Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia
Autor Wiadomość
feels3 

Wysłany: 2018-05-10, 11:12   

agogika napisał/a:
A tak serio, to oni tak lubią. Taki mamy klimat. Trzeba się przyzwyczaić ;) .

Na państwowych studiach miałem przynajmniej poczucie, że nie muszę za te bzdety płacić. A teraz wydaję na to 1/4 swoich miesięcznych zarobków :(

Jednobarwna napisał/a:
feels3, metodologia badań naukowych przydaje się do pisania pracy dyplomowej, też ją miałam.

Niestety, większość wskazówek jak pisać pracę dyplomową wyniosłem z seminarium na licencjacie, był też taki przedmiot wstęp do badań naukowych, stamtąd też sporo wyniosłem.

A na tej metodologii mam takie zagadnienia:

Wszystko na pamięć, same suche definicje, które po tygodniu się zapomni...

Wyobrażamy sobie idealne wersje samych siebie, którymi nie mamy odwagi się stać, marzymy o lepszym świecie, którego nie mamy odwagi tworzyć, o lepszym życiu, które boimy się zacząć i mijamy się z ludźmi, którym nie mamy odwagi powiedzieć, co czujemy

Studia
Jednobarwna 

Wysłany: 2018-05-10, 13:25   

feels3, też u mnie to mniej więcej tak wyglądało.
Zakuć-Zdac-Zapic-Zapomniec :evil:

Idzie śmierć przez wieś, Worek trupów niesie, Trupy wypadają i się rozkładają, Sępy je zjadają, Pełne brzuszki mają, One też zdychają, Koło zataczają, I ty się nie uchronisz, Śmierci nie wywiniesz, Ona Cię dopadnie, I też marnie zginiesz.

Studia
eithné 

Wysłany: 2018-05-10, 17:47   

-> Pójdź na studia.
-> Narzekaj, że to nie zawodówka i uczą Cię np. podstaw pisania pracy naukowej.

Studia
Jednobarwna 

Wysłany: 2018-05-10, 22:42   

eithné, nikt nie narzeka, że chcą samą praktykę ale naprawdę czasami te przedmioty są kompletnie niedopasowane do kierunku. Ja miałam przedmiot gdzie babka cały czas mówiła o porodach, niemowlakach itp. rzeczach. Co mnie poród interesuje, karmienie piersią czy jak przewinąć dziecko. Nie byłam na medycynie, położnictwie czy innym podobnym kierunku. Powinny być kierunkowe przedmioty a z tych "zapchaj dziurę" trzy, cztery do wyboru i tyle.

Idzie śmierć przez wieś, Worek trupów niesie, Trupy wypadają i się rozkładają, Sępy je zjadają, Pełne brzuszki mają, One też zdychają, Koło zataczają, I ty się nie uchronisz, Śmierci nie wywiniesz, Ona Cię dopadnie, I też marnie zginiesz.

Studia
eithné 

Wysłany: 2018-05-10, 22:53   

Jednobarwna, wiem, że zapychacze zdarzają się często. Jednak takie przedmioty jak wstęp do metodologii badań moim zdaniem nie powinien nikogo dziwić. Zdaję sobie mimo to sprawę z tego, że zapchajdziury mogą być frustrujące.

Zapytam z ciekawości, można wiedzieć, co studiowałaś?

Studia
Jednobarwna 

Wysłany: 2018-05-10, 22:54   

eithné, resocjalizację

Studia
eithné 

Wysłany: 2018-05-10, 22:59   

Jednobarwna, rzeczywiście, przepraszam, pisałaś o tym i wypadło mi z głowy. To faktycznie, nie dziwię Ci się, że irytowało Cię wciskanie tematów, o których pisałaś. Kompletnie bez sensu ;) .

Studia
NightlyDark 

Wysłany: 2018-05-16, 17:37   

Jednobarwna, popieram. Tych przedmiotów jest za dużo. Na moim kierunku jakim była/jest informatyka mieliśmy przedmioty dosłownie pół semestrowe takie jak: przedsiębiorczość, język polski... Okej, one są przydatne i nie neguję tego, ale nie w takim wymiarze godzin. Jeśli robić coś to robić to z sensem, poświęcić temu nie pół semestru ale cały, nie robić tylko wykładów ale zebrać grupy i robić to w laboratoriach gdzie można pokazać w miarę indywidualnie (chociaż przy 30 osobach to średnio) co i z czym się je. A tak to co z tego? Masz te kilka godzin wykładów, piszesz egzamin, na który w 80% pytania są podawane już na wykładach albo prowadzący pokazuje co będzie i o. Takie odbębnienie czegoś co jest. To po co takie coś? Nie dość, że studentów to wkurza, wykładowców męczy bo ile można, to jeszcze zapychają godziny. Kij z tym jak to jest na 3 bądź 4 roku, gdzie godzin jest może mniej, ale ja cholera na pierwszym roku przychodziłem na 8 rano i wychodziłem o 8 wieczorem. A jak były egzaminy przed sesją czyli terminy zerowe? Zmówiliśmy się grupą i spaliśmy na uczelni bo nie było sensu wracać do domu.

"Byłem takim człowiekiem, który jak się potknie i przewróci to cieszył się z tego, że fizyka działa prawidłowo"

Studia
Rainbow 

Wysłany: 2018-05-16, 21:31   

Czy jest jakiś limit uczelni, na które składam podania?

Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:

Studia
agogika 

Wysłany: 2018-05-16, 21:47   

Rainbow, wydaje mi się, że nie ma. Każda uczelnia ma indywidualny system rekrutacji i nie odnotowuje tego w jakimś ogólnym systemie. Możesz rekrutować się na kilka uczelni, a w każdej z nich na kilka kierunków.

sempre patetico

Studia
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka

Wysłany: 2018-05-16, 21:50   

Rainbow, jedynym limitem jest Twój portfel, bo rekrutacja jest płatna. Z reguły 80-90 zł za kierunek. Inaczej jest na prywatnych. Choć na moim obecnym uniwersytecie opłata była wyższa niż na UW.

Im później nauczysz się bać [...] tym później dorośniesz.
:puszin:
23.10.15r.

Studia
Sheldon 

Wysłany: 2018-05-18, 00:27   

NightlyDark, uczelnie techniczne mają obowiązek wprowadzenia do planu tzw. przedmiotów humanistycznych. Chodzi o wszechstronność a nie skupianie się tylko na przedmiotach ścisłych. Idea jest dobra ale wykonanie gorsze.
W moim przypadku doceniałem takie przedmioty jak: ochrona własności intelektualnej, podstawy przedsiębiorczości czy konflikty współczesnego świata. Dwa pierwsze były przydatne osobom, które zamierzy otworzyć własny biznes i może stworzyć coś innowacyjnego co da się opatentować. Nigdy nie wiadomo co nas w życiu czeka. A trzeci wymieniony dawał taki fajny pogląd na to, co się dzieje na świecie. Nie każdy śledzi codziennie portale informacyjne a pewne rzeczy wypadałoby wiedzieć.

Natomiast głupotą były przedmioty takie jak Historia Sztuki, który był prowadzony w dramatyczny sposób. Sprawdzanie zeszytów z notatkami jak w podstawówce i przymus zapisywania takich informacji, jak godziny otwarcia galerii.

Find the place inside where there's joy, and the joy will burn out the pain.

Studia
NightlyDark 

Wysłany: 2018-05-18, 02:03   

U mnie historia nauk przyrodniczych to była jakaś katorga. Nikt nie czaił po kij to nam jest potrzebne. Za to OWI było spoczko. Tak samo Etyka i kodeks postępowania w informatyce. Prowadził to fajny koleś z Prawa i ogarniał temat informatyki. Zatem można było pogadać na temat, dowiedzieć się czegoś i nauczyć. A egzamin był trywialny bo wiedzieliśmy sporo z jego przedmiotu, widział nasze zaangażowanie to też nie chciał katować nas głupim papierkiem zatem pytania były dosłownie z dupy np skąd się wzięło słowo SPAM ;)

"Byłem takim człowiekiem, który jak się potknie i przewróci to cieszył się z tego, że fizyka działa prawidłowo"

Studia
Odpowiedz do tematu