Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zaburzenia psychiczne nabyte w dzieciństwie
Autor Wiadomość
majorka83 



Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-22, 06:23   

Niedotykalna napisał/a:
Nie wiem jak jest z genetyką. Ale kiedyś słyszałam, że schizofrenia może być tak dziedziczona. ED raczej nie - tutaj wchodzą w grę skłonności i cechy charakteru, które czynią człowieka podatnym. Myślę, że jednak największe znaczenie ma to co się przeżyło.

Zgadzam się
A do tego...
Niby zaburzenia osobowości nie są genetyczne ale jeśli dziecko wychowuje osoba nadmiernie emocjonalna i agresywna jego rozwój nie będzie prawidłowy.




 
 
Zaburzenia psychiczne nabyte w dzieciństwie
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-22, 17:20   

majorka83, zaburzenia osobowości nie są dziedziczne w sensie dosłownym, ale tak jak napisałaś - wszystko zależy od wychowania, dzieci są przecież lustrem rodziców. A pograniczne zaburzenia osobowości są prawie zawsze wynikiem traumy przeżytej w najważniejszym okresie rozwoju - do 4 roku życia.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Zaburzenia psychiczne nabyte w dzieciństwie
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-10-27, 21:30   

:zlotalopata:

Ostatnio usłyszałam od psychiatry, że nagła śmierć ojca w dzieciństwie trwale zaburzyła mój układ nerwowy i stąd podatność na depresję i inne zaburzenia. Po tej wizycie zaczęłam się zastanawiać - czy da się jakoś "naprawić" układ nerwowy? Bo wiadomo, że leki tymczasowo zatykają dziury. A czy da się osiągnąć trwałą poprawę?

Zapytam o to psychiatry, ale zanim będę mieć wizytę, to może Wy coś wiecie na ten temat.




:myszka:
 
 
Zaburzenia psychiczne nabyte w dzieciństwie
bloodyunicorn 
małe zuo



Wiek: 21
Dołączyła: 22 Wrz 2019
Posty: 62
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2019-10-26, 22:26   

Większość moich zaburzeń psychicznych jak nie wszystkie ma korzenie w dość wczesnym dzieciństwie... zaburzenia odżywiania zaczęły mi się już w wieku 9 lat, afektywne i lękowe mają swoje korzenie wieku okolo 10 lat, ale wszystko ujawniać zaczęło się dopiero 2-4 lata temu + do tego osobowość rozwijająca się w złym kierunku i gdyby nie terapia to mogłabym skończyć z osobowością paranoidalną albo deptesyjną (tak mi powiedziala terapeutka). Doświadczyłam wielu traumatycznych wydarzeń jako dziecko i wielu rzeczy, które nigdy nie powinny miec miejsca



 
 
Zaburzenia psychiczne nabyte w dzieciństwie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11