Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:Poprzedni temat «» Następny temat
Gra w "Niebieskiego wieloryba"
Autor Wiadomość
Kurajmo 
NobodyWiek: 27
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 259
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-03-27, 22:28   

Mam być szczery ze swoją opinią?
Niech będzie.
Tego Kto to wymyślił powinni namierzyć. Piszę serio. I publicznie skazać na szubienice. W ostateczności wychłostać. Przez idiotę lub idiotkę teraz niewinne dzieci będą się targać na własne życie.
A tych co to jeszcze nagłaśniają powinni również karać. Za podpuszczanie do popełnienia takiego czynu.
Może wtedy ludzie by się porządnie zastanowili co przekazują innym w internecie.
Bo nie tylko dorośli go przeglądają.
Przeglądanie porno czy nawet naśmiewanie z mniejszości różnych jeszcze akceptuje.
Ale nie żarty z samobójstwa.
Naprawdę rozumiem też niektórych co są w sytuacji bez wyjścia.
Mają depresję itp.
Ale ta zabawa to dla mnie właśnie jakby naśmiewanie się z osób z problemami. Prawdziwymi problemami.
Już parę razy było głośno o tym że w internecie zabił się ktoś bo go do tego podpuscili.
Obrazali, wyzywali od najgorszych i skończyło się to tragicznie.
Osoby co wymyślają takie zabawy powinny być napiętnowane z całą mocą.
Nie ma przebacz. Sam przez takich debili raz się targnąłem na swoje życie.
Debili z wykopu.
Moje gg 63257577
Life isn't that easy as you think. Everybody hate me? Screw them.
 
 
 
Gra w "Niebieskiego wieloryba"
Shadow 
worthlessWiek: 22
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2528
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-03-27, 23:31   

Empiria napisał/a:
ale prawda jest taka, że to nie są już małe dzieci, nie mają sześciu lat, mają swój rozum, wiedzą, co jest dobre, a co zwyczajnie głupie i wydaje mi się, że pewne rzeczy powinny jednak już jakoś ogarniać.
Jednak wciąż są to dzieci/ młodzież. To tam samo np. z narkotykami. Ile się mówi, że to złe, żeby nie brać itp. A ile młodzieży nadal po to sięga? A przecież nie są już małymi dziećmi - powinni wiedzieć co dobre, a co złe... No ale właśnie - to nie jest takie czarno białe.
Empiria napisał/a:
A w przypadku tej gry nie ma przecież czegoś takiego. To nie jest poszukiwanie akceptacji, czy zrozumienia - to stopniowe dążenie do samounicestwienia. O zwracaniu na siebie uwagi można mówić właśnie na jakichś forach, gdzie to user może wylać wszystkie swoje żale i liczyć na współczucie. Ludzie, którzy bawią się w wieloryba chyba raczej nie chcą, żeby ktokolwiek się o tym dowiedział, więc wątpię, żeby była to jakaś próba zwrócenia na siebie uwagi.
Dla mnie jak najbardziej może to być rozpaczliwe zwrócenie na siebie uwagi. Nawet nie samych rówieśników, ale nawet dorosłych. Pokazanie im wręcz, że coś złego się dzieje, że sobie nie radzą. Takie proszenie o pomoc. Zauważ, że nie każdy potrafi zdobyć się na rozmowę, na pójście do kogoś i poproszenie o pomoc ( a już w szczególności dzieci), a tak - "mówią" o swoich problemach wycinając sobie wieloryba na ciele.
Empiria napisał/a:
No bezpośrednim hasłem typu "idź się zabić" nikt za pewnie nie rzucał, ale już dawanie zadań, prowadzących do tegoż celu - i owszem. Wg mnie podchodzi to pod "pomoc", no ale to tylko moje zdanie.
Ale jak im prawnie to udowodnisz? Wycinając jedno zadanie z całego kontekstu np. idź w nocy zapal światło w kuchni. - W tym nie ma nic złego (biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie to "zadanie"). Czy to "pomaga" się zabić? No nie. To tak jakbym ja Ci powiedziała coś takiego, a Twoja mama zadzwoniłaby na policję i powiedziała, że namawiam Cię do samobójstwa, albo Ci w tym pomagam. No raczej by ją wyśmiali. :lol:
Empiria napisał/a:
Wg mnie jeśli ktoś naprawdę chce się zabić, to po prostu to robi. Jeśli nie chce - szuka wsparcia na forach.
Często jest tak, że człowiek, który chce popełnić samobójstwo do końca szuka jakiejś pomocy. Niektórzy szukają jej u specjalisty, niektórzy na forach, a jeszcze inni szukają jej gdzie indziej.
Empiria napisał/a:
Ale, bądź co bądź, grupą wsparcia tego nazwać nie można.
Czasami dzieje się tak, że człowiek otrzymuje wsparcie, zrozumienie, akceptację itp. a potem się okazuje, że to była tylko przykrywka, że ktoś manipulował go w jakimś celu. Wydaje mi się, że tak to jest i w tym przypadku.Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Gra w "Niebieskiego wieloryba"
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 08:55   

Empiria napisał/a:
co do tych artykułów można by jeszcze dodać?

Źródła. Na przykład wypowiedź policjanta prowadzącego śledztwo, potwierdzającego, że śledztwo to obejmuje więcej osób i jest to liczba trzycyfrowa.
Empiria napisał/a:
No właśnie - te 130 osób to tylko spekulacja, jakieś tam szacunki. Wiadomo, że nie jest to dokładna liczba, tylko jakieś tam przybliżenia. Co do źródeł - myślę, że te dwie nastolatki mogły namawiać do udziału też innych ludzi. Być może dziewczyny miały jakieś powiązania, mogły szerzyć info o grze w Internecie i wkręcać w to x innych osób, które - w zależności od podatności na tego typu rzeczy - obecnie żyją, albo i nie.

I to wszystko co piszesz to spekulacje, Twoje fantazje na ten temat, bo z samą sprawą nic nigdy nie miałaś wspólnego, a teraz ktoś Cię zacytuje i media będą pisać, że organizatorki niebieskiego wieloryba same wpadły w swoje sieci i popełniły samobójstwo. Rozumiesz już jak to działa?
Empiria napisał/a:
Skoro szuka, to równie dobrze jakiś cyberpoliceman mógł się przypadkiem na coś takiego natknąć, rzekomo dać się zmanipulować, itd.

Policjant by taką listę dołączył do akt sprawy, a nie popularyzował w internecie.
Empiria napisał/a:
No właśnie członkowie tejże grupy. Nawet masz o tym napisane w artykule, który wstawiła Szadoł - chcieli/ chcą wkręcić w to jak najwięcej naiwniaków - dla hajsu.

Hajs zarabia właściciel klikanej strony, stąd upublicznianie takiej listy powoduje powstawanie większej ilości stron, a przez to spadek ruchu na stronie pierwotnej i spadek zysków jej właściciela. W interesie osoby zarabiającej na czymś takim jest przyciągnięcie jak największej ilości osób na swoją stronę, a nie dawanie zarabiać innym.
Empiria napisał/a:
Właściwie to zastanawia mnie to, dlaczego akurat w tej sprawie zdania na temat jej prawdziwości są tak podzielone. Czyżby stricte z powodu braku konkretnych dowodów?
Może dlatego, że ewidentnie news jest grubymi nićmi szyty? 
 
Gra w "Niebieskiego wieloryba"
aga_myszka 
jednostka urojonaWiek: 28
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5032
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-03-29, 15:58   

Wczoraj u mnie w szkole było spotkanie z policjantami w tej sprawie. Mówili, że w Szczecinie są aktualnie prowadzone trzy postępowania o namawianie małoletnich do samookaleczeń, a jedno także w Gliwicach. Myślę, że policja to dość wiarygodne źródło. Bo też już byłam skłonna myśleć, że to rozdmuchany fejk.:myszka:
 
 
Gra w "Niebieskiego wieloryba"
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-29, 17:20   

Cytat:
postępowania o namawianie małoletnich do samookaleczeń
Namawianie do samookaleczeń (istnieje w kodeksie karnym takie przestępstwo?), to jednak co innego niż międzynarodowa szajka doprowadzająca setki dzieci do samobójstwa. Niestety, ale sprawa że Szczecina wydarzyła się już po tym jak media wymyśliły grę w wieloryba, więc mamy namacalny skutek ich działań. Ten z Gliwic znalazł sobie grupę na portalu społecznościowym tydzień temu. Natchnienie pewnie złapał buszując po ruskim necie, bo przecież na pewno nie z gazet. ;)

Te 200 samobójstw, to jest fejk - samobójstwa były 2 i nie były to ani pierwsze ani ostatnie samobójstwa związane z aktywnością w sieci. Policjant sam Ci powiedział, że żadnymi samobójstwami się nie zajmują. Zajmują się tym, co ludzie z tego forum robią na co dzień i nikt ich namawiać nie musi. ;)
 
 
Gra w "Niebieskiego wieloryba"
Alessa 
SamaraWiek: 21
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 606
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-09-22, 16:49   

https://www.o2.pl/artykul...98101083055745a
Jestem zdania, że to raczej fake... Wstawiam jako ''ciekawostkę''...
Czysta od: 03.08.2017
To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
 
 
Gra w "Niebieskiego wieloryba"
Nekomimi 
Neko-chanWiek: 17
Dołączyła: 13 Sie 2016
Posty: 300
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2018-09-22, 17:10   

Brzydka ta lalka...
Ale po co bawić się w takie "gry"? Po co je prowadzić, tworzyć? Jaki jest w tym interes?
A jak zaczniesz głaskać to nie zapomnij o podrapaniu za uszkiem.

Madoka, znasz takie słowo jak entropia? ~ Kyuubey
 
 
 
Gra w "Niebieskiego wieloryba"
D-astel1704 
LorettaWiek: 18
Dołączyła: 20 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2018-09-23, 00:28   

Nie wiem ile prawdy jest w tych seriach samobójstw i tym wszystkim, ale jeśli na prawdę trafiały na to osoby, które były tak osłabione psychicznie, że przez to odbierały sobie życie, to na prawdę z całego serduszka życzę twórcy tej gry długiej, bolesnej śmierci.
I wykorzystanie niepokojącej rzeźby jako postaci niby rozsyłającej tą grę... uch, to chore, strasznie mnie to jakoś wyprowadza z równowagi...
Wzburzonych kwiatów
fala rozbrzmiewa
na tafli zielonej,
jak oczy Anioła.
 
 
Gra w "Niebieskiego wieloryba"
Saw
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-25, 16:05   

Jeszcze do niedawna miałem wrażenie że ten cały niebieski wieloryb to bardzo rozdmuchana sprawa, mój pogląd na to zmieniła rozmowa z ratownikami medycznymi, kiedy opatrywali mi rękę - z rozmowy wynikło że jeszcze nie dawno sporo mieli wyjazdów gdzie rzekomo dotyczyło to tej afery. 
 
Gra w "Niebieskiego wieloryba"
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12