Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Laik w kuchni
Autor Wiadomość
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2016-04-06, 18:27   

Siemie lniane zagęszcza i bez otrębów, ale kwestia co Daith ma za dietę i co je :) Bo dużo jest możliwości...



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Laik w kuchni
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-06, 20:10   

Nie pomyślałam o siemieniu lnianym! Dziękuję :* .



 
 
Laik w kuchni
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-08, 14:52   

Może doradzicie: jakiś prosty przepis na ciasteczka owsiane albo coś z płatkami owsianymi?



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Laik w kuchni
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-08-20, 18:22   

Kupiłam dziś na próbę tofu naturalne i tofu wędzone. Potrzebuję jakiegoś mega-prostego przepisu np. na pastę do pieczywa z jego użyciem. Ktoś coś?



:myszka:
 
 
Laik w kuchni
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-21, 08:10   

Pasty nie znam, ale polecam tofu podsmażyć w małych kawałkach do momentu uzyskania takiej chrupiącej skórki (ja smażę tak z 10-15 minut, obracając w międzyczasie). Fajnie smakuje wtedy np. z ryżem i gotowanymi warzywami. :)



 
 
Laik w kuchni
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2018-09-24, 00:02   

Pewnie macie jakieś pomysły na obiady, które można później zapakować w pojemnik i wziąć do pracy, chętnie przyjmę nowe propozycje. ;)



 
 
 
Laik w kuchni
D-astel1704
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-26, 18:49   

Widziałam coś o tofu, więc z całego serca polecam tofu naturalne jako dodatek do sałatki, jednak wcześniej odpowiednio przygotowane.
Pokrojone w kostkę wrzucać do słoika, warstwami, między nimi zasypując solą, pieprzem i ziołami - jakimi tylko nam się marzy - na koniec zalać olejem tłoczonym na zimno i odstawić zakręcony słoik na kilka dni do lodówki. Później tylko kroić dowolne warzywa, dorzucić tego tofu, dodać troszkę tej oliwy i sałatka gotowa, od razu przyprawiona!




 
 
Laik w kuchni
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11