowałam się na dalsze tomy. Książka rzeczywiście gorsza od pierwszej części, ale mimo to przyjemnie się czytało. Lekko napisana, nie czuje się upływajacego czasu podczas lektury.
Teraz zamówiłam 3 tom i czekam. :D




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Przeczytane
herbaciarz 
jaśminowy smok



Wiek: 73
Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 117
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-01, 21:38   

Baśniobór - tom pierwszy przeczytany, zostały jeszcze 4.
Wychodzi nieraz to po ponad 200 stron dziennie gdy jest czas.




 
 
Przeczytane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-12, 19:09   

"Zaopiekuj się moją mamą" Shin Kyung-Sook

Było w tej historii wiele emocji wyrażonych subtelnie, bez zbędnego dramatyzmu, jednak uderzyły mnie czasem w czuły punkt. Nie żałuję.




Disqualified as a human being.
 
 
Przeczytane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12