Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego akurat autoagresja?
Autor Wiadomość
mlupferr 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 51
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-19, 22:00   

Ja swój pierwszy raz dokładnie pamiętam, było to w 3 klasie gimnazjum w okres ferii, od tamtej pory minęły 3 lata i nic się nie zmieniło



 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-19, 23:22   

tenerre, To już jest masochizm, gdy podnieca cię ból fizyczny i te sprawy.

Ja poprostu czuję ulgę, gdy czuję krew płynącą po skórze to tak jakby wypłynęły razem z nią wszystkie negatywne emocje.




"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
tenerre 



Wiek: 30
Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 67
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-02-20, 01:47   

Indianie wierzyli , ze we krwi znajduja sie demony, nacinali wiec cialo by je uwolnic.



 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
HelloPain 



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Lut 2016
Posty: 45
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-02-20, 03:34   

Ponieważ dopadła mnie zarwana nocka, to też się podzielę swoją "przygodą".
Zaczęło się w podstawówce, dokładniej końcówka 6 klasy, czerwiec 2009. Nie dorastałam w rodzinie pełnej przemocy czy alkoholu, raczej pełnej nadopiekuńczości ze strony matki (mogłabym zliczyć na palcach jednej ręki ile razy pozwolono mi wyjść na dwór w ciągu dzieciństwa). Dowiedziałam się o samookaleczaniu od koleżanki z klasy. Troszkę nietrafiony czas (chociaż nie wiem, czy istnieje coś takiego, jak odpowiedni czas na poznanie tego typu rzeczy), ponieważ pokryło się to z informacją o rozwodzie rodziców. Dla mnie słowo "rozwód" nie miało wtedy żadnego znaczenia, nie wiedziałam o co chodzi ani z czym to się je. Po usłyszeniu, że "tata ma przyjaciółkę" powiedziałam, że przecież ja też mam przyjaciółki i to nie jest nic złego. Mimo że nie miałam kompletnie pojęcia, co dokładnie się dzieje, czułam w kościach, że nie jest tak, jak być powinno, bo matka zaczęła gasnąć w oczach, co zaczęłam dostrzegać przeglądając po latach zdjęcia z tamtego okresu lub przez retrospekcje, pojawiające się co jakiś czas w głowie.
A więc, żeby w jakiś sposób odwrócić myśli od tej sytuacji i skupić się na czymś innym, dla zabawy zaczęłam zdobić rękę wzorkami, napisami i kreskami robionymi cyrklem, a że nie kryłam się z tym w żaden sposób, bo nie znałam jeszcze powagi i ogromu (?) sprawy, nauczycielka/wychowawczyni zauważyła, że coś się dzieje. Zabrała mnie na rozmowę do pedagoga, wezwano rodziców, gdzie ojciec jakoś specjalnie się nie przejął całą sprawą, natomiast matka zaczęła dużo płakać, ale jej smutek nie trwał długo, bo w dniu zakończenia roku temat już dawno ucichł, mimo że od "zdarzenia" minęło tylko parę dni.
W każdym razie... Cyrkiel oczywiście ewoluował w żyletkę i parę innych przedmiotów, a moja przygoda trwa aktualnie około 7 lat, z najdłuższą przerwą trwającą pół roku. Po drodze poznałam też inne formy aa i niektórych nadal się "trzymam".

Oj Sonia, znów się rozpisałaś... :oops:




There is a Hell, believe me I've seen it.
There is a Heaven, let's keep it a secret. ~
 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
Kappa 
Kappa



Wiek: 18
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 996
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-02-21, 21:06   

Cytat:
Indianie wierzyli , ze we krwi znajduja sie demony, nacinali wiec cialo by je uwolnic.

Ooo nawet o tym nie wiedziałem. :O
Dlatego, że było to wtedy najłatwiejsze co mogłem zrobić i wtedy nawet wydawało się 'dobre'.




They say we die twice,
Once when the breath leaves our body and once, When the last person we know says our name
 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
MomiMi 


Wiek: 28
Dołączyła: 23 Sty 2016
Posty: 42
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-23, 19:24   

To zaczęło się 11 lat temu, a dalej nie wiem dlaczego. Na początku nie widziałam w tym problemu, później zaczęło mi się to podobać, brnęłam w to coraz głębiej. Od 7 lat walczę, ale cały czas upadam. Autoagresja daje mi spokój, pozwala odreagować stres, którego nie brakuje w moim życiu. To dla mnie najbardziej skuteczne i jednocześnie najbardziej szkodliwe lekarstwo na wszystko.



 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
śniąca
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-08, 07:49   

tenerre napisał/a:
Indianie wierzyli , ze we krwi znajduja sie demony, nacinali wiec cialo by je uwolnic.

coś w tym jest :/




 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-03-08, 21:13   

Czemu autoagresja?
A czemu nie...




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-13, 15:18   

Bo siebie nienawidzę, więc chcę się ranić. Poza tym, zawsze w jakimś stopniu lubiłam obrywać, bo, hej, na to właśnie zasługuję.



 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-18, 17:01   

Od zawsze była dla mnie naturalna. Po prostu. Urodziłam się bez możliwości uczucia strachu poza tym, który idzie ze stanów borderowych. Nie da się mnie wystraszyć, wyskakując zza roga, czy nawet zrzucając ze skarpy. To samo jest przy oporach odnośnie autoagresji. Mam wrażenie, że jest ze mną od zawsze.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2018-07-20, 22:17   

Zaczęło się w grudniu ubiegłego roku. Początkowo dawało upust emocja ale na dłuższą metę sprawiło że chciałem więcej. Próba samobójcza była tego skutkiem. Teraz już tego nie robię. Po wizycie w zakładzie psychiatrycznym otworzyły mi się oczy i znów zacząłem widzieć sens w życiu



 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1675
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-10-30, 13:59   

Sama nie wiem dlaczego akurat autoagresja. Nienawidzę siebie tak bardzo za obecne życie że wolałabym zacząć od początku.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Dlaczego akurat autoagresja?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11