Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim/czym jest Bóg?
Autor Wiadomość
Adriaen 

Wysłany: 2016-10-13, 17:55   

PannaNikt28, ludzie mają tendencję do "odwoływania się" do wyższej instancji w sytuacji niepowodzenia. Nie mi oceniać słuszność takiego zachowania, to tylko obserwacja.

Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

Kim/czym jest Bóg?
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 18:05   

Adriaen, temu się mawia: jak trwoga to do boga.

Kim/czym jest Bóg?
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 18:34   

Cytat:
ludzie mają tendencję do "odwoływania się" do wyższej instancji w sytuacji niepowodzenia. Nie mi oceniać słuszność takiego zachowania, to tylko obserwacja.
I po to właśnie człowiek wymyślił sobie Boga - żeby mieć, w razie czego, kogoś, na kogo można zrzucić winę i kogo można obarczyć swoimi nieszczęściami.

Kim/czym jest Bóg?
Jeremi 
człowiek hasztag

Wysłany: 2016-10-13, 19:02   

Cytat:
jak trwoga to do boga

Zawsze mnie to dziwi, bo mam ZUPEŁNIE odwrotnie.

czas czasami przytłacza - mnie też...

Kim/czym jest Bóg?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 21:40   

KrólowaSzczurów napisał/a:
I po to właśnie człowiek wymyślił sobie Boga - żeby mieć, w razie czego, kogoś, na kogo można zrzucić winę i kogo można obarczyć swoimi nieszczęściami.

A mnie się zawsze wydawało, że w trudnej sytuacji nie obwiniają, tylko szukają ratunku. jakby obwiniali, to by się nie modlili.

A wracając do tematu, to bóg jest najsmaczniejszą potrawą Ever, ever. Chociaż czasami potrafi objawić się w postaci coli.

Kim/czym jest Bóg?
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-14, 00:20   

Cytat:
A mnie się zawsze wydawało, że w trudnej sytuacji nie obwiniają, tylko szukają ratunku. jakby obwiniali, to by się nie modlili.
Spotykam się ciągle ze stwierdzeniem, że jak komuś źle się dzieje/umiera/wybucha wojna na końcu świata, to Bóg tak chciał. Ze stwierdzeniem, że efekty ludzkich decyzji to boska kara, a nie ciąg przyczynowo skutkowy.
Jabkby ten Bóg miał niby sobie siedzieć na chmurce, zabierać ludziom bliskich i zsyłać syfilis dla zabawy.

Z drugiej strony znam ludzi, którzy wszelkie swoje niepowodzenia zrzucają na borzy plan i opatrzność.

Czasem aż mi żal tej imaginacji - ludzie się żalą, proszą, klną i w końcu obwiniają za wszystko.

Kim/czym jest Bóg?
Hedum 
Artyzm

Wysłany: 2016-10-14, 00:39   

Ni mam się ani za katolika ani za chrześcijanina. Mówię sobie że po prostu uznaję istnienie wyższej siły nadprzyrodzonej, bliżej niezidentyfikowanej.
Ale nim do tego doszedłem, to wiadomo, wyznawałem jak mnie w domu Uczono.
Powiem szczerze, że w takich najgorszych chwilach mojego życia uciekałem się do wiary i szukałem w niej oparcia, gdy nie widziałem sensu w niczym innym. I pomagało.
Nie uważam tego za cud. Może to ingerencja boska, może efekt placebo i autosugestia.
Jestem zbyt maluczki i mało uczony, żeby to stwierdzić.
Ale fajnie by było, gdyby coś tam jednak sobie istniało.

Jestem duszą, wiatrem, dymem. Twórczym zalążkiem pomysłu.

Kim/czym jest Bóg?
baxx 
Marzyciel

Wysłany: 2018-04-07, 19:36   

Ja chciałem napisać tylko tyle, że wg mnie BÓG jest czymś/kimś kto przewidział każdą naszą ewentualność.

SAMOTNIK z wyboru.

Kim/czym jest Bóg?
Comein 
Pokręcona głowa!

Wysłany: 2018-11-15, 02:45   

Ostatnio o tym bardzo tęgo myślę i doszłam do wniosku, że najbliższym co potrafię objąć umysłem i uznać za siłę napędzającą ten świat jest Natura/Życie. Wydaje mi się taka niewymuszona, nie obleczona w żaden kult czy nadprzyrodzone zjawiska, a jednocześnie tak bardzo tu i teraz, namacalna... W sumie przymioty Natury i Boga są czasem bardzo podobne, ale jakoś mam problemy z uwierzeniem w konkretny obraz proponowany przez chrześcijan. Nie powiem, bardzo bym chciała się z tym Bogiem zakumplować czasem, ale jakoś mi nie idzie, mam blokadę. A tak bardzo bym chciała w tym znaleźć ukojenie jak niektórzy...

It finally happened
I'm slightly mad

Kim/czym jest Bóg?
martusia11 

Wysłany: 2018-11-20, 13:32   

Jak narazie bóg jest dla mnie czymś co muszę zrozumieć, wiem że warto się do niego przybliżyć i może mi pomóc w moich problemach. Dlatego będę starała się zbliżyć i zrozumieć to wszystko ;)

;)

Kim/czym jest Bóg?
InvisibleSapce 
Weirdo

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2018-11-27, 17:51   

Jeśli o mnie chodzi, to jest on wymysłem ponad przeciętnie inteligentnych ludzi którzy tworząc go chcieli zyskać władze i wpajac innym swoje niekiedy absurdalne poglądy.

Kim/czym jest Bóg?
takajakinne 
bóg

Wysłany: Wczoraj 7:39   

Bóg. - figura symbolizująca pierwszą przyczynę świata, ucieleśnienie potrzeb człowieka do opieki, troski. Ostateczna instancja, do której zwraca się człowiek w momencie śmierci. Zastaliśmy świat z Bogiem. Podobnie jak nie umiemy wyobrazić sobie świata bez nas, tak nie umiemy widzieć go opuszczonym przez Boga.

Ja na nim żeruję. Gdyby nie On, nie miałabym czego krytykować.

Kim/czym jest Bóg?
Odpowiedz do tematu