Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Co właśnie oglądacie?
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-07-14, 20:03   

Pierwszy sezon reaktywowanej przez Netflixa serii "Porady różowej brygady".

Perfekcyjne pod jogę.




Disqualified as a human being.
 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-07-15, 12:51   

"Destrukcja"
Jak poradzić sobie z traumą po stracie bliskiej osoby? I czy w ogóle się da? Co jeśli po drodze zagubiliśmy z oczu to co było ważne? A jeśli zbyt często nie zwracaliśmy uwagi?
Z tymi i wieloma innymi pytaniami w głowie zostawia Jean-Marc Valle w swoim filmie. Prawdziwy rollercoaster emocji. Na dodatek genialny Jake Gyllenhaal w głównej roli, który próbuje pogodzić się ze stratą rozbierając swoje życie na części pierwsze. Ciekawe, niesztampowe kino, daje do myślenia i nie pozostawia obojętnym.




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-07-15, 16:37   

Prokurator, serial polski, again, od początku do końca.



 
 
Co właśnie oglądacie?
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-17, 19:49   

Fullmetal alchemist.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Co właśnie oglądacie?
Exmit
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-17, 19:57   

"Raw/Grave" z 2016 roku. Francuski horror, nie jest straszny. Moim zdaniem świetny, klimatyczny obraz. Bardzo podobała mi się rola głównej aktorki.
Jeżeli ktoś lubi lekko psychodeliczne kino z elementami gore i przemianą bohaterów (nie koniecznie na dobre) to gorąco polecam.

p.s.
Soundtrack też jest super ;)




 
 
Co właśnie oglądacie?
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-07-17, 20:54   

Komisja morderstw odcinek 2



 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-07-18, 15:39   

"W Blasku Nocy"
Typowe young adult. Oglądając trudno wyzbyć się uporczywego uczucia deja vu, przeszkadza też momentami niebywałe wręcz nawarstwienie głupizn. Ale żeby nie było, że tylko narzekam bo film naprawdę przyjemnie mi się oglądało. Fabuła choć prosta ma swój urok, jest dużo romantycznych momentów, które z pewnością wzruszą co wrażliwsze dusze. Muzyka jest przyzwoita, aktorstwo nie jest jakoś wybitnie drewniane. Jak przymknie się oko na mankamenty to ogląda się naprawdę dobrze. Myślę, że spoko opcja na wieczór z drugą połówką (mi towarzyszył Jim Beam Red Stag akurat, ale żywa osoba będzie lepsza raczej i takie rozwiązanie polecam).
Ahh no i Bella Thorne z gitarą... Ogólnie nie przepadam za nią ale w tym filmie... <3 :roll:




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 712
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-18, 23:01   

Świeżo skończyłam Sybil. Film z 1976, jak i z 2007. Temat mnogich osobowości. Warto obejrzeć obie ekranizacje, zwłaszcza że są oparte na prawdziwych zdarzeniach. Każda wersja, pokazuje historię trochę z innej strony.

Aktualnie Dark. Sci-Fi i energia atomowa z niemieckiej perspektywy. Polecam, wymaga skupienia.




 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-07-19, 21:18   

"Wieża. Jasny Dzień"
Znakomity debiut Jagody Szelc. Trudne, nieoczywiste kino. Kino symboliczne, pełne metafor, niedopowiedzeń, zostawiające na koniec więcej pytań niż odpowiedzi. Urzekł mnie ten film, oczarował swoją niepokojącą atmosferą, nawet gdy akurat nic się nie działo siedziałem jak na szpilkach. Jest tu i dramat i thriller i kino psychologiczne i nawet horror (chociaż nie jest to kino gatunkowe). Film bardzo trudny w interpretacji, ekstremalnie trudny co nie przeszkadzało mi w ogóle w odbiorze. To chyba takie kino, o którym długo się jeszcze myśli po seansie ale jednocześnie niekoniecznie trzeba się silić żeby wszystko dokładnie w nim rozgryźć bo przepełnienie symboliką może łatwo zwieść na manowce naditerpretacji. Tak czy siak bardzo polecam.
PS. Przeczytałem na filmwebie taki oto cytat, który rozbawił mnie niezmiernie:
Cytat:
"Idealny film na randkę ze studentką ASP"
Czy to rekomendacja czy nie musicie ocenić już sami :D



"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2018-07-20, 16:04   

Arashi, ten z 2007 uwielbiam. Ale przecież to jest na podstawie książki, która jest tylko wizją autora.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Co właśnie oglądacie?
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 712
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-20, 18:27   

Szamanka, tak jest książka, ale opisująca zdarzenia prawdziwe. Psychiatria Cornelia Wilbur faktycznie leczyła Sybil (Shirley Mason). Do dziś diagnoza Shirley jest tematem kontrowersyjnym. Rzekomo Wilbur wyolbrzymiła i manipulowała stanem pacjentki, wywołując pojawienie się innych tożsamości. :) Ciekawy temat. Dodam jeszcze, że Wilbur konsultowała sprawę Billy'ego Milligan.

A teraz, The Affair.




 
 
Co właśnie oglądacie?
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2018-07-22, 08:37   

Właśnie jestem w trakcie oglądania 3 sezonu Lost/Zagubieni. Mieliście kiedyś wrażenie podczas albo po oglądaniu jakiegoś filmu że wariujecie? Mi się to zadziwiająco często zdarza. Mam wrażenie że jestem bardzo podatna na takie rzeczy.



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-07-23, 15:39   

"15:17 Do Paryża"
Clint Eastwood + prawdziwa historia, zapowiadało się na świetny film ale tym razem niestety nie wszystko poszło tak jak powinno. Historia jest naprawdę ciekawa, ciekawe jest też to, że bohaterowie tamtych wydarzeń grają samych siebie. Jest to też jednocześnie trochę minus bo jak na naturszczyków przystało ich aktorstwo jest nieco "drewniane" i momentami niebezpieczne zahacza o "Trudne Sprawy". Film ogląda się całkiem nieźle w sumie ale cały czas wytraca gdzieś napięcie i staje się po prostu nudny i tylko trzymająca w napięciu końcówka jakoś to rekompensuje. Przeciętne kino...


<<< Dodano: 2018-07-25, 16:38 >>>


"Umysł w Ogniu"
Oparta na faktach historia młodej dziennikarki, której stan zdrowia zaczyna pogarszać się z dnia na dzień bez wyraźnej przyczyny. Z początku są to dysocjacje, fugi, potem pojawiają się elementy depresji, ChAD i schizofrenii. Gdzie tkwi klucz do rozwiązania zagadki? Tego Wam nie zdradzę, ale pomyślałem, że ze względu na tematykę, niektórym użytkownikom film może wydać się ciekawy. Jak daleko lub blisko mu do realizmu, nie powiem gdyż nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej materii. Pod względem technicznym natomiast nie jest źle, fabuła poprowadzona jest nieźle, zagrany jest poprawnie i tylko trochę drażni momentami maniera "filmu telewizyjnego". Wkurzają mnie natomiast niektóre zachowania bohaterów, nie wiem na ile miały one miejsce naprawdę bo chociaż film oparty jest na faktach to jednak zawsze sporo filmowej fikcji się tam wkradnie.




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-25, 19:14   

EvenIfICould napisał/a:
"Umysł w Ogniu"


Oglądałam dosłownie dzień czy dwa temu! Z podobnymi wrażeniami.




 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-07-26, 16:19   

Złośnica napisał/a:
Oglądałam dosłownie dzień czy dwa temu! Z podobnymi wrażeniami.

O proszę :) Film w sumie przeszedł tak trochę bez echa, a szkoda. Tematyka rzadka w filmach a wazna przecież.

"Ava"
O dojrzewaniu nieco inaczej niż zwykle. Mam mały problem z jednoznaczną oceną tego filmu. Z jednej strony mamy tu sporo zgranych klisz, motywów typowych dla tego typu kina, z drugiej reżyserka nie boi się odważnych scen, niepokojącej symboliki i prowadzenia akcji po nietypowych torach. Mamy więc motyw główny, niecodzienny dramatyczny i z gruntu smutny oraz mogący popadać w lekki banał motyw poboczny, takie trochę nastoletnie "Bonnie i Clyde", motyw, który swoją drogą uwielbiam. Film intryguje, jest miejscami niewygodny (to dobrze, myślę, że takie kino powinno właśnie takie być), trochę wzrusza by za chwilę rozbawić, wkurzyć i zmusić do refleksji. Niektóre sceny noszą znamiona małego-wielkiego kina, tak popularnego ostatnio (widać, że to film festiwalowy). W każdym bądź razie na nudę narzekać tu nie można i pomimo kilku ewidentnych głupot ogląda się naprawdę świetnie, także jeśli będziecie mieli okazję zobaczyć "Avę" to jak najbardziej polecam.




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12