Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Niska samoocena a relacje z innymi
Autor Wiadomość
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-28, 20:05   Niska samoocena a relacje z innymi

Zawsze miałem bardzo niską samoocenę. Głównie ze względu na chorobę uważam się za innego i gorszego od innych. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale ostatnio zastanowiło mnie, czy to aby nie jest powodem tego, że moje relacje z innymi są w 99,9% nieudane. Nawet te wirtualne. Niby szukam ludzi, z którymi chciałbym się przyjaźnić, ale gdy tylko dojdzie do bliższego poznania, od razu uciekam. Chyba dlatego, że wstydzę się tego, jaki jestem. Teraz coraz bardziej to do mnie dociera. Że jeśli nie przestanę traktować siebie jak mniej niż zero, to nikt nie będzie chciał mieć ze mną nic do czynienia.

A jak to jest u Was? Zauważacie u siebie podobną zależność? Czy niska samoocena kiedykolwiek zniszczyła Wasze relacje z innymi, lub uniemożliwiła ich nawiązywanie?




 
 
Niska samoocena a relacje z innymi
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-28, 20:39   

Widzę taką korelację. Tylko u mnie dodałabym ogniwo pośrednie – socjofobię, która wynikała przede wszystkim właśnie z niskiej samooceny. A wpływ już socjofobii na relacje jest oczywisty.

Piszę w czasie przeszłym, no mój lęk przed ludźmi zmalał do całkiem znośnego stresiku po przejściu terapii grupowej.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Niska samoocena a relacje z innymi
sanderka1000 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sie 2018
Posty: 81
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-09-09, 10:27   

Cytat:
Czy niska samoocena kiedykolwiek zniszczyła Wasze relacje z innymi, lub uniemożliwiła ich nawiązywanie?

U mnie cały czas przeszkadza niska samoocena. Gdy poznaje nowych ludzi to wolę się nie odzywać, bo uważam, że nie mam nic ciekawego do powiedzenia albo że ktoś zaraz mnie skrytykuje, poniży. Czuję się nieswojo w nowym towarzystwie. A gdy ktoś mnie o coś zapytać bezpośrednio to w ogóle mam paraliż... :roll:




"Byłem kim byłem, jestem kim jestem, stanę się kim zechcę..."
 
 
 
Niska samoocena a relacje z innymi
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2018-09-09, 16:34   

Miałam podobne doświadczenia. Bałam się i ludzi ogólnie i nie dawałam się poznać. Ale jednocześnie też bałam się samych facetów i przerażało mnie, że ktoś mógłby jednak być z kimś takim i chcieć mnie poznać bliżej. Myślałam tylko o tym, że mnie wszyscy oceniają, że nie jestem dostatecznie ciekawa, mądra, ładna i tym podobne pierdoły. Ale tak nie można. Myślę, że dopóki my nie zaczniemy siebie lubić, to i nie ma szans na żadne szczere relacje. I że wieczne porównywanie siebie do innych niewiele da, bo potrzebne są jakieś stałe fundamenty. Poza tym myślę, że czasem tak jest że kogoś się kocha/lubi pomimo tego jaki jest, a nie za to jaki jest. Nie bardzo wiem, jak to wyjaśnić.



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Niska samoocena a relacje z innymi
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2021-02-26, 20:41   

Jejku, jaką ja mam niską samoocenę! Strasznie się poniżam. Dlatego nie lubię poznawać nowych ludzi. Wolę już być samotna.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Niska samoocena a relacje z innymi
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-02-26, 22:34   

Cappy, ty się nie poniżasz, ty się nad sobą użalasz. W innym temacie pisałaś, że nawiązałaś relację z kolegą z pracy. Czyli poznajesz inne osoby. Ktoś uważa, że jednak jesteś wartościowa.



 
 
Niska samoocena a relacje z innymi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12