Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Autor Wiadomość
rosie 


Dołączyła: 09 Cze 2018
Posty: 13
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2018-06-11, 14:56   

Dobrze, że to widzisz. Ludzie, z którymi mam do czynienia na codzień, nie mają nic więcej poza pogardliwym spojrzeniem czy śmiechem z tego, jakie to żałosne.



[ everyday a small peace of me die ]
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Oliss 


Wiek: 24
Dołączyła: 01 Cze 2018
Posty: 11
Skąd: śląskie

Wysłany: 2018-06-11, 17:09   

Dzisiaj rodzice po 3 latach zauważyli.. Myślę, że nie uwierzyli w moją historię.



Nie płacz, nie kochaj, nie ufaj
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Sasquel 


Wiek: 30
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 42
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2018-06-26, 07:04   

Nie obchodzi mnie to co myślą inni. Mam problem i tyle. Wytatuowałałem sobie również średnik co oznacza osobę z problemami która nie chce popełnić samobójsta. Chętnie opowiadam o znaczeniu tego symbolu. Jednak praca z ostrymi detalami daję mi dobra przykrywkę i mało kto wierzy że pociąłem ręce specjalnie. Raczej dla nich to moja nieuwaga.



Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

A. Sapkowski
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
dreamlife 


Dołączyła: 05 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-05, 10:16   

Ja osobiście nic sobie z tego nie robię. Ludzie raczej nie zwracają na to uwagi lub po prostu nie zauważaja. Jeżeli jednak ktoś zacznie pytać, staram się znaleźć wytłumaczenie typu: eee to nic takiego, spadłam z drzewa i zadrapalam się gałęziami lub ze podrapał mnie pies.
Ludzie w obecnych czasach niestety maja takie rzeczy gdzieś... :/




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-07-05, 10:35   

Cytat:
Ludzie w obecnych czasach niestety maja takie rzeczy gdzieś...

Mają gdzieś blizny czy gdzieś skąd je masz?




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-16, 11:06   

Jeśli ktoś mnie przyuważy, to albo robi wielkie oczy, albo słyszę "Jazus Maria". To nawet zabawne, jeśli nie idę z kimś i nie robię tej osobie wstydu.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Nero 



Wiek: 27
Dołączyła: 23 Wrz 2018
Posty: 10
Skąd: świat

Wysłany: 2018-09-24, 09:37   

Na samym początku ukrywałam i dopiero dwa lata temu stwierdziłam, że blizny na ramionach są już na tyle wyblakłe, że chyba mogę sobie pozwolić na bluzkę na ramiączkach w lecie i przez pewien czas tego się trzymałam, ale bardzo mocno wbiła mi się w pamięć sytuacja, kiedy wieczorem poszłam do sklepu i jakiś chłopak dosłownie otworzył szeroko oczy, gdy zjechał wzrokiem na ramię. Potem zszokowany nawiązał kontakt wzrokowy i zrobiło mi się tak strasznie przykro. Na tatuaże, kolczyki czy nietypowy wygląd ludzie patrzą bardziej z niesmakiem, uznają cię na osobę bez dobrego gustu i poczucia estetyki i na tym się skończy, ale na blizny potrafią spojrzeć z widocznym obrzydzeniem i osądem w oczach. Po prostu mają cię za osobę psychiczną, nienormalną, czasami wręcz można wyczuć współczucie. Nie chcę, żeby ludzie tak na mnie patrzyli, więc zaczęłam się ponownie zakrywać. Nie chcę też, żeby ktoś czuł się przy mnie niekomfortowo lub czuł wstyd, gdy idzie obok mnie, dlatego nie zakładam krótkich rękawków, krótkich spodenek i dekoltów.



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
D-astel1704
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-26, 18:43   

W sumie w ostatnim czasie nie trafiam na jakieś bardzo emocjonalne reakcje, nie wyglądam jakbym się tym chwaliła, ani to kryła, więc podejście większości jest raczej adekwatne.
Czasem zdarzy się „A co Ty tu masz??”, wtedy po prostu mówię, że pamiątkę po gorszym okresie z życia.




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
LuxioS
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-28, 01:30   

Na razie nie spotkałem się z żadnymi reakcjami typu "O boże, tniesz się, jaki z Ciebie idiota!" etc. Osoby w klasie, które widziały blizny i/lub rany nie zwracały na to uwagi, nawet jeżeli wiedzieli, że się tnę. O tym, że to robię wie nawet jedna nauczycielka (której ufam i podczas rozmowy jej to ujawniłem, bo byłem ciekawy jej reakcji) i powiedziała, żebym tego więcej nie robił, że nie warto. Nie poskutkowało, ale ona o tym nie wie. Rodziców ani innych nauczycieli o tym nie poinformowała, powiedziała, że to zostanie między mną a nią i dotrzymuje słowa, przynajmniej na razie.



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
D-astel1704
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-28, 15:28   

LuxioS napisał/a:
Rodziców ani innych nauczycieli o tym nie poinformowała, powiedziała, że to zostanie między mną a nią i dotrzymuje słowa, przynajmniej na razie.

Z tego co wiem wszelcy pedagodzy są zobowiązani poinformować o takich rzeczach rodziców w przypadku, gdy osoba nie ma ukończonych 18 lat. To bardzo dziwne i nieodpowiedzialne z jej strony, że zostawiła to dla siebie. W momencie, gdy to wyjdzie na jaw może mieć spore problemy z tym związane...




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
LuxioS
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-28, 16:08   

D-astel1704 napisał/a:
Z tego co wiem wszelcy pedagodzy są zobowiązani poinformować o takich rzeczach rodziców w przypadku, gdy osoba nie ma ukończonych 18 lat. To bardzo dziwne i nieodpowiedzialne z jej strony, że zostawiła to dla siebie. W momencie, gdy to wyjdzie na jaw może mieć spore problemy z tym związane...


I tak odchodzi ze szkoły :x I zgodzę się co do tego, że to jest nieodpowiedzialne, a nawet skrajnie nieodpowiedzialne z jej strony... Powinna od razu zgłosić to do wychowawcy, a wychowawca do rodziców i psychologa/pedagoga szkolnego. Ja wiem jedno - sam się zgłaszać nigdzie nie zamierzam. Zbyt bardzo boję się konsekwencji...




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
D-astel1704
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-28, 18:38   

LuxioS, nie wiem jacy są Twoi bliscy, ale moim zdaniem zdecydowanie warto zebrać się w sobie i porozmawiać o tym z kimś, kto odpowiednio zareaguje.
Mnie, gdyby nie takie osoby, najprawdopodobniej by tu już nie było...




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Nero 



Wiek: 27
Dołączyła: 23 Wrz 2018
Posty: 10
Skąd: świat

Wysłany: 2018-09-29, 08:51   

D-astel1704 napisał/a:
LuxioS napisał/a:
Rodziców ani innych nauczycieli o tym nie poinformowała, powiedziała, że to zostanie między mną a nią i dotrzymuje słowa, przynajmniej na razie.

Z tego co wiem wszelcy pedagodzy są zobowiązani poinformować o takich rzeczach rodziców w przypadku, gdy osoba nie ma ukończonych 18 lat. To bardzo dziwne i nieodpowiedzialne z jej strony, że zostawiła to dla siebie. W momencie, gdy to wyjdzie na jaw może mieć spore problemy z tym związane...

Z drugiej strony, jeśli dziecko nie rozmawia ze swoimi rodzicami o takich sprawach, to znaczy, że ma jakiś powód i nie do końca im ufa, więc poinformowanie ich może tak naprawdę mieć złe skutki, bo co, jeśli źródłem problemów są właśnie rodzice? W gimnazjum miałam bardzo niekompetentnego pedagoga, który dowiedział się od mojej znajomej, że mam kłopoty z autoagresją i od razu poinformowała o tym moją matkę, ale ze mną nie zamieniła ani słowa. Ja z kolei cięłam się przez matkę, bo znęcała się nade mną psychicznie, ale bardzo dobrze to kamuflowała. Zachowanie pedagog pogorszyło sytuację, bo jeśli wtedy myślałam, że jest źle, to po tym wydarzeniu dowiedziałam się, że może być jeszcze gorzej. Nie wiem, jak w takiej sytuacji musi zachować się nauczyciel, ale do dzisiaj uważam, że to, co zrobił, nie miało nic wspólnego z kompetencją.




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-09-29, 19:23   

Jakiś kibic ŁKS'u: "Jeeeeezu, co Ty masz na rękach? Straszne to jest..."



czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-06-01, 10:05   

Nadchodzą upały. Nie mogę się dalej męczyć i wciąż pracować w bluzie. Ciekawe jak na blizny zareagują inni pracownicy(już pal licho z klientami), trochę się boję. Jestem przerażony.



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11