Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Autor Wiadomość
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-05-14, 18:34   

Trudny to temat. Jestem w stanie wyobrazić sobie dwie kobiety zajmujące się dzieckiem ale dwóch facetów jakoś mnie nie przekonuje. Mam utarty wzorzec, że do wychowania dziecka potrzeba obu płci, bo każda przekazuje wartości których nie mogą przekazać same kobiety lub sami mężczyźni. Sama nie wiem co myśleć. Rozumiem potrzebę macierzyństwa kobiet homoseksualnych i niby faceci też mają takie potrzeby i nie mogą być dyskryminowani ale..... kurde u facetów śmierdzi mi to pedofilią albo czymś takim. Chyba, że kobiety adoptowały by chłopców a faceci dziewczynki. Tylko nie wiem czy w molestowaniu dziecka gra rolę jego płeć bo przecież facet nie musi być gejem żeby lubić małych chłopców. Abstrahuję tylko.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-05-14, 18:45   

LadyRed, zastanawiam się tylko, czemu akurat mężczyźni kojarzą Ci się z pedofilią, a kobiety nie. Przecież pedofile są również kobietami. Ba, orientacja nie ma tu nic do rzeczy. Są rodziny, w których to ojciec molestuje, albo matka. Są samotnie wychowujący rodzice, również ojcowie, czy należy im odebrać prawa tylko dlatego, że częściej słyszy się o pedofilach płci męskiej? To działa tak samo w przypadku par homoseksualnych. Myślę, że nie jedno dziecko wolałoby mieć dwóch rodziców tej samej płci niż być maltretowanymi w "prawdziwych" heteroseksualnych rodzinach dysfunkcyjnych.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-05-14, 20:33   

Żurawek napisał/a:
zastanawiam się tylko, czemu akurat mężczyźni kojarzą Ci się z pedofilią, a kobiety nie.
Mam swoje powody.

Dlatego pisałam, że sama nie wiem. Z mojego punktu widzenia nie popieram tego ale stawiając się na miejscu ludzi homoseksualnych uważam, że mają prawo do szczęścia i rodziny. Cieszę się, że podjęcie takiej decyzji nie należy do mnie. Mam 8 letnią siostrę i rozmawiam z nią już na takie tematy, że nie można nikogo dyskryminować bo to taki sam człowiek. Dzieci wydają sie być otwarte na takie rzeczy. Rodzice powinni je przygotowywać że świat sie zmienia a nie robić z tego tabu i powód do wstydu czy piętnowania.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-08-03, 23:32   

Nie wyobrażam sobie wychowywania chłopca czy dziewczynki przez 2 facetów czy 2 kobiety. Dla mnie to chore. Takie jest moje zdanie.



When you have insomnia, you’re never really asleep… and you’re never really awake.
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-04, 10:47   

_Azazel, a przez jednego mężczyznę lub jedną kobietę? Samotnego rodzica bez względu na płeć dziecka? Tak bardzo się te sytuacje od siebie różnią?



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-04, 20:00   

_Azazel napisał/a:
Nie wyobrażam sobie wychowywania chłopca czy dziewczynki przez 2 facetów czy 2 kobiety.
Na przykład przez matkę i babcię?



 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-08-05, 06:11   

Żurawek napisał/a:
_Azazel, a przez jednego mężczyznę lub jedną kobietę? Samotnego rodzica bez względu na płeć dziecka? Tak bardzo się te sytuacje od siebie różnią?

Różnią się. Samotna matka pozna pewnie z czasem jakiegoś faceta czy samotny ojciec pozna jakąś kobietę. Mogą wtedy razem wychowywać. Chyba, że ona okaże się lesbijką a on gejem to wtedy wracamy do tego co napisałem wcześniej, że dwie osoby tej samej płci biorą się za wychowywanie co jest wg mnie niedopuszczalne. Samotny rodzic, ok. Ale najzdrowsze rozwiązanie to kobieta + mężczyzna. W sumie każde inne mniej lub bardziej odbija się na psychice dziecka.




When you have insomnia, you’re never really asleep… and you’re never really awake.
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2018-08-05, 11:52   

_Azazel, A co jeśli Ci powiem, że twoje ,,najzdrowsze rozwiązanie kobieta + mężczyzna'' może być bardziej niezdrowym niż wychowywanie dziecka w pojedynkę albo z partnerem/partnerką tej samej płci? Co jeśli Ci powiem, że w tych typowych, pseudozdrowych małżeństwach dzieją się rzeczy nie do pomyślenia, które krzywdzą dzieci na całe życie? Zdrowy związek i rodzina to nie jest kwestia płci, a bycia po prostu dobrym człowiekiem i umiejętności wychowawczych jeśli chodzi o dzieci.



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-05, 12:25   

_Azazel, dosyć często jest tak, że rodzic już sobie drugiego partnera nie znajduje. Wychowuje dziecko samotnie lub z pomocą rodziny, często jest właśnie tak że matka i babcia, ja zostałam w dużej mierze tak wychowana. Moja przyjaciółka też, jej matka nigdy sobie już nikogo nie znalazła, ba ojciec przyjaciółki wręcz się nad nią znecal, na tyle, że zdobyła się na powiedzenie mu, że nigdy więcej kontaktu z nim mieć nie chce. Któraś z nas jest homo? Nie. Bo pewnie o to Ci chodzi, o to, że z orientacją może stać się coś "złego". Jeśli dwie osoby są dojrzałe i gotowe na rodzicielstwo (a wielu heteroseksualnych rodziców nie jest, co skutkuje potem patologią) to dlaczego mają nie mieć dzieci. Ba lesbijki już mają dzieci, bo o taki przypadkach słyszałam, jak się sytuacja ma u gejów nie wiem. I wydaje mi się, że lepiej jeśli dzieci mają być wychowywane przez dwoje kochających rodziców tej samej płci niż być katowane lub porzucane.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-08-05, 14:08   

Chodziło mi, że nawet przy założeniu, że osoby wychowujące są odpowiedzialne, kochające to przy związku homoseksualnym czy samotnym rodzicu z definicji odbije się to na dziecku. Związki tej samej płci nie są szablonowe tak to nazwijmy, nie ma legalizacji i chyba przeważają negatywne opinie (przynajmniej w Polsce). Dzieciak w szkole czytając o mamie i tacie będzie zagubiony, rówieśnicy będą z niego szydzić. Przy samotnym rodzicu będzie pytał gdzie jest mama czy tata. To może rodzić problem, zamknie się w sobie, zacznie się ciąć albo pójdzie w jakieś używki i stanie się agresywny bo będzie się czuł niezrozumiany. To miałem na myśli. Dlatego najlepszy układ to kobieta+mężczyzna. Tak uważam, nie musicie się z tym zgadzać.
Abstrahuje od patologii w ogóle w związkach bo ludzie są różni i wszędzie może to się zdarzyć bez względu na wszystko, czy jestem hetero czy homo.




When you have insomnia, you’re never really asleep… and you’re never really awake.
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-08-05, 20:26   

Mam wrazenie ze zdanie _Azazela można podsumować tak: Dziecko w naturalny sposób powstaje ze zwiazku kobieta+mezczyzna to tacy powinni wychowywać dzieci. Ze zwiazku kobieta+kobieta i mężczyzna+mezczyzna nie ma opcji by dziecko sie narodziło wiec wychowanie przez takie pary dziecka jest nienaturalne i nie powinno mieć miejsca.

Dobrze to ubrałam w słowa _Azazel ?

Napisalam to, bo przyznam, ze juz mnie nudzą te przepychanki słowne w tym temacie.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2018-08-05, 21:50   

_Azazel, Wydaje mi się, że przykrości które miałyby spotykać takie dziecko to nie wina tego przez kogo jest wychowywane, a tego, że inne dzieci nie były nauczone, że śmianie się z kogoś dlatego że jest w innej sytuacji lub jest inny jest po prostu nie w porządku. I dzieci powinny to wiedzieć niezależnie od tego czy chodzi o orientację, płeć, wygląd, wyznanie czy inne kwestie. A dziecko nie musi być zagubione i zdezorientowane, jeśli będzie wychowywało się w świecie, w którym może być tak, a może być też tak i żadna wersja nie jest gorsza. Wtedy może sobie pomyśleć ,,aha, czyli oni mają mamę i tatę, a ja mam mamę i mamę, spoko''. Jest to po prostu różnica organizacyjna, a tak długo jak wszyscy mają otwarty umysł i chcą żeby było dobrze, to nikomu nie dzieje się krzywda.



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-05, 22:31   

_Azazel napisał/a:
To może rodzić problem, zamknie się w sobie, zacznie się ciąć albo pójdzie w jakieś używki i stanie się agresywny bo będzie się czuł niezrozumiany.
Znam całe mnóstwo osób autoagresywnych i zaburzonych, które wychowywały się w tzw. "pełnych rodzinach".

_Azazel napisał/a:
rówieśnicy będą z niego szydzić

Nie szydź z takich ludzi i nie ucz tego Twoich dzieci i niech inni o Twoich poglądach zrobią to samo, to problem zniknie. ;)

Szamanka napisał/a:
wychowanie przez takie pary dziecka jest nienaturalne

A co jest takiego fajnego w owej "naturalności"? Naturalne jest, że samce niektórych gatunków zabijają swoje potomstwo płci męskiej. Naturalne jest, że samice zabijają lub porzucają na śmierć chore potomstwo. Czy aby na pewno jest sens przywiązywać się do tej naturalności? Społeczności ludzkie bardzo, bardzo różnie podchodziły do wychowywania dzieci. Był model odsyłania dzieci na wychowanie daleko od rodziców. Był model, w którym starsi mężczyźni zajmowali się wychowaniem młodych chłopców (i przy okazji uprawiali z nimi seks). Był model, w którym dzieci wychowywały wyłącznie kobiety. Który model jest naturalny? Strategia rozrodcza samców Homo sapiens, to zapłodnić jak najwięcej kobiet i nie przejmować się losami potomstwa i to jest dla mężczyzn naszego gatunku naturalne.




 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-08-06, 07:22   

Castro napisał/a:
Strategia rozrodcza samców Homo sapiens, to zapłodnić jak najwięcej kobiet i nie przejmować się losami potomstwa i to jest dla mężczyzn naszego gatunku naturalne.

Trochę podchodzi to pod szowinizm ale nieważne.
Mogę Ci tylko współczuć bo na pewno zawiodłaś się na swoim partnerze. Jak jestem w błędzie to mnie popraw.
Nie dziwi mnie Twoja opinia w temacie adopcji dzieci przez nieheteronormatywne osoby. Coś jest zawsze wynikiem czegoś tzn zawsze jest przyczyna a potem skutek.
Różnimy się ale to jest chyba fajne. Gdyby wszyscy byli tacy sami byłoby nudno :)
Mam swoje zdanie a Wy (inni użytkownicy) macie swoje i ok. Nie zamierzam nikogo przekonywać. Pewnie nie związałbym się i nie chciałbym zakładać rodziny z kobietą o takich poglądach i tyle. Ktoś inny napisze, że z moimi się wg nie zgadza, w porządku. Każdy niech robi to co uważa za najlepsze dla siebie. Napisałem po prostu to co myślę w tym temacie.
Mniej spiny ;) pozdrawiam




When you have insomnia, you’re never really asleep… and you’re never really awake.
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-08-06, 07:55   

Castro napisał/a:
A co jest takiego fajnego w owej "naturalności"?

Musi być jajeczko i musi być plemnik.
A niektóre gatunki... rozmawiamy o ludziach czy "niektórych gatunkach"?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11