Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Geocaching
Autor Wiadomość
Aniam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-06, 21:35   

faja napisał/a:
Znalazłem przez przypadek kesza i tak zaczęła się moja zabawa z geocachingiem.

To był kesz miejski, skoro znalazłeś go przez przypadek? W terenie dużo trudniej o przypadkowe znalezienie. Słyszałeś już wcześniej o geocachingu, czy skrzynka była odpowiednio opisana?




 
 
Geocaching
faja 



Wiek: 39
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 80
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-08-07, 20:03   

Znalazłem kesza w terenie. Zaciekawiło mnie dziwne ułożenie kamieni w miejscu gdzie rośnie tylko trawa. Pod kamieniami był dołek, a w dołku pudełko z opisem geocachingu i fanty.
Teraz jeżdżę po mieście i poznaję miejsca w których nigdy nie byłem i nie wiedziałem o nich.




 
 
Geocaching
Aniam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-07, 23:05   

faja napisał/a:
Teraz jeżdżę po mieście i poznaję miejsca w których nigdy nie byłem i nie wiedziałem o nich.

Właśnie to jest najlepsze w całej tej zabawie. Poznawanie miejsc, o których nie miało się pojęcia, i prawdopodobnie nigdy by się na nie nie trafiło, gdyby nie geocaching. Ja na przykład dowiedziałam się naprawdę dużo na temat historii mojego regionu. Poza tym dla mnie kolejnym plusem jest to, że zdobycie skrzynki jest pewnego rodzaju celem. Długie piesze wycieczki często były dla mnie nużące, bo nie było w nich konkretnych "punktów kontrolnych". Teraz nie mam problemu z przedzieraniem się kilometrami przez gęste lasy, zarośla, niekiedy bagna, bo idę w konkretne miejsce, w konkretnym celu. To naprawdę duża motywacja.

W ogóle to mam do Was pytanie: wolicie kesze miejskie, czy terenowe?




 
 
Geocaching
faja 



Wiek: 39
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 80
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-08-08, 00:07   

Wybieram sobie 3 lub 4 kesze i robię sobie wycieczkę. Nie pojechałbym w niektóre miejsca ale szukanie skrytek daje dodatkową zabawę. W mieście odpuszczam czasami jak jest dużo mugoli. Kręcę się podejrzanie, oglądam drzewa, ludzie muszą mieć rozkminkę co ja robię. Dziwnie się czuję. Dzisiaj byłem po za miastem, powdychałem leśnego powietrza.



 
 
Geocaching
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-08-15, 19:43   

A ja mam pytanie - co jest potrzebne, żeby się w to bawić?



:myszka:
 
 
Geocaching
Aniam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-15, 21:19   

aga_myszka, właściwie to dobre chęci, bo wszystko poza tym można przeskoczyć. Ale zdecydowanym ułatwieniem jest posiadanie odbiornika GPS, albo chociaż telefonu z GPS i możliwością pobrania odpowiedniej aplikacji. Cała reszta wyposażenia zależy od tego, jakich keszy będziesz szukać. Zawsze przydają się rękawiczki, bo skrzynki są umiejscowione w naprawdę różnych miejscach. Jeśli wybierasz się szukać keszy miejskich, absolutnym minimum jest długopis i pęseta (do wyciągnięcia logbooka z często bardzo małego pojemnika). Cała reszta zależy od poziomu trudności skrzynek, które mamy zamiar zdobyć. Jeśli wybieram się na cały dzień keszowania, to staram się być przygotowana na wszystkie ewentualności, chociaż i tak pomysłowość autorów często wprawia w osłupienie. W terenie przydaje się kłujka, saperka, scyzoryk, latarka, kompas... W bagażniku samochodu mam też linę i uprząż wspinaczkową, żeby na wysokości w razie czego mieć czym się zabezpieczyć. Ale to już są ekstremalne wypadki. Są też skrzynki w formie quizów, przy rozwiązywaniu których przydaje się kartka, kalkulator, czasem mapa... Zasadniczo po prostu przed wyjściem w teren dobrze jest mniej więcej wiedzieć, na co się przygotować. Dobrym zwyczajem jest też noszenie przy sobie czegoś w rodzaju "sprzętu serwisowego". Czasem zdarza się, że skrzynka, którą znajdziemy okazuje się być w złym stanie. Wtedy można wymienić strunówki, pojemnik, naprawić maskowanie (oczywiście na tyle, na ile to możliwe).



 
 
Geocaching
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-08-16, 13:35   

Nadal nie rozumiem, skąd mam wiedzieć, gdzie szukać.



:myszka:
 
 
Geocaching
Aniam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-16, 15:29   

aga_myszka, w Polsce są dwa główne geocachingowe serwisy internetowe: geocaching.pl i opencaching.pl. Ja osobiście korzystam z tego drugiego, więc na temat geocaching.pl nie mogę zbyt wiele powiedzieć. Po założeniu konta na takim portalu uzyskasz dostęp do bazy skrzynek wraz z mapą, ich opisami, zdjęciami, współrzędnymi i wszystkimi potrzebnymi informacjami. Po znalezieniu skrzynki w terenie i zrobieniu wpisu w logbooku, skrzynkę możesz zalogować w serwisie, dodać komentarz, napisać co Ci się podobało, nie podobało, podziękować autorowi za pokazanie ciekawego miejsca itd. Wtedy skrzynka zostaje zapisana na Twoim koncie i oznaczona jako znaleziona na Twojej mapie.



 
 
Geocaching
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-08-16, 16:02   

Aniam, o, dziękuję. O takie informacje mi chodziło. :)



:myszka:
 
 
Geocaching
7_62 
To znowu on...



Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 30
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-08-22, 10:15   

Wow, pierwszy raz słyszę o czymś takim. Poszperałem trochę i w najbliższym tygodniu ruszam na poszukiwania mojej pierwszej w życiu skrzynki :)
Dziękuję, że dałaś taki temat Aniam. Pewnie nigdy bym się nie dowiedział o geocachingu gdyby nie Twój wpis :)




"wicher słabe drzewa łamie hej
wicher silne drzewa głaszcze hej
najważniejsze to być silnym
wicher silne drzewa głaszcze hej"
 
 
Geocaching
Aniam
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-23, 23:16   

7_62 napisał/a:
Dziękuję, że dałaś taki temat Aniam. Pewnie nigdy bym się nie dowiedział o geocachingu gdyby nie Twój wpis

Cieszę się mogłam kogoś zainteresować tą zabawą. :roll2:




 
 
Geocaching
7_62 
To znowu on...



Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 30
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-08-28, 23:32   

No i nic nie wyszło z mojego wypadu w weekend :( Może w tygodniu się uda



"wicher słabe drzewa łamie hej
wicher silne drzewa głaszcze hej
najważniejsze to być silnym
wicher silne drzewa głaszcze hej"
 
 
Geocaching
DiSoRdEr_
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-10, 16:53   

:zlotalopata:
Zaraz po użyciu pięknej złotej łopaty pozwolę sobie napisać, że ostatnimi miesiącami zagłębiłam się nieco w geocaching. Zdecydowanie głównie przez to, że interesuję się Urbexem, ale odwiedziłam większość opuszczonych budynków w moim mieście, a na większe i nieco dalsze eksploracje sama się nie wybiorę, a i z kim nie mam obecnie za bardzo jak.
Póki co znalazłam dwie skrzyneczki, z czego druga znajdowała się dobre 200m dalej niż powinna (!), więc zaczęłam nawet twierdzić, że znalazłam zupełnie inną, ale nie, numerki i wszystko pozostałe się zgadzało. Musiałam serio dziwnie wyglądać podczas całego incydentu, bo starszy gderliwy pan, zapytał się mnie co robię na czworakach. Powiedziałam, że bawię się w piratów i że szukam skarbów. Jego mina była bezcenna :lol: Cóż, przynajmniej się uśmiechnął. Wolę się poświęcić, żeby ktoś się śmiał ze mnie, niżby miał nie śmiać się wcale.
Może jeszcze kiedyś zabiorę się za szukanie skrytek, ale na pewno nie w najbliższym czasie, ze względu na mój stan zdrowia i samopoczucie.




 
 
Geocaching
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11