Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Związki homoseksualne

Czy jesteś za legalizacją związków homoseksualnych?
Tak
67%
 67%  [268]
Nie
20%
 20%  [82]
Nie mam zdania/Wisi mi to
12%
 12%  [50]
Głosowań: 400
Wszystkich Głosów: 400

Autor Wiadomość
D-astel1704
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-23, 00:59   

Delphi, strasznie zazdroszczę, zawsze chciałam iść na marsz równości, ale jeszcze nigdy nie miałam okazji, zawsze są zbyt daleko ode mnie... :(



 
 
Związki homoseksualne
Zenua 



Wiek: 26
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 358
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-09-24, 14:36   

Delphi, prawem do informacji medycznej dana osoba może chyba obdarzyć każdego, z dziedziczeniem tak samo.



ELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOE
LOELOELOELOELOELELOELOELOELOELOELO
ELOELOELOELOELOELOELOELOEOELOELOELOELOELOELOELEOELOELOELOE
LOELOELOELOELOELOELEOLEOLEOLEOELEOLEOL
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2018-09-24, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Związki homoseksualne
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-09-24, 14:53   

Zenua, ale kosztuje to znacznie więcej niż ślub. No i testament rodzina może podważyć.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Związki homoseksualne
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-09-24, 19:46   

Delphi, co kosztuje znacznie więcej niż ślub?



dead but delicious
 
 
Związki homoseksualne
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-09-24, 19:56   

R. de Valentin, podatek od spadku. Jeśli ty byś mi zapisał w spadku mieszkanie, to zapłaciłabym za to grubą forsę. Jeżeli byśmy mieli ślub, który kosztuje ok 200zł, to byłabym zwolniona z podatku. A prawa do informacji medycznej nie da się załatwić. Mogę wybrać osobę, jeśli jestem przytomna, która uzyska informacje o moim stanie zdrowia, ale ta osoba nie może decydować o moim leczeniu, jeśli ja nie będę w stanie zrobić tego sama i nie ma prawa odebrać zwłok, i zorganizować pogrzebu, już nie wspominając o zasiłku pogrzebowym.

Ze ślubem wiążą się konkretne korzyści, których nie da się załatwić w inny sposób. A ja bym chciała mieć prawo po śmierci partnerki do mieszkania, w którym żyłam i w które wkładałam zarobione przez siebie pieniądze. Na te chwilę jej śmierć spowoduje, że razem z psem i trzema kotami wyląduję na bruku.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Związki homoseksualne
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-09-24, 20:02   

Masz rację. Pomyślałem tylko, ile kosztuje spisanie testamentu... :|



dead but delicious
 
 
Związki homoseksualne
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-07-22, 17:47   

https://twitter.com/makiel969/status/1152693443669479427
Od ananasa, prosto z szałta.
Wywiad kontrmanifestantów z przypadkową osobą, podczas Marszu Równości w Białymstoku.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Związki homoseksualne
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-22, 17:51   

Niestety, ale społeczeństwo nam brunatnieje, tych z hasłami buk, homar i włoszczyzna na ustach jest coraz więcej..........

Dziennikarz zaorany i przyklepany.




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Związki homoseksualne
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3498
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-22, 17:56   

Delphi, brawo dla tej Pani z wywiadu.

Commodore, widzę to określenie po raz któryś... co to znaczy „brunatnieć”? :lol:




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Związki homoseksualne
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-22, 17:58   

chiroptera, bojówki nsdap z III rzeszy, odpowiedzialni m.in. za nękanie żydów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sturmabteilung

Nosili brunatne mundury, stąd określenie :)




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Związki homoseksualne
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3498
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-22, 18:00   

Commodore, auć, trafne. Dzięki.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Związki homoseksualne
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 834
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-22, 18:39   

Commodore napisał/a:
Niestety, ale społeczeństwo nam brunatnieje, tych z hasłami buk, homar i włoszczyzna na ustach jest coraz więcej..........

I tak i nie. Jest ich więcej w przestrzeni publicznej, bo teraz mają przyzwolenie na taką obecność, ale nie jest tak, że wcześniej ich nie było albo było ich mniej. Ci z drugiej strony mogliby mówić, że jest teraz więcej osób "tęczowych", a to też nieprawda, po prostu jest ich więcej w przestrzeni publicznej i odważniej o tym mówią. W kolejnych badaniach opinii publicznej na przestrzeń lat generalnie w społeczeństwie rośnie tolerancja dla osób nieheteronormatywnych. Żyjemy w okresie "przełomu kulturowego" co zawsze wiąże się z oporem środowisk konserwatywnych. Tak samo było za czasów sufrażystek, a plakaty ruch anty robił wtedy takie:







 
 
Związki homoseksualne
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-22, 19:05   

Castro, oczywiście że byli wcześniej, tylko że teraz istnieje klimat polityczny i przyzwolenie na tego typu zachowania. Ponadto, wielu ludzi przestaje się kryć ze swoimi poglądami, wcześniej zwyczajnie ukrywali swoje prawdziwe poglądy, teraz jak powstało odpowiednie pole do tego, to pokazują "swoje prawdziwe ja" Wcześniej nie wypadało "bić geja" teraz jest to w niektórych grupach społecznych bardzo pożądane. Badaniami opinii też można łatwo manipulować, wystarczy zrobić badanie w dużym mieście i w małym miasteczku na wschodzie, na podobnej grupie kontrolnej, wyniki zapewne wyjdą zupełnie różne.
Analogicznie można powiedzieć o antysemityzmie, w badaniach jest okej, ale w rzeczywistości jest zgoła odmiennie.




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Związki homoseksualne
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 834
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-07-24, 01:25   

Commodore napisał/a:
Wcześniej nie wypadało "bić geja" teraz jest to w niektórych grupach społecznych bardzo pożądane.
Kiedy w środowisku kibolskim albo NS nie wypadało "bić gejów"?
Commodore napisał/a:
Badaniami opinii też można łatwo manipulować, wystarczy zrobić badanie w dużym mieście i w małym miasteczku na wschodzie, na podobnej grupie kontrolnej, wyniki zapewne wyjdą zupełnie różne.
Co do zasady, to grupa badana powinna być reprezentatywna, jeżeli nie jest to metodologia badawcza jest o kant rzyci roztrzaść.
Commodore napisał/a:
Analogicznie można powiedzieć o antysemityzmie, w badaniach jest okej, ale w rzeczywistości jest zgoła odmiennie.

Jest dużo, dużo, dużo lepiej niż było 20-25 lat temu. Wtedy nie było niczym dziwnym, że dzieci na podwórku wytykają sąsiadkę palcami, bo jest Żydówką. Pamiętam.




 
 
Związki homoseksualne
Xysaim 



Wiek: 23
Dołączyła: 18 Gru 2018
Posty: 162
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2019-07-25, 21:31   

Ja załamałam ręce po rozmowie z moją mamą na temat tego ostatniego marszu w Białymstoku.
- Mamo, słyszałaś co tam było? Rzucali w nich ponoć kamieniami, butelkami i sama nie wiem czym.
- Naprawdę? Źle zrobili... Ale takich marszów też nie powinno być.
- Ale czemu, przecież każdy ma do tego prawo.
- Nienormalni ludzie, niech sobie maszerują w swoich domach zdala od porządnych ludzi.
:facepalm: Nie wiedziałam czy się zaśmiać czy zacząć płakać.




 
 
 
Związki homoseksualne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15