Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy przyjaciel obraca się w "złym towarzystwie"
Autor Wiadomość
Sinwonda12 



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Sty 2019
Posty: 108
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2019-02-13, 14:33   

Hej!
Wiem, że to powinno być w dziale "problemy", ale jeszcze nie mam możliwości założenia nowego tematu. Chodzi o to, że moja przyjaciółka zaczęła się obracać w towarzystwie czynnych narkomanów. Ostatnio to się nasiliło. Czuję, że chodzi jej o fejm i to, że leci na każdego chłopaka, który na nią spojrzy. Ile razy doprowadza mnie do szału, tylekroć się o nią martwię. Boję się, że zacznie brać, albo że zostanie wykorzystana. Nie chcę nikogo obrażać swoim uogólnianjem, ale no kurde nie wiem co myśleć. Nie pomaga rozmowa, obrzydzanie narkotyków, nie wiem już co mam robić. Pomocy

[ Komentarz dodany przez: chiroptera: 2019-02-13, 14:58 ]
Wydzieliłam nowy temat.




 
 
Kiedy przyjaciel obraca się w "złym towarzystwie"
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-02-13, 17:44   

Tu się pojawia pytanie, na ile to nasza odpowiedzialność, co robi przyjaciel. I czy w ogóle mamy na to jakiś wpływ – nawet jakbyśmy przeprowadzili z nią/nim najbardziej terapeutyczną rozmowę z przekonującymi argumentami, czy to by dało cokolwiek oprócz zrażenia drugiej osoby czy poczucia, że nie może nam ufać.

Mogę się trochę odnaleźć w Twojej sytuacji. Mój brat w sumie nie tyle wkręcił się w towarzystwo, co razem z kumplami eksperymentuje z coraz to nowymi substancjami psychoaktywnymi. I to trwa już lata, ale ostatnio bardziej intensywnie. Nie wiem, co robić, bo nie chcę, żeby wpadł w uzależnienie i martwię się. A jednocześnie wiem, że napominanie czy patrzenie z pogardą nie przyniosłoby żadnego efektu, tylko by go zdystansowało. Wiem, że u niego wynika to nie tylko z ciekawości, ale przede wszystkim z chęci ucieczki od bólu rzeczywistości i jej problemów. Więc jak już, to chcę być dla niego wsparciem w tych rzeczywistych problemach. Żeby nie musiał szukać innego, potencjalnie destruktywnego rozwiązania.

Chętnie usłyszę, co ktoś jeszcze ma na ten temat do powiedzenia.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Kiedy przyjaciel obraca się w "złym towarzystwie"
Sinwonda12 



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Sty 2019
Posty: 108
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2019-02-13, 19:56   

Według mnie wszystko co jest robione pod publikę jest idiotyczne. Tyyo moja przyjaciółka i ważne jest dla mnie jej dobro. Jeśli ostatecznie wkręci się w drugi, to po fali gniewu i mojego użalania się nad sobą powstanie będę musiała coś zrobić. Nie czuję się odpowiedzialna za jej życie czy coś, ale najbardziej boli mnie, że ta szczera osoba, którą poznałam, nie jest sobą by zdobyć trochę lajków albo żeby ludzie zaczeli o niej gadać



 
 
Kiedy przyjaciel obraca się w "złym towarzystwie"
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11