Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina
Autor Wiadomość
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-09, 21:29   

Cytat:
ciepło w końcu

Za ciepło, -23 by było idealnie i słońce do tego.




 
 
Paplanina
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-10, 21:09   

Jednobarwna, -23 , tak to nie :krzesło: Ja tam zimy nie znoszę zimy, dla mnie taka temperatura jaka jest teraz jest idealna. Tak do +25



 
 
Paplanina
Lady Blair 
Diamante



Wiek: 26
Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 156
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-11, 18:57   

Zniczek napisał/a:
Lady Blair, ciepło w końcu, przynajmniej u mnie a jak u ciebie? ;>


U mnie wczoraj bylo bardzo cieplo, za to dzis jest chlodniej :)





 
 
Paplanina
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-12, 06:30   

Jednobarwna napisał/a:
-23


Za zimno.

Zniczek napisał/a:
+25


Za gorąco.

Maksymalnie do 20. Potem to już tylko męczarnia.

Ale mogłoby się zrobić cieplej u mnie. Dzieci w przedszkolu dopiero nędzne bazie zaczęły przynosić z wycieczek... Kiedy te drzewa się zazielenią. :<




Disqualified as a human being.
 
 
Paplanina
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-06-05, 21:50   

Nie wiem gdzie o tym napisać, ale: wkurwia mnie to co odpieprza Rafalala. Nie po to tyle osób LGBT+ zapieprza i daje przykład, że to nie odmieńcy—popierdoleńcy, a ona stwarza jakieś chore akcje. :krzyk:




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Paplanina
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-06-07, 22:45   

Jak ja mam orzeczenie i chcę jechać na festiwal gdzie jest napisane że osoba z orzeczeniem może wziąć sobie "opiekuna" który wchodzi za darmo to w tym orzeczeniu musi być to gdzieś uwzglednione?



 
 
Paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-06-08, 08:40   

Jednobarwna napisał/a:
Jak ja mam orzeczenie i chcę jechać na festiwal gdzie jest napisane że osoba z orzeczeniem może wziąć sobie "opiekuna" który wchodzi za darmo to w tym orzeczeniu musi być to gdzieś uwzglednione?

Nie musi. To może być dowolna osoba, którą wskażesz.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-06-08, 17:50   

Szamanka, a jeżeli w internecie ogólnie pisze, że to musi być gdzieś w tym orzeczeniu napisane albo, że osoby tylko ze znacznym stopniem albo niepełnoletnie mogą wejść z opiekunem, który też musi być gdzieś oznaczony to tak jest zawsze czy nie? (Wiem, trochę pogmatwane to co napisałam) ale siostra mi straszne problemy robi i mówi, że czytać ze zrozumieniem nie potrafię bo jest tak napisane i tak musi być.



 
 
Paplanina
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-06-08, 20:47   

Jednobarwna, a możesz zacytować, co jest tam napisane?



:myszka:
 
 
Paplanina
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-06-08, 21:52   

aga_myszka, to z festiwalu na który chcę jechać:
Akceptujemy polskie orzeczenia o niepełnosprawności (o dowolnym stopniu), których potwierdzeniem może być legitymacja osoby niepełnosprawnej. Posiadanie takiego orzeczenia (lub legitymacji) jest bezwzględnym wymogiem skorzystania z programu Colours Bez Barier, a poruszanie się o kulach lub na wózku nie będzie wystarczającą przesłanką.
Bilety dla osób niepełnosprawnych dostępne będą wyłącznie na miejscu, po okazaniu orzeczenia (lub legitymacji) w cenie 650 CZK. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji.


Jeżeli orzeczenie o niepełnosprawności wskazuje konieczność stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby, opiekun otrzyma bezpłatny wstęp na teren festiwalu.




 
 
Paplanina
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-06-08, 22:05   

Jednobarwna, jeżeli twoja niepełnosprawność jest na tyle zaawansowana, ze potrzebujesz opiekuna wtedy możesz go ze sobą zabrac. Niekoniecznie musi być to napisane, tak mi się wydaje.

Kwestia tego czy jesteś w stanie sama funkcjonować bez osoby trzeciej. Jesteś w stanie samodzielnie skorzystać z toalety, ubrać się, poruszać i te sprawy, przynajmniej ja to tak rozumiem.

Ale możesz zawsze zadzwonić i sie dopytac :)




 
 
Paplanina
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-06-08, 22:07   

Arche, ja mam na schizofrenię więc to raczej nieregularne. Napisałam do nich email i zobaczę co napiszą.



 
 
Paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-06-09, 11:40   

Jednobarwna, ja np. jak jeżdżę z kimś autobusem, to aby ta druga osoba miała za darmo, po prostu mówię kanarowi "to mój opiekun" jak wchodzę do teatru, muzeum, mówię "to jest mój opiekun" i wchodzimy. Nigdy nie przestawiałam żadnego dodatkowego papierka, bo takowego, imiennego nie ma.
A na festiwal bierzesz dokument, który dostałaś z mopsu, i dowód osobisty albo legitkę, jeżeli ją wyrobiłaś. Ja legitymacji nie mam, zawsze mam ze sobą orzeczenie i dowód osobisty.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-06-09, 14:43   

Arche, Szamanka, ok, dzięki. Dużo mi to rozjaśniło :)


<<< Dodano: 2018-06-10, 23:29 >>>


Ha! Czuję dziwną satysfakcję, że jednak wyszło na moje i moja siostra nie miała racji z tym orzeczeniem.
Ogólnie napisałam e-mail do organizatorów pytając czy jeżeli mam orzeczenie ale nie mam nigdzie w nim uwzględnionego faktu, że potrzebuję opiekuna to ja wchodzę za te około 109 zł a opiekun za darmo i dostałam odpowiedź, że w Czechach ogólnie muszą mieć to uwzglednione w orzeczeniu ale cudzoziemców nie traktują aż tak surowo bo nie w każdym kraju to uwzględniają w orzeczeniu i tak, osoba która ze mną pojedzie wchodzi za darmo. Więc jakby ktoś chciał się wybrać na Colours of Ostrawa to polecam z orzeczeniem, cały festiwal to koszt około 1000 zł, z orzeczeniem się opłaca. Cztery dni, zespołów mega dużo, kilka scen, różne gatunki, do wyboru do koloru :P :D


<<< Dodano: 2018-06-25, 10:08 >>>


Czym jest ubezwłasnowolnienie częściowe i co oznacza?




 
 
Paplanina
wihszyciel
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-04, 16:50   

Zaraz będę się szykować na LAN party. :---)
Ktoś kiedyś robił coś podobnego?




 
 
Paplanina
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 12