Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Co właśnie oglądacie?
Autor Wiadomość
poetka 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 401
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-05-28, 02:57   

thunderstruckk, A szczerze Ci powiem, że słabe. :roll: Obejrzałam 4 odc. i stanęłam, na ten moment mnie nie ciągnie, żeby obejrzec, chociaz, że uwielbiam główną aktorkę i sama postać też bardzo mi się spodobała, to jakoś za mało się dzieję i nie wciąga.



Nie czuję,że żyję, lecz czuję, że umieram.
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2018-05-31, 21:57   

Seria niefortunnych zdarzeń (serial)


Uwielbiałam tę serię w dzieciństwie.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-05-31, 22:21   

Zaczęłam 2 odcinek 1 sezonu The Blacklist. Jednocześnie jestem w 10 odcinku 2 sezonu 13 Powodów (jakoś tak powoli mi idzie, myślałam, że będzie lepiej). Oglądam też Lucyfera 3 sezon, połowa 14 odcinka. Jakiś czas temu zaczęłam też Orange is the new black i Once upon a time, ale utknęłam około połowy 1 sezonu w obu...



 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-06-05, 19:24   

"The Florida Project".

Film pełen kontrastów, z jednej strony bardzo plastyczny i kolorowy, urzekający świetnymi ujęciami, z drugiej smutny, poruszający, pozostawia z moralnym kacem. Kino do przemyśleń. Ciekawym podejściem jest też to, że reżyser postanowił nie epatować łopatologicznie dramatami a za to bardziej odbić świat dorosłych w oczach dzieci co wyszło mu znakomicie. Aktorsko również bardzo dobrze biorąc pod uwagę, że oprócz Dafoe większość obsady była z łapanki. Wciągający, refleksyjny seans. Polecam :)




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2018-06-14, 18:04   

Kolejny serial - Altered Carbon



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-06-15, 20:10   

Film - A Girl like her o przemocy w szkole, trudny ale myślę, że warto go zobaczyć chociaż raz. Historia pokazana jest ze strony ofiary, "kata", przyjaciela ofiary i rodziny ofiary i "kata". Pokazuje także brutalne konsekwencje takiego czynu/zachowania.



 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-06-16, 09:45   

"Atak Paniki"

Pomimo tego, co sugerować mógłby tytuł, film ten nie ma za wiele wspólnego z atakiem paniki sensu stricte. Ale mimo wszystko jest to kawał znakomitego kina. Reklamy sugerowały, że będziemy mieli do czynienia z komedią i fakt, jest tu dość zabawnie ale jest to w zdecydowanej większości śmiech przez łzy. Myślę, że dawno w polskim kinie nie było tak dobrej tragikomedii. Reżyser świetnie posplatał losy kilkunastu postaci, gdzie jedno, niby drobne zdarzenie w życiu jednego z bohaterów może z impetem wpłynąć na życie drugiego. Świetna jest też realizacja, Jimek odwalił kawał dobrej roboty przy muzyce, która jest klimatyczna i rewelacyjnie komponuje się z tym co widać na ekranie. Aktorsko też jest lepiej niż dobrze a na szczególną uwagę zasługują Popławska (co za rola!) i Kotschedoff. Film naprawdę zrobił na mnie wrażenie i został mi w pamięci jeszcze długo po seansie. Przyznam się, że podchodziłem do tego filmu trochę jak pies do jeża mając w głowie obraz taniej podróby hiszpańskich "Dzikich Historii", dobrze, że się pomyliłem ;)

Jednobarwna, A Girl like her dodaję do listy "do obejrzenia", lubię taką tematykę.




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-06-16, 16:05   

Jednobarwna, oglądałam go kiedyś, z ciekawości włączyłam na netflixie. I przez cały film płakałam. Ogromnie mnie poruszył. I forma tego filmu mi się podoba bardzo. Pozwala się bardziej wczuć i jest taki bardziej "surowy".



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-06-20, 19:57   

Przeżyć z wilkami



 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-06-30, 14:04   

Byłem na specjalnym pokazie "Głowy Do Wycierania" Davida Lyncha. Widziałem ten film ostatnio jeszcze na studiach, ale muszę przyznać, że na dużym, kinowym ekranie robi jeszcze większe wrażenie. Bardzo surowy, surrealistyczny i klaustrofobiczny klimat można ciąć dosłownie nożem. Jakaś taka zła, przygnębiająca aura wręcz bije z ekranu. Na dodatek to industrialne osaczenie i zapadające w pamięć, wstrząsające a zarazem groteskowe sceny. Mocna rzecz.



"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-06-30, 23:31   

Obejrzałam Herditary, jako że informacja była wśród krytyków, że to najlepszy horror ostatnich czasów. Faktycznie, gra aktorska jest niesamowita i ogólnie atmosfera jest bardzo napięta, z kilkoma serio przerażającymi momentami. Nie do końca podobała mi się końcowa, troszeczkę odbiegała stylistycznie od reszty i wydaje mi się, że film tego nie potrzebował. Zdecydowanie zachęcam wszystkich fanów dobrego dramatu do obejrzenia tego filmu. Fajnie pokazuje traumę po utracie członka rodziny.



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-07-05, 16:25   

Obejrzałem wczoraj "Lady Bird". Przejmujący, sentymentalny film o dojrzewaniu i o trudnych, skomplikowanych relacjach matki z córką. Gerwig bazując po części na własnych doświadczeniach świetnie zobrazowała zarówno trudną, pełną konfliktów i emocji więź między rodzicem a dzieckiem, wzloty i upadki dorastania z pierwszymi zauroczeniami i rozczarowaniami jaki i w końcu swoje rodzinne Sacramento. Film na przemian bawi i wzrusza, może nie jest to jakaś bardzo odkrywcza historia, ale czy każda musi taka być... Plastyczne zdjęcia i świetnie dobrana muzyka dopełniają całość obrazu. Uważam też, że Ronan świetnie się odnalazła w swojej roli. Jej uroda i aktorstwo bywają szeroko dyskutowane na wszelakich forach ale ja dosłownie nie mogę oderwać od niej oczu.



"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-06, 16:20   

Obejrzałam netflixowe The Rain. I sama nie wiem, z czego wynika mój zachwyt. Nie sądziłam, że klimaty postapo tak mi się spodobają. Po krótce - pewnego dnia w Duńskim miasteczku spada deszcz, po którym ludzie umierają w zastraszającym tempie. Główni bohaterowie zostają przez swojego ojca wywiezieni do bunkra, on sam wychodzi, mówiąc, że może to powstrzymać. Chwilę później w deszczu ginie ich matka. I tu akcja się zaczyna. Podobają mi się postaci, każda z nich jest wyrazista na swój sposób. Gra aktorska i język duński wyjątkowo przypadły mi do gustu. Ścieżka dźwiękowa i ładne zdjęcia też mnie urzekły. Nie jest to jakiś wybitny serial, ale oglądało mi się go na tyle dobrze, że pochłonęłam całość w dwa dni.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
hektor 



Wiek: 34
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 72
Skąd: opolskie

Wysłany: 2018-07-09, 21:26   

Ja mogę polecić duńską trylogię kryminałów: "Kobieta w klatce", "Zabójcy bażantów" i "Wybawienie". Spokojne skandynawskie kino, ale moim zdaniem na prawdę dobre.



"Nie mamy snów, lecz majaki.
Nie mamy myśli, lecz szał.
Dlatego los byle jaki.
Dlatego głos łka, jak łkał."
 
 
 
Co właśnie oglądacie?
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2018-07-10, 11:50   

"W Ułamku Sekundy". Naprawdę dobry dramat/thriller społeczny. Fabuła może momentami jest nieco naciągana ale film trzyma w napięciu do samego końca i bardzo angażuje widza. Duża w tym zasługa genialnej Diane Kruger, która odstawiła tu kawał świetnej roli. Film na pewno nie pozostawia obojętnym, przeraża, wzrusza, wstrząsa, oburza i zapada w pamięć. Mogę śmiało polecieć.


<<< Dodano: 2018-07-11, 12:09 >>>


"Jestem Najlepsza. Ja, Tonya". Jedna z najlepszych biografii sportowych ostatnich lat. Ciekawa, oparta na faktach historia, pomysłowo zrealizowana (złamanie granicy między aktorami a widzem) i znakomicie zagrana. Angażuje, prowokuje a na koniec łamie serca. Na plus znakomicie dobrana ścieżka dźwiękowa (Shooting Star!) i świetna Robbie. Kontrowersyjna i wstrząsająca historia nie tylko dla fanów łyżwiarstwa figurowego. Po seansie polecam obejrzeć kilka filmików z przedstawionych w filmie zawodów na YT żeby się przekonać jak drobiazgowo twórcy starali się odwzorować faktyczne wydarzenia.




"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Co właśnie oglądacie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11