Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Różnica wieku
Autor Wiadomość
antynatalizm 



Dołączyła: 17 Maj 2017
Posty: 16
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-23, 12:07   

Jeżeli chodzi o cudze związki, nic mnie to nie obchodzi. Dziewczyna, która ukończyła te 15 lat, może robić co chce i z kim chce. Inną sprawą jest trwałość, z tym że związki w wieku 15-17 lat często trwają po kilka miesięcy, również między dwojgiem osób w tym samym wieku.

Co do mnie, ważne jest, aby partner był dla mnie atrakcyjny, żebym była w nim zakochana. Nie poczułabym nic do sześćdziesięciolatka, ale faceta poniżej czterdziestki bym już nie skreślała. O wiele ważniejsze są inne czynniki, bo i bywa, że osoby w tym samym wieku mogą się bardzo różnić podejściem.




 
 
Różnica wieku
Leo 



Wiek: 25
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 88
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2018-03-16, 15:48   

A ja mam do Was pytanie w związku z tym...
Podoba mi się pewien chłopak, jednak jest o trzy lata młodszy (16 lat). Nie jest dzieciuchem, ale zawsze myślałam, że jeśli będę mieć chłopaka, to prędzej będzie on starszy niż młodszy. Nie mówiąc już o tym, że o trzy lata. Jak na chwile obecną nie jesteśmy ze sobą, ale raczej mamy się ku sobie. Co o tym myślicie?




 
 
Różnica wieku
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-16, 17:56   

Taka różnica wieku ma znaczenie w przedszkolu, w podstawówce może, a nie u dorosłych ludzi. Bardzo rzadko się zdarza, żeby para była dokładnie w tym samym wieku*. No i... skoro akceptujesz różnicę wieku w jedną stronę, to czemu w drugą nie za bardzo?

*Podobno jest w Polsce jedno małżeństwo i oboje się urodzili w tym samym roku i tego samego dnia... 29 lutego.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Różnica wieku
Sawcia 



Dołączyła: 28 Sty 2018
Posty: 416
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-16, 21:12   

Ja uważam, że jeżeli ludzie naprawdę się kochają to różnica wieku zasadniczo nie ma żadnego znaczenia.



 
 
Różnica wieku
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2018-03-16, 22:46   

Głupie i znane odniesienie do książki, ale gdy czytam nie interesuje mnie rok wydania, stan zużycia, czy okładka, a jedynie sama treść.



 
 
Różnica wieku
Leo 



Wiek: 25
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 88
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2018-03-16, 23:58   

Rzecz w tym, że młodzszy oznacza mniej zdecydowany, mniej pewny ssiebie itd. A przynajmniej w tym wypadku. Jest kochany, ale nie chcę ja odgrywać roli faceta (że tak dziwnie to ujmę)



 
 
Różnica wieku
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2018-03-17, 00:05   

utzi.nazazu No racja, jeśli chodzi o mężczyzn to na wczesnym etapie tak to wygląda. Ale wiesz, najtrudniejsze pierwsze czterdzieści lat dzieciństwa.



 
 
Różnica wieku
Leo 



Wiek: 25
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 88
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2018-03-17, 00:09   

No od razu lepiej 😁



 
 
Różnica wieku
Sawcia 



Dołączyła: 28 Sty 2018
Posty: 416
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-17, 00:21   

utzi.nazazu, moim zdaniem nie zawsze mniej lat w metryce oznacza mniejszą dojrzałość życiową, emocjonalną, etc., ale to chyba dotyczy jedynie kobiet.



 
 
Różnica wieku
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2018-12-19, 09:13   

Chyba najbardziej lubię być z równolatkiem. Dobrze móc mieć wrażenie życia w tej samej rzeczywistości. Różne opcje przerabiałam. Żadna nie była odpowiednia. Oczywiście ze względu na wiek partnera.

:evil: :evil: :evil:




 
 
Różnica wieku
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-12-19, 19:10   

Od 7 lat jestem z facetem w moim wieku. Podczas tego okresu wiele razy zauważyłam jego niedojrzałość i spojrzenie na zycie bardzo dziecinne i utopijne. Gdybym mogła mieć na to wpływ wybrałabym kogoś starszego o kilka lat od siebie.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Różnica wieku
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-12-19, 19:44   

LadyRed, nie masz wpływu na zmianę partnera? Jeśli czujesz się źle z osobą, z którą jesteś, to po co to ciągnąć?

Wiadomo, każdy ma wady i nie jest idealny. Związek też (przynajmniej moim zdaniem) polega na akceptowaniu pewnych niedogodności i do dążenia do złotego środka. Ale skoro nie odpowiada Ci aktualny facet, to po co to dalej ciągnąć? Staż związku chyba nie ma znaczenia, lepiej późno niż później.




 
 
Różnica wieku
barney 


Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-04-09, 22:21   

nie widzę powodu dla którego ktoś miałby się obruszać za różnicę wieku! to nieistotne, jedyne co się w związku liczy to miłość...



 
 
Różnica wieku
Sinwonda12 



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Sty 2019
Posty: 108
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2019-04-14, 19:12   

Mam chłopaka starszego o 5 lat. Poznaliśmy się przez Tindera (trochę siara, że szukam tam miłości). Podoba mi się, chcę z nim być. Przytłacza mnie ta różnica wieku i nieco inne priorytety. On chce rodziny i stabilnego życia, ja zabawy i stabilnego życia.
Nie czuję, byśmy do siebie bardziej pasowali. Nie chcę też zostać sama. Nie wiem, co robić.




We are the nobodies. We wanna be somebodies
When dead, they'll know just who we are
 
 
Różnica wieku
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-04-15, 23:18   

Sinwonda12 napisał/a:
Mam chłopaka starszego o 5 lat. Poznaliśmy się przez Tindera (trochę siara, że szukam tam miłości). Podoba mi się, chcę z nim być. Przytłacza mnie ta różnica wieku i nieco inne priorytety. On chce rodziny i stabilnego życia, ja zabawy i stabilnego życia.
Nie czuję, byśmy do siebie bardziej pasowali. Nie chcę też zostać sama. Nie wiem, co robić.


A długo jesteście razem? Często się widujecie i macie okazję porozmawiać o wspólnej przyszłości"?




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Różnica wieku
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11