Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-05-21, 20:24   

Castro napisał/a:
No co do zasady to RODO obowiązuje wszystkich, którzy przetwarzają dane mieszkańców Unii, więc Azjaci też będą musieli się dostosować.

Ja to pisałam odnośnie opuszczania hAmerykanów europejskich rynków, nie RODO. ;)

Castro napisał/a:
Unijne standardy to wcale nie jest takie zło... to takie wręcz dziwne jak sobie uzmysłowisz, że poza Unią producent wcale nie musi się na etykiecie wyspowiadać ze składu produktu i może sobie nazwać masłem, coś co jest wyprodukowane z oleju roślinnego.

A nie no, zgadzam się, jakąś jakość produkty muszą mieć, tylko po pierwsze, ta wspomniana prze Ciebie krzywizna banana oraz próba zakazania kiszenia ogórków i wędzenia oscypków była dla mnie śmieszna. Po drugie przez to ceny będą (i są) wyższe niż chińskie "badziewia".
Wystarczy spojrzeć na kwitnące popularnością wschodnie aukcje internetowe. Ostatnio Amazon, czy Ebay nie są tak popularne jak Aliexpres czy Wish. Z resztą, sama na tych drugich kupuję.
Nie wszytko musi mieć standardy unijne, nie potrzebuję atestów na dozownik farby do włosów z pędzelkiem, który tam kosztuje 8zł wraz z wysyłką a w np. w Polskim sklepie internetowym 8 zł plus wysyłka ok. 10zł.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-05-21, 21:17   

Castro napisał/a:

Za chwilę nie będzie się można zwracać do uczniów po nazwisku. Dostaną numery i tyle:
"12543 do odpowiedzi!

Ja poważnie zaczęłam się zastanawiać, czy nie kazać pisać uczniom na sprawdzianach numeru z dziennika zamiast imienia i nazwiska...

Jak myślicie, czy wszyscy będą brali te przepisy tak na mega-poważnie? Bo dla mnie to one są na skraju absurdu/nierealności wykonania.




:myszka:
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-05-21, 22:09   

aga_myszka napisał/a:
Jak myślicie, czy wszyscy będą brali te przepisy tak na mega-poważnie? Bo dla mnie to one są na skraju absurdu/nierealności wykonania
Obstawiam, że będzie jak ze wszystkimi przepisami w PL - będzie się je olewać, a jak komuś się przytrafi wyciek danych, to będzie płacz i zgrzytanie zębami.



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2018-06-12, 05:58   

Szczyt w Singapurze... ja tam nie wierzę ze to cos dobrego przyniesie.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-27, 17:32   

Parafrazując "Ogniem i Mieczem" - Sąd Najwyższy... wzięty! :P
Tak sobie ostatnio natrafiłam na "dekalog" opublikowany w Rwandzie w jakiejś gazecie w 1990...
Cytat:
1.Każdy Hutu powinien wiedzieć, że kobieta Tutsi, gdziekolwiek jest, pracuje dla interesów ludu Tutsi. Dlatego będzie uznany za zdrajcę każdy Hutu, który: a) poślubia kobietę Tutsi; b) przyjaźni się z kobietą Tutsi; c) zatrudnia kobietę Tutsi jako sekretarkę lub konkubinę.
2. Każdy Hutu powinien wiedzieć, że nasze córki Hutu są właściwsze i bardziej sumienne w zadaniach kobiety, żony i matki rodziny. Czyż nie są one piękne i szczere?
3. Kobiety Hutu, bądźcie czujne i starajcie się przeciągnąć swoich mężów, braci i synów na właściwą drogę.
4. Każdy Hutu powinien wiedzieć, że każdy Tutsi jest nieuczciwy w interesach. Jego jedynym celem jest władza dla jego ludu. Dlatego będzie uznany za zdrajcę każdy Hutu, który: a) zakłada spółkę z Tutsi; b) inwestuje swoje albo rządowe pieniądze w przedsięwzięcie Tutsi; c) pożycza pieniądze Tutsi albo pożycza od niego; d) sprzyja Tutsi w interesach.
5. Wszystkie strategiczne pozycje polityczne, administracyjne, ekonomiczne, wojskowe i policyjne powinny być w rękach Hutu.
6. Sektor edukacyjny musi być w większości Hutu.
7. Armia Rwandy powinna składać się wyłącznie z Hutu.
8. Hutu nie powinien dłużej litować się nad Tutsi.
9.Hutu, gdziekolwiek są, muszą działać zjednoczeni i solidarni, i mieć na uwadze losy ich braci Hutu.
10. Wszyscy Hutu muszą być nauczani na każdym poziomie o Rewolucji Społecznej roku 1959, Referendum roku 1961 i Ideologii Hutu. Każdy Hutu musi wszędzie głosić tę wiedzę.

i tak... mi trochę nieswojo...
Ad 1. Niby u nas jeszcze nie nawołują otwarcie do niepoślubiania "lewaczek", ale..
Ad 2. ...wiadomo, że prawdziwa kobieta to Matka Polka katoliczka z 4 dzieci, która w domu przygotowuje Wigilię, a nie chodzi na protesty.
Ad 3. Na razie tylko dzieci mają rodzić.
Ad 4. Wiadomo, że protestujący "zostali oderwani od koryta", są "targowicą" i "zdradzieckimi mordami".
Ad 5. Czystka kadrowa wykonana.
Ad 6. "Reforma" edukacji zrobiona.
Ad 7. WOT powołany, czystka w armii zrobiona.
Ad 8. Wiadomo, że biała róża to "symbol nienawiści i pogardy", więc nie ma co się litować.
Ad 9. "Suweren" ma zawsze rację, a "koledzy" mogą liczyć na ułaskawienie jeszcze przed wyrokiem.
Ad. 10. Nauczać trzeba o "Wyklętych", z historii wykreślić Wałęsę i wkleić na jego miejsce Kaczyńskich i indoktrynować dzieci na lekcjach religii.

Jak nasz rząd zamówi 750 000 maczet z Chin, to znak, że czas uciekać.

P.S. Dałabym ;) na końcu, ale w sumie to nie wiem czy bezpiecznie zamykać oko. :P




 
 
Paplanina polityczna
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2018-07-28, 01:52   

Z tą Rwandą to trochę popłynęłaś, ale problem w Polsce jest i to ogromny. Praktycznie cały system, który zabezpieczał zwierzchność narodu w Polsce został już rozmontowany. Suwerenem nie są już Polacy a jedna partia polityczna - praktycznie nie ma już mechanizmów, które umożlwiały by kontrole władzy.

Maczetą raczej nie dostaniesz, ale całkiem możliwe, że już nie długo, za kontestowanie obowiązującego porządku będzie się trafiać do więzień, a tam bandyci w mundurach będą robić swoje - dokładnie tak jak 30 - 40 lat temu.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-28, 13:10   

RobertIslay napisał/a:
Z tą Rwandą to trochę popłynęłaś
No przecież pisałam w post scriptum, że to z przymrożeniem oka... miejmy nadzieje. ;)

RobertIslay napisał/a:
Praktycznie cały system, który zabezpieczał zwierzchność narodu w Polsce został już rozmontowany. Suwerenem nie są już Polacy a jedna partia polityczna - praktycznie nie ma już mechanizmów, które umożlwiały by kontrole władzy.

Poniekąd to niezależnie od istnienia systemów czy braku ich istnienia, to zwierzchność ma ten... kto rządzi armią... o czym można się przekonać na przykładzie wielu, wielu wojskowych puczów w różnych krajach o lepszych lub gorszych standardach demokracji tudzież "demokracji". Jak Ci wyjadą czołgami na ulicę, to Ci najbardziej niezależny Sąd Najwyższy nie pomoże. ;) Z resztą... no z jakiegoś powodu wymietli przecież wszystkich dowódców wojskowych nie po linii partii i stworzyli WOT. :P

RobertIslay napisał/a:
za kontestowanie obowiązującego porządku będzie się trafiać do więzień, a tam bandyci w mundurach będą robić swoje - dokładnie tak jak 30 - 40 lat temu

To nie będą "bandyci w mundurach", a legalnie działająca władza wykonawcza legalnie sprawującego władzę rządu wykonująca narzucone im przez zwierzchnictwo obowiązki. Nie będzie winą tych ludzi, że żyją w takim, a nie innym państwie... tak jak nie było winą milicjantów, że żyli w PRLu. Wiesz... Polacy tak naprawdę to lubią zamordyzm, bo Polakom dobrze jak sąsiada za mordę trzymają i sąsiadowi krowa zdechnie. ;) To nie jest tak, że wszyscy Polacy nienawidzili PRLu, albo że PRLu nienawidzili wszyscy, którzy nie byli w Partii. Ten system by się nie utrzymał przez tyle lat, gdyby faktycznie tak było. Pamiętaj, że w 1997 w referendum konstytucyjnym udział wzięło 43% uprawnionych i tylko 53% z nich było za przyjęciem obecnej konstytucji. Przyjęto ją głównie głosami z zachodniej i centralnej Polski, bo na wschodzie przeważały głosy na nie. Na tym samym wschodzie, gdzie obecnie PiS ma największe poparcie:

Wyniki referendum 1997 (zielony - przewaga TAK, czerwony - przewaga NIE)

Wybory parlamentarne 2015.

Myślisz, że to przypadkowa korelacja? Myślisz, że to przypadek, że przeciwko PRL protestowały stocznie i kopalnie, a nie PGRy? Może tam gdzie dominowały PGRy ludzie wcale tak bardzo tej komuny obalać nie chcieli?




 
 
Paplanina polityczna
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2018-08-12, 14:35   

Roman Giertych napisał/a:
PiS wprowadza regulacje umożliwiające wywłaszczenie każdego przedsiębiorcy.

Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia 25 maja br. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Tekst jest szokujący. PiS chce wprowadzić:
-konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art.5.3 projektu). Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9).
Pracownicy przedsiębiorcy, którzy doniosą na swoją firmę np. na „niezachowanie należytej staranności” (art.12 pkt.3) podlegają ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych. Prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art.52)
Uwaga!!! Ustawie podlegają partie polityczne!!!!(art.2)

Uwaga! Ustawa dotyczy również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie!!!(art.30).

Wejście w życie tej ustawy oznacza koniec prywatnej własności w Polsce. Cały majątek może być w każdej chwili zabrany przez państwo. I to bez udziału sądu.
Miłej nocy


Więcej na:

https://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/romatn-giertych-ustawa-o-odpowiedzialnosci,240,0,2413040.html


No ale co tam, pińcet plus jest a mówi się nawet o poszerzeniu dodatku do tysiąca, państwo daje (kto by się przejmował galopującą inflacją), przedsiębiorcy przenoszą działalność do Czech i innych państw, a wiek emerytalny jest skrócony (płatników do ZUS-u będzie coraz mniej więc w pewnym momencie się to wszystko zawali).

Niedługo staniemy się chyba drugą Wenezuelą.




 
 
 
Paplanina polityczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-08-25, 20:16   

W większych miastach trwa właśnie bitwa na billboardy. Kto wygrywa?
Opozycja?



Czy może PiS ze swoją odpowiedzią?


Według mnie bitwa jest śmieszna, więc fajnie popatrzeć. A tytuł autora najlepszego komentarza do billboardu PiS wygrywa pan Jacek Nizinkiewicz: "Po pierwsze, ilu "złodziei" zostało prawomocnie skazanych? Po drugie, od kiedy O. Rydzyk jest dzieckiem?"




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-25, 20:20   

Delphi napisał/a:
"Po pierwsze, ilu "złodziei" zostało prawomocnie skazanych? Po drugie, od kiedy O. Rydzyk jest dzieckiem?"
Jako podatnik, który ze swoich składek i podatków finansuje dawanie komukolwiek czegokolwiek, to chciałabym zapytać co komu rzekomo ukradłam i kiedy. Jakim prawem ktoś mnie i miliony płacących podatki Polaków publicznie nazywa złodziejką?



 
 
Paplanina polityczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-08-25, 20:27   

Castro napisał/a:
Jakim prawem ktoś mnie i miliony płacących podatki Polaków publicznie nazywa złodziejką?

Ależ oczywiście, że jesteś złodziejką! Masz dziecko? Wyprodukowałaś kolejnego podatnika? Nie? To oddaj wszystko! Myślę, że ktoś po prostu uznał, że wybierając ich w wolnych wyborach demokratycznych, Polacy dali mu prawo do mówienia co mu tylko ślina na język przyniesie.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-08-28, 20:26   

Delphi napisał/a:
Masz dziecko? Wyprodukowałaś kolejnego podatnika? Nie? To oddaj wszystko!

No hola, hola... przecież płacą 4k za urodzenie niepełnosprawnego dziecka, które podatnikiem nigdy nie będzie. Liczne potomstwo "dumnej matki dziecka z FAS" zapewne też nie zasili szeregów podatników, ale emeryturkę "matczyną" ona dostanie, więc nie tak łatwo pojąć intencje naszych rządzących.

Nie wiem gdzie to słyszałam... ani od kogo... ani nawet nie do końca kontekst pamiętam... ale utkwiło mi w pamięci zdanie jakiejś pani z przedwojennego rocznika: "my też tak sobie siedzieliśmy przy stole, rozmawialiśmy, herbatkę piliśmy, a tu nagle wojna wybuchła". Wiecznie to do mnie wraca jak czytam o czymś co może jest nieistotnym szczegółem, a może już preludium do bardzo złych czasów... Jak na przykład dziś o awanturze o czytankę w książce dla dzieci:
KLIK.
Serio nie można dzieciom mówić, że istnieją dzieci ze związków mieszanych, bo to zagraża ich "polskości"? Serio ludzie, których mijam codziennie na ulicy mają takie poglądy? Tak widzą rzeczywistość? To kiedy czystka etniczna w naszym pięknym kraju? Będziemy też siedzieć przy stole, rozmawiać, pić herbatę, a tu nagle nam na latarniach zaczną ludzi wieszać?




 
 
Paplanina polityczna
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-08-29, 08:24   

Abraham uciekł do Polski. :D

Związki mieszane w tym podręczniku to tylko Polki z uchodźcami?




dead but delicious
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-01-14, 19:44   

Prezydent Gdańska zamordowany na scenie finału WOŚP. Polska AD 2019. Hejt leje się strumieniami z obu stron politycznej barykady. Nic tylko czekać aż zaczniemy zamawiać maczety z Chin jak Rwanda.



 
 
Paplanina polityczna
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-01-14, 19:52   

Gdzieś w sieci widziałam nawoływanie do obalenia rządu, że teraz to już najwyższy czas.



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11