Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chiroptera
2019-01-07, 00:29
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Autor Wiadomość
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-13, 13:27   

Ola23 napisał/a:
Olivier Janiak. (...) I tak sobie pomyślałam, że kiedyś był z niego fajny facet a teraz.... hm nie wiem.

Mi z tym "odmładzaniem się na siłę" nie kojarzy się wygląd, a zachowanie... Gdy np. jakiś pan bierze rozwód a następnie znajduje partnerkę 20 - 40 lat młodszą. :P




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-13, 13:30   

Vida, Ja najpier pomyślałam o Ibiszu, bo jest 'coraz młodszy', ale w sumie bardziej mi tu pasuje Wojewódzki i Majewski (Szymon, nie Tomasz), bo oni robią z siebie debili, jak dzieci z podstawówki.



 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-13, 13:44   

Chochlik, jak tak o nich napisałaś, to mi przez głowę przetoczyło się jeszcze jedno nazwisko: Rozenek Małgorzata.



 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-13, 17:54   

Ola23 napisał/a:
Więc Ty naprawdę uważasz, że dwóch facetów lub dwie kobiety są w stanie prawidłowo przygotować dziecko do działania w społeczeństwie?

Uważam, że "prawidłowe" przygotowanie człowieka do życia w społeczeństwie wymaga czegoś więcej niż odpowiedniego zestawu chromosomów opiekunów.
Wielu ludzi pochodzi z rodzin niepełnych, patchworkowych, dysfunkcyjnych, patologicznych czy nawet żadnych i radzą sobie lepiej lub gorzej, ale jak zauważyła Chochlik - ziemia się nie rozstąpiła, a niebo nikomu nie spadło na głowę.
Właściwie to ciężko stwierdzić jaki model rodziny jest naturalny dla Homo sapiens. Istniały społeczności, gdzie chłopców specjalnie oddawano na wychowanie rodzicom zastępczym, bo uważano, że biologiczni będą "zbyt pobłażliwi" podczas wychowywania. Istniały społeczności gdzie jeden mężczyzna miał wiele żon i wiele dzieci z każdą z owych żon. Istniały społeczności gdzie chłopców traktowano jak kobiety. Istniały społeczności gdzie dzieci były wychowywane w pełnej komunie, wszystkie razem niezależnie od tego kto był rodzicem biologicznym, a role matki i ojca były bardzo rozmyte. Istniały społeczności gdzie dzieci wychowywane były przez guwernantki i służbę, a więź z rodzicami opierała się na zależności finansowej. Część z tych modeli istnieje po dziś dzień. W gąszczu różnych pomysłów jakie Homo sapiens miał na rodzinę i wychowanie dzieci ciężko określić co jest dla nas biologicznie naturalne.
Porządek społeczny związany z rolami przypisywanymi płciom też się zmieniał. "Tradycyjne role płciowe" wcale nie istniały od zawsze. Inaczej postrzegano role płciowe w czasach łowiecko-zbierackich, inaczej w czasach rolniczych, a inaczej po rewolucji przemysłowej. Jedyną stałą w kwestii ról płciowych jest ich stała zmienność.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-01-07, 00:29   

Przeniesiono z „Problemy”.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13