Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Psycholog
Autor Wiadomość
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2018-09-04, 13:01   

Czy ktoś z Was miał może robione testy psychologiczne w kierunku zaburzeń osobowości? W najbliższym czasie wybieram się na takie testy do psychologa klinicznego, aby "oficjalnie" dostać diagnozę. Zastanawiam się czy takie testy rzeczywiście pomagają w prawidłowy diagnozowaniu.



Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Psycholog
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-09-04, 14:52   

Motyl, ja miałam podczas pobytu w szpitalu. Po tych testach dostałam F60.5, z którym w pełni się zgadzam.



:myszka:
 
 
Psycholog
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3490
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-09-04, 17:49   

Motyl, mi też robili w szpitalu, ale wiem, że to był ten sam test, który dają w poradniach. MMPI-2, możesz o nim poczytać nawet na Wikipedii. Całkiem konkretny, jestem pod wrażeniem, jak go stworzyli. Nie polega na odhaczaniu sobie symptomów i cech osobowości – oni bardziej patrzą, czy odpowiadacz w ten sam sposób, w jaki odpowiedziałaby osoba z diagnozą X. Powodzenia na teście i zdania na piątkę! :P Chociaż tu chyba mają amerykański system ocen, dostaje się F czy coś. :lol:



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Psycholog
MagdaPsy26
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-15, 22:53   

Potwierdzam, MMPI2 jest jednym z najczęściej stosowanych testów przy diagnozowaniu zaburzeń osobowości. Narzędzie jest bardzo dobrze skonstruowane - zawiera 567 pytań, skale, podskale... Zazwyczaj psycholog przechodzi specjalistyczne szkolenie z posługiwania się tą metodą, jako że jest dość czasochłonna i wymagająca. Wynik prawidłowo wykonanego testu powinien być wiarygodny - no, chyba że badany doskonale zna to narzędzie... Co jest mało prawdopodobne. Test ma klasę C - co oznacza, że mogą go używać wyłącznie psychologowie, a w Internecie na znalezienie całego MMPI2 nie ma co liczyć.
Pozdrawiam :)




 
 
Psycholog
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1862
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2018-10-16, 08:24   

Kiedy psycholog jest badanym, ma przechlapane.



 
 
Psycholog
MagdaPsy26
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-16, 18:37   

Psycholog też człowiek. Studenci psychologii ćwiczą stosowanie tej metody na anonimowym, prawdziwym przypadku, ale nierzadko - gdy już brak dostępu do danych z zewnątrz - badają samych siebie. Dane z testu zawsze dają wynik - pośredni czy bezpośredni, i niekoniecznie służą jako diagnoza, ale jako wskazówka. Tak samo z testem NEO-FFI, jak i EPQ-R. Wszystkie testy mogą określić typ osobowości, np. introwertyczny czy ekstrawertyczny, uzyskując wyniki mieszczące się w normie. Wobec tego - nawet psycholog badany testem osobowościowym nie musi mieć, jak to zostało ujęte, "przechlapane".
Pozdrawiam




 
 
Psycholog
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1862
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2018-10-17, 10:00   

MagdaPsy26, nie do końca o to mi chodziło. Ja, mimo że nie jestem psychologiem, znając te narzędzia umiem uzyskać wynik nieodbiegający od normy. Zresztą pytania są tendencyjne.



 
 
Psycholog
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3490
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-10-17, 11:10   

takajakinne, MMPI2 ma specjalną skalę, która sprawdza, czy nie pozorujesz. :D Oczywiście da się ją oszukać, ale ciężko to zrobić bez – jak to napisała MagdaPsy26 – doskonałej znajomości tego narzędzia. Chyba że akurat taką posiadasz, tego nie wiem. W takiej skali depresji Becka bardzo łatwo pozaznaczać odpowiedzi, żeby wyszło Ci „zdrowy”. Z MMPI2 już nie jest tak prosto.

Ale coś w tym jest. Powiedzmy, że chcą zdiagnozować kogoś po szkoleniu z MMPI2. Test będzie tu bezużyteczny.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Psycholog
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1862
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2018-10-17, 13:23   

chiroptera,
Cytat:
Powiedzmy, że chcą zdiagnozować kogoś po szkoleniu z MMPI2. Test będzie tu bezużyteczny.
o to mi chodziło :)



 
 
Psycholog
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2018-10-29, 17:52   

Ja w szpitalu, niecałe dwa miesiące temu miałam robiony MMPI-2.
Test wykazał, że nie jest w stanie zobrazować tego, co mi w głowie siedzi, ale skala "prawdomówności" wyszła prawidłowo.

Dziwne to było.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Psycholog
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-02-04, 11:52   

Czy tylko ja mam problem z psychologami, że mnie nie rozumieją? Szkolny, prywatny - tylko rzuca jakimiś dziwnymi hasłami, wymyśla jakieś niestworzone metody radzenia sobie ze sobą (nie pomagają mi), ale nie rozumie. A jeśli rozumie, to niewystarczająco.
Była taka jedna psycholog, która mnie rozumiała najlepiej (z ośrodka interwencji kryzysowej), ale wszystko wygadała. Mimo ustaleń, wszystko wygadała. Zupełnie wszystko.




 
 
Psycholog
Kab1998 
Kab1998



Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2019
Posty: 76
Skąd: dolnośląskie

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2019-02-04, 14:08   

jesteś niepełnoletnia więc pewnie dlatego wygadała, musisz ją choć trochę zrozumieć



A ja królem będę!
 
 
 
Psycholog
Nekomimi 
Neko-chan



Wiek: 22
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 403
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2019-02-04, 14:23   

Kab1998, nie usprawiedliwia to jej. Mi nie chodzi o to, że powiedziała, że chcę się zabić, bo to musiała. Ale tego, że mam lalkę z porcelany, nie musiała. Nie uprawniłam jej do tego. Złamała tajemnicę.



 
 
Psycholog
Kab1998 
Kab1998



Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2019
Posty: 76
Skąd: dolnośląskie

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2019-02-04, 16:49   

i miałaś potem jakieś nieprzyjemności? ^^



A ja królem będę!
 
 
 
Psycholog
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-02-04, 20:52   

Nekomimi, może nie możesz się dogadać z psychologami, bo pracują w nurcie, który Ci nie odpowiada? Może o to chodzi? Spróbuj się dowiedzieć na jakim nurcie opierają swoją pracę Ci, u których byłeś do tej pory i spróbuj poszukać kogoś innego ;) . Jednym pasuje psychodynamiczna, innym poznawczo-behawioralna, jeszcze innym systemowa czy schematów. Nie jestem znawcą, ale wiem, że na pewno po jakimś czasie dobierzesz odpowiednią dla siebie i znajdziesz kompetentną osobę ;) .



 
 
Psycholog
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12