Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Autor Wiadomość
LadyRed 
Zamknięty pokój

Wysłany: 2018-05-14, 19:34   

Trudny to temat. Jestem w stanie wyobrazić sobie dwie kobiety zajmujące się dzieckiem ale dwóch facetów jakoś mnie nie przekonuje. Mam utarty wzorzec, że do wychowania dziecka potrzeba obu płci, bo każda przekazuje wartości których nie mogą przekazać same kobiety lub sami mężczyźni. Sama nie wiem co myśleć. Rozumiem potrzebę macierzyństwa kobiet homoseksualnych i niby faceci też mają takie potrzeby i nie mogą być dyskryminowani ale..... kurde u facetów śmierdzi mi to pedofilią albo czymś takim. Chyba, że kobiety adoptowały by chłopców a faceci dziewczynki. Tylko nie wiem czy w molestowaniu dziecka gra rolę jego płeć bo przecież facet nie musi być gejem żeby lubić małych chłopców. Abstrahuję tylko.

Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!

Żurawek 
Śmiertelna Nogawka

Wysłany: 2018-05-14, 19:45   

LadyRed, zastanawiam się tylko, czemu akurat mężczyźni kojarzą Ci się z pedofilią, a kobiety nie. Przecież pedofile są również kobietami. Ba, orientacja nie ma tu nic do rzeczy. Są rodziny, w których to ojciec molestuje, albo matka. Są samotnie wychowujący rodzice, również ojcowie, czy należy im odebrać prawa tylko dlatego, że częściej słyszy się o pedofilach płci męskiej? To działa tak samo w przypadku par homoseksualnych. Myślę, że nie jedno dziecko wolałoby mieć dwóch rodziców tej samej płci niż być maltretowanymi w "prawdziwych" heteroseksualnych rodzinach dysfunkcyjnych.

Im później nauczysz się bać [...] tym później dorośniesz.
:puszin:
23.10.15r.

LadyRed 
Zamknięty pokój

Wysłany: 2018-05-14, 21:33   

Żurawek napisał/a:
zastanawiam się tylko, czemu akurat mężczyźni kojarzą Ci się z pedofilią, a kobiety nie.
Mam swoje powody.

Dlatego pisałam, że sama nie wiem. Z mojego punktu widzenia nie popieram tego ale stawiając się na miejscu ludzi homoseksualnych uważam, że mają prawo do szczęścia i rodziny. Cieszę się, że podjęcie takiej decyzji nie należy do mnie. Mam 8 letnią siostrę i rozmawiam z nią już na takie tematy, że nie można nikogo dyskryminować bo to taki sam człowiek. Dzieci wydają sie być otwarte na takie rzeczy. Rodzice powinni je przygotowywać że świat sie zmienia a nie robić z tego tabu i powód do wstydu czy piętnowania.

Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!

Odpowiedz do tematu