Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Szamanka 

Wysłany: 2018-05-21, 21:24   

Castro napisał/a:
No co do zasady to RODO obowiązuje wszystkich, którzy przetwarzają dane mieszkańców Unii, więc Azjaci też będą musieli się dostosować.

Ja to pisałam odnośnie opuszczania hAmerykanów europejskich rynków, nie RODO. ;)

Castro napisał/a:
Unijne standardy to wcale nie jest takie zło... to takie wręcz dziwne jak sobie uzmysłowisz, że poza Unią producent wcale nie musi się na etykiecie wyspowiadać ze składu produktu i może sobie nazwać masłem, coś co jest wyprodukowane z oleju roślinnego.

A nie no, zgadzam się, jakąś jakość produkty muszą mieć, tylko po pierwsze, ta wspomniana prze Ciebie krzywizna banana oraz próba zakazania kiszenia ogórków i wędzenia oscypków była dla mnie śmieszna. Po drugie przez to ceny będą (i są) wyższe niż chińskie "badziewia".
Wystarczy spojrzeć na kwitnące popularnością wschodnie aukcje internetowe. Ostatnio Amazon, czy Ebay nie są tak popularne jak Aliexpres czy Wish. Z resztą, sama na tych drugich kupuję.
Nie wszytko musi mieć standardy unijne, nie potrzebuję atestów na dozownik farby do włosów z pędzelkiem, który tam kosztuje 8zł wraz z wysyłką a w np. w Polskim sklepie internetowym 8 zł plus wysyłka ok. 10zł.

Być jak krzesło elektryczne, nie pozwalać siadać na sobie.

Fajken machen, kafen trinken. Hołk!

Paplanina polityczna
aga_myszka 
jednostka urojona

Wysłany: 2018-05-21, 22:17   

Castro napisał/a:

Za chwilę nie będzie się można zwracać do uczniów po nazwisku. Dostaną numery i tyle:
"12543 do odpowiedzi!

Ja poważnie zaczęłam się zastanawiać, czy nie kazać pisać uczniom na sprawdzianach numeru z dziennika zamiast imienia i nazwiska...

Jak myślicie, czy wszyscy będą brali te przepisy tak na mega-poważnie? Bo dla mnie to one są na skraju absurdu/nierealności wykonania.

:myszka:

Czysta od 24.02.2015r.

Paplanina polityczna
Castro 

Wysłany: 2018-05-21, 23:09   

aga_myszka napisał/a:
Jak myślicie, czy wszyscy będą brali te przepisy tak na mega-poważnie? Bo dla mnie to one są na skraju absurdu/nierealności wykonania
Obstawiam, że będzie jak ze wszystkimi przepisami w PL - będzie się je olewać, a jak komuś się przytrafi wyciek danych, to będzie płacz i zgrzytanie zębami.

Paplanina polityczna
Szamanka 

Wysłany: 2018-06-12, 06:58   

Szczyt w Singapurze... ja tam nie wierzę ze to cos dobrego przyniesie.

Być jak krzesło elektryczne, nie pozwalać siadać na sobie.

Fajken machen, kafen trinken. Hołk!

Paplanina polityczna
Odpowiedz do tematu