Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Autor Wiadomość
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-21, 15:35   

Powiedzcie mi, co mam zrobić z wrastającymi mi często włoskami w skórę. Ogolę się, albo wydepiluję i potem cała banda kłaków ma problem, by wyleźć na zewnątrz i swędzą.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-07-21, 17:29   

L.M., balsam po goleniu zawsze albo sudocrem, działa cuda.



 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-21, 18:27   

Jednobarwna, сспасибо, друг.

[ Komentarz dodany przez: Żurawek: 2018-07-21, 19:36 ]
Proszę, abyś pisząc w obcym języku dorzucała drobnym drukiem tłumaczenie. (Zawsze, gdy to jest jedyna treść posta).




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-08-17, 15:43   

Ktoś orientuje się w odznaczeniach na produktach kosmetycznych?
Kupiłam maskę holika holika (za 13 zł!!!!) i jest na niej napisane
MPG 171102/2 K003 EXP 201101. Czy ktoś może mi powiedzieć czy ta maska jest przeterminowana czy nie? Data ważności to 30 miesięcy od daty produkcji na opakowaniu.




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-10-19, 23:38   

Drogie Panie i Panowie, teraz to już tak na poważnie. :lol:

Poszukuję mentorki/mentora, która/który krok po kroku wypisze mi, jakie produkty i w jakiej kolejności stosować do pielęgnacji twarzy. W tym momencie nie stosuję kompletnie niczego, po prostu myję twarz wodą. Ale jako że, uwaga, przez 21 lat to działało, kiedyś musiało się coś zepsuć. Ostatnio na twarzy pojawiła mi się drobna kaszka (głównie na czole) i spore niedoskonałości (głównie na brodzie).

Potrzebuję więc kogoś, kto mi na chłopski rozum wytłumaczy, jakie żele/pianki/toniki się stosuje, w jakiej kolejności i częstotliwości. Zależy mi na oczyszczeniu twarzy (zaskórniki, niedoskonałości) i na zadbaniu o jej promienny, naturalny wygląd. Jeśli to ma znaczenie - nie maluję się.




17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-10-20, 19:32   

pan_da, ja najpierw zmywam makijaż płynem micelarnym, później myję twarz olejkiem (aktualnie mam jakąś nowość z ziaji), spryskuję twarz wodą/tonikiem różanym, nakładam krem pod oczy i krem do twarzy, rano o lekkiej konsystencji ale nawilżający a wieczorem bardziej treściwy też do skóry suchej. Raz w tygodniu robię peeling enzymatyczny i dwa razy w tygodniu nakładam maskę nawilżającą. Ja mam skórę suchą/bardzo suchą ale od czasu do czasu coś tam mi wyskoczy.

Ogólnie kiedyś tam będąc u kosmetyczki dowiedziałam się, że moja pielęgnacja jest prawidłowa.
Jeżeli chodzi o skórę z niedoskonałościami to wiem, że pielęgnację lepiej oprzeć na kosmetykach do skóry wrażliwej i ogólnie na dermokosmetykach. Większość pianek i żeli ma w składzie alkohol co potęguje niedoskonałości (nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, mówię z własnego doświadczenia). Najlepiej twarz oczyszczać płynem micelarnym, tak zalecają "specjaliści" albo olejami. Później zastosować tonik/hydrolat dostosowany do indywidualnych potrzeb, krem pod oczy, krem do twarzy. U mnie ta praktyka przyniosła rewelacyjne efekty, moja skóra nie wymaga makijażu, ma rownomierny koloryt, niedoskonałości pojawiają się bardzo rzadko, zaskórników brak, jedyny jej minus to taki, że jest sucha albo bardzo sucha.
Kosmetyki musisz szukać pod siebie bo ja mogę powiedzieć co może się sprawdzić ale nie u każdego działa to samo.




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-10-20, 20:53   

Jednobarwna, o! Fajnie, że mają olejek. Ja sama szukałam odpowiedniej kombinacji olejów do mojej cery. A ostatnio nakładam wazelinę na rzęsy i przecieram nimi powieki. Ponoć ma podziałać regenerująco na rzęsy i skórę wokół oczu. ;)



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-10-21, 00:04   

Żurawek napisał/a:
o! Fajnie, że mają olejek.


Podobno Ziaja ma bardzo słabe składy i raczej nie jest polecaną marką.




17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-21, 06:12   

pan_da, ja zmywam twarz najpierw czymś na bazie oleju (żeby zmyć wszystko, czego nie da się zmyć wodą, teraz mam taki olejek do twarzy z Bielendy), potem czymś na bazie wody (np płyn micelarny jakikolwiek, fajny jest ten z Garniera), a na koniec tonik (żeby wyrównać pH skóry). I zasadniczo tyle wystarczy, można na to jeszcze nałożyć jakiś krem. ;)



 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-10-21, 11:43   

pan_da, dlatego chcę sobie zrobić swój bez żadnych paskudztw tylko mieszankę dwóch. Czytałam sobie wczoraj sporo na ten temat. Bo przy okazji szukałam info o olejowaniu włosów.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-10-21, 12:57   

pan_da, chyba cały myk polega na tym, żeby dobrać pielęgnację pod potrzeby swojej skóry, inne wymagania ma sucha, inne ma tłusta, jeszcze inne wrażliwa. I miej na uwadze to, że może się okazać, że pielęgnacja nie pomoże w całkowitej eliminacji problemu, jaki się przypałętał i potrzebny będzie dermatolog. Może, ale nie musi.


U mnie to wygląda tak: moja skóra nienawidzi miceli. Parę razy do nich podchodziłam, próbowałam różnych marek, ale cóż, to nie dla mnie. Podczas mycia oddaję się olejom, jeśli mam poczucie, że niedokładnie coś się domyłam, lol, to wtedy lecę z oczyszczaniem dwuetapowym (olej + "mus do pianki"/pianka). Po tym idzie tonik/woda różana/woda termalna czyli to, na co jest promka, ale musowo musi być bez alkoholu, bo u mnie też sprawdza się to, o czym pisała Jednobarwna:
Cytat:

Jeżeli chodzi o skórę z niedoskonałościami to wiem, że pielęgnację lepiej oprzeć na kosmetykach do skóry wrażliwej i ogólnie na dermokosmetykach. Większość pianek i żeli ma w składzie alkohol co potęguje niedoskonałości (nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, mówię z własnego doświadczenia).


Używam tych z atomizerami lub oklepuję twarz dłonią, mam tendencję do zbyt mocnego tarcia skóry płatkami kosmetycznymi. Potem wklepuję serum, to chyba moje ulubione kosmetyki do lica, następnie krem pod oczy i ten na twarz. Wiosną i latem jeszcze dochodzi filtr przeciwsłoneczny, teraz nie, bo u mnie i tak pada/ciemno/noc polarna/nie wychodzę z domu. W regularnych odstępach czasu robię peelingi, naprzemiennie enzymatyczny i drobnoziarnisty, na noc lecę albo z jakimś kremem z lekkimi kwasami albo z całonocną maseczką. Czasami płatki hydrożelowe pod oczy, fajnie mi pomagają na opuchliznę i cienie.




Disqualified as a human being.
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-10-23, 22:11   

Żurawek, ja bardzo polecam olejki do demakijazu z firmy nacomi. Dobrze mi sie sprawdzaja.



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2018-12-16, 20:41   

Dziewczyny, gdzie znaleźć fajne pomysły na makijaże, znacie jakieś ciekawe strony? Moja wyobraźnia jest ograniczona i często mam problem z dobraniem czegoś pod kolor, na przykład ciuchów.



 
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-12-16, 21:02   

craving, ja bardzo często przeglądam pinteresta, kiedyś jeszcze instagrama :) Mnóstwo pomysłów :)



 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2018-12-16, 21:09   

Arche, na insta jakieś konkretne profile czy po prostu po tagach?



 
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11