Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Co właśnie oglądacie?
Autor Wiadomość
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-07-26, 23:13   

niedawno film 'zwierzęta nocy'
recenzja https://www.youtube.com/watch?v=mcjNlrsh_Ik
ktoś oglądał?




 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-07-27, 13:34   

"Szklany Zamek"
Oparta na faktach historia dysfunkcyjnej rodziny po uszy utopionej w alkoholowym nałogu ojca i jego marzeniach o szklany zamku. Ten tytułowy szklany zamek jest zresztą bardzo metaforyczny w tym filmie. Trudny to film, bo trudno jednoznacznie ocenić wybory dokonywane przez bohaterów. Gdzie kończy się wolność a zaczyna niewola? Gdzie leżą granice miłości i nienawiści? Czy ktokolwiek jest tu jednoznacznie zły lub dobry? Czy im bardziej ktoś nas rani tym bardziej go kochamy? Czy można przeżyć całe życie w pogoni za marzeniami? Film stawia sporo takich pytań nie dając oczywistych odpowiedzi. Pomimo dwóch godzin nie nudzi a wręcz angażuje coraz mocniej. Czasem bawi, czasem wzrusza, potrafi nieźle pograć na emocjach. Aktorsko jest naprawdę dobrze, Larson może nie zagrała tu roli życia ale jest jak najbardziej ok, za to Harrelson naprawdę pokazał klasę. Nie wiem jak film ma się w odniesieniu do książki bo jej nie czytałem (jeszcze) ale pozostawił po sobie naprawdę dobre wrażenie. Szczerze polecam.


<<< Dodano: 2018-08-05, 16:32 >>>


"Szwedzka Teoria Miłości"
Film dokumentalny z tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
Wygłoszony w 1968 roku przez partię socjalistyczną manifest na dobre zmienił codzienne życie mieszkańców Szwecji. Utopijna wizja stawiająca na niezależność i wolność jednostki w pewnym sensie odniosła zamierzony skutek, nikt jednak nie przewidział skutków ubocznych czyli ogromnego załamania instytucji rodziny, związków międzyludzkich czy ogólnych relacji społecznych. Czy więc okazało się, że ceną za wolność jest skrajna samotność? Twórcy są momentami dość skrajni w swoich tezach, trudno jednak nie przyznać im czasem racji bo przedstawione sceny są czasem szokujące. Nie będę wnikał w szczegóły, wystarczy powiedzieć, że według przeprowadzonych przez filmowców badań co drugi Szwed umiera samotnie, bez rodziny i przyjaciół, zapomniany w swoich czterech ścianach...

"Nie Jestem Twoim Murzynem"
Kolejny film z festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
Dokument zrealizowany na podstawie niedokończonej książki Jamesa Baldwina "Zapamiętaj Ten Dom". Filmowcy na podstawie listów, notatek i wywiadów starają się przedstawić walkę z nietolerancją rasową na tle życia i śmierci trzech przyjaciół Baldwina: Medgara Eversa, Martina Luthera Kinga i Malcoma X. Założenia były ciekawe i film ogląda się naprawdę dobrze ale mam wrażenie, że jest nieco chaotyczny, niekompletny. Twórcy skupili się na Baldwinie traktując inne postacie dość skrótowo. Identycznie postąpili jeśli chodzi o ważne dla tej walki wydarzenia, są o nich tylko drobne wspominki a część została zupełnie pominięta. Być może taki właśnie był zamysł ale ja poczułem się lekko rozczarowany, mimo wszystko jednak, dokument jak najbardziej godny uwagi.

"Nieposłuszne"
Na pogrzeb rabina okolicznej społeczności żydowskiej wraca ze USA jego jedyna córka Ronit. Na czas uroczystości zatrzymuje się w domu swojego przyjaciela z młodzieńczych lat, dowiaduje się też, że ów przyjaciel poślubił w międzyczasie ich wspólną przyjaciółkę. I tak oto zostajemy wrzuceni w pewien trójkąt wzajemnych relacji, zażyłości i namiętności. Od razu zaznaczę, iż jest to kino bardzo kameralne, nastrojowe, czasem wręcz eteryczne. To dramat na trzech aktorów, swoją drogą świetnie zagrany i nakręcony w nastrojowej jesiennej scenerii. Opowieść jest bardzo emocjonalna i refleksyjna, zmuszająca do myślenia. Jeśli ktoś widział już trailer albo chociaż plakat to wie, że nie zabrakło wątku LGBT więc warto myślę wspomnieć, że zostało to przedstawione bardzo naturalnie bez zbędnej łopatologii, jest bardzo zmysłowo i erotycznie ale z wyczuciem smaku więc jeśli ktoś się nastawia na jakieś sceny z hardcorowego yuri albo z "Życia Adeli", to nope, nie tędy droga ;) Moim skromnym zdaniem kawał bardzo dobrego kina i śmiało polecam!


<<< Dodano: 2018-08-07, 11:55 >>>


"Ostatni w Aleppo"
Kolejna porcja MDAG. Tym razem codzienne życie oddziałów Białych Hełmów, ratujących ludzi spod gruzów bombardowanego Aleppo. Wstrząsający dokument, zdecydowanie dla ludzi o mocnych nerwach. Jednakże pomimo wielu ciężkich szokujących scen pojawiły się też te, które niosą w jakiś sposób nadzieję, sceny codziennego życia, gdzie ludzie osaczeni wojną starają się mimo wszystko jakoś żyć, zachować chociaż resztki optymizmu. Chyba najlepszy film w tegorocznej edycji.

"Nawet Nie Wiesz, Jak Bardzo Cię Kocham"
Ostatni film z MDAG. I chyba najbardziej zaskakujący i nietypowy, ukazujący mianowicie terapię matki i córki. Mamy więc gabinet, psychoterapeutę, matkę, córkę i widza obserwującego ich relacje i przebieg terapii. Chyba najdziwniejszy dokument jaki dane mi było zobaczyć co nie znaczy, że jest zły, wręcz przeciwnie, naprawdę mnie wciągnął i byłem ciekawy w jaką stronę potoczą się relacje bohaterów. I nawet jeśli to "ustawka" to przeprowadzona w bardzo ciekawy sposób, niecodzienny eksperyment.




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2018-08-08, 16:49   

Ostre przedmioty - jeden z niewielu seriali, który wciągnął mnie od pierwszego odcinka.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-08-08, 22:16   

https://www.youtube.com/watch?v=fbz4-du3Ayg



When you have insomnia, you’re never really asleep… and you’re never really awake.
 
 
Co właśnie oglądacie?
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2018-08-10, 13:29   

Kolejny serial - Somewhere between
Zainteresował mnie opis i to, że ma tylko 10 odcinków. :haha:




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-08-10, 18:17   

"Biała Jak Mleko, Czerwona Jak Krew"

Typowe Young Adult ale tym razem dość nietypowo bo rodem z Włoch. Nie ma tu nic odkrywczego, fabuła napisana jest na zgranych kliszach i wszystko to już gdzieś, kiedyś było. Na szczęście wszystko to zostało podane tak, że naprawdę dobrze się to ogląda. Jest tu sporo humoru ale i miejsce na wzruszenie się znajdzie, przyzwoicie to wszystko zagrane i nieźle zrealizowane. Jeśli przymknie się trochę oko na niedociągnięcia to pozostaje całkiem przyjemny seans.




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-08-14, 21:24   

Giver: Fukushu no Zoyosha

Sięgnęłam, bo "revenge drama", oglądać będę, bo ubaw niezły, tylko wstać i klaskać. ;)




Disqualified as a human being.
 
 
Co właśnie oglądacie?
Nocny Motyl 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sie 2017
Posty: 241
Skąd: śląskie

Wysłany: 2018-08-15, 16:06   

Jestem na drugim sezonie Słodkich Kłamstewek. Oglądam po angielsku żeby się trochę poduczyć. Jednak przyznaję, że zapamiętałam ten serial trochę inaczej (oglądałam go kilka lat temu), kiedyś wydawał się ciekawszy, bardziej logiczny i mniej irytujący :P



There is no heaven, wariaty.
 
 
Co właśnie oglądacie?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-18, 19:59   

"Hotel Transylwania 3". Szukałam czegoś lekkiego na wieczór... :>



 
 
Co właśnie oglądacie?
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2018-08-19, 13:03   

Nowy serial Netflixa - Insatiable, na początku wydawał mi się po prostu głupi, ale momentami jest całkiem zabawny, chociaż na pewno nie każdemu się spodoba.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-08-19, 19:14   

'Człowiek w ogniu', leci właśnie, super film
trailer https://www.youtube.com/watch?v=H0Q4Yd9JgbA




When you have insomnia, you’re never really asleep… and you’re never really awake.
 
 
Co właśnie oglądacie?
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2018-08-21, 18:49   

Mamma Mia: Here We Go Again!

Pierwsza część podobała mi się bardziej, chociaż na tę też mieli fajny pomysł. ;)




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-27, 17:55   

Alias Grace
Bardzo udany thriller, osadzony w Kanadzie w latach 40. XIX wieku; krótki bo tylko 6 odcinków. Polecam!




 
 
Co właśnie oglądacie?
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2018-08-27, 18:50   

Reverie

Bardzo podobne do innego serialu, który oglądałam - Stitchers. Na początku nie byłam przekonana, ale po kilku odcinkach wciągnął i czekam na kolejny sezon, tym bardziej ze względu na zaskakujące zakończenie. ;)




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-08-27, 22:47   

Po raz drugi relaksuję się przy serialu "Outlander" - wzruszająca historia miłosna pełna namiętności, pieszczące uszy akcenty szkocki i brytyjski, a ta muzyka... Magiczna.



 
 
Co właśnie oglądacie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11