Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Jedzenie kompulsywne
Autor Wiadomość
Konrad96 
fan Imagine Dragons

Wysłany: 2018-07-24, 11:16   

Ehh znów mam napady nie kontroluje ich :/ od 2 dni naprawdę myśle o tym by zrobić sobie krzywde :( :cry:

,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.

Jedzenie kompulsywne
Motyl 
talitha kum

Wysłany: 2018-09-03, 14:04   

Moja waga właśnie osiągnęła rekordowy wynik. :(
Już nie wiem jak się za to zabrać. Jedzenie sprawia, że na nowo siebie nienawidzę... Obiecuję sobie, że zacznę kontrolować jedzenie, potem przychodzi dół i napycham się z myślą, że gorzej i tak już się nie poczuję. A kilogramy dochodzą...

Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.

Jedzenie kompulsywne
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka

Wysłany: 2018-09-03, 17:24   

Motyl, z doświadczenia (i różnych artykułów) wiem, że przy kompulsach ograniczanie jedzenia, diety eliminacyjne itp. przynoszą odwrotny skutek - napędzają napady. Próbowałaś dzienniczka?
Kod:
Jak się czujesz?
O czym myślisz?
Czy jesteś głodna? (skala 1-10, gdzie 1 to umieranie z głodu, a 10 to bolesne i chorobliwe przejedzenie)
Co myślisz o sobie i swoim ciele?
Jeśli nie jesteś głodna, czym możesz się zająć?
Czego teraz potrzebujesz?

Mi pozwala rozeznać się, kiedy, w jakich stanach emocjonalnych przychodzą napady i jakoś je kontrolować poprzez wyznaczanie zadań, co mogę zrobić w zamian. Nie niweluje to napadów w 100%, bo nad tym trzeba pracować, ale mi udało się kilka razy uniknąć napadu.

Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.

Jedzenie kompulsywne
Motyl 
talitha kum

Wysłany: 2018-09-04, 13:12   

Żurawek napisał/a:
przy kompulsach ograniczanie jedzenia, diety eliminacyjne itp. przynoszą odwrotny skutek - napędzają napady

W zeszłym roku przez miesiąc trzymałam się jadłospisu ułożonego przez dietetyka i rzeczywiście - efekty były szybkie i zadziwiające. Nie wiem ja wtedy dałam radę. Teraz jednego dnia w całości nie jestem w stanie zrealizować.

Żurawek napisał/a:
Próbowałaś dzienniczka?

Próbowałam, ale już dość dawno. Od wczoraj zaczęłam na nowo. Dzięki za pytania pomocnicze, przydadzą się.

Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.

Jedzenie kompulsywne
shady 
4w5

Wysłany: 2018-10-04, 17:07   

Mi dzienniczek niezbyt pomaga, chociaż postanowiłam sobie właśnie zrobić do niego jeszcze jedno podejście. Tak źle jak teraz nie było od paru lat, kiedy doprowadziłam się do sporej nadwagi. Nie przeżyję jak znów do tego dojdzie. Nie może tak się stać. Ale nie mogę powstrzymać się od jedzenia. To jest silniejsze ode mnie. Mój mózg nagle zagłusza swoją racjonalność i jest tylko jedna myśl: "zjedz to, musi być pyszne, tylko to sprawi że będzie lepiej". A nie jest. Jest tylko gorzej i gorzej.

"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."

Jedzenie kompulsywne
Odpowiedz do tematu