Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Włosomaniactwo
Autor Wiadomość
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-09, 14:52   Pielęgnacja włosów

Przejrzałam forum, zauważyłam że nie ma takiego tematu (jeśli jest to przepraszam, pominęłam przypadkowo), więc zakładam.

Zastanawiam się, czy ktoś poza mną ma tutaj obsesję na punkcie zdrowia swoich włosów. :lol: Jak o nie dbacie? Czytacie składy produktów, zanim je kupicie? Unikacie jakichś konkretnych składników w kosmetykach?




 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-10-09, 15:07   

nutshell, bardzo się cieszę, że stworzyłaś taki temat, bo sama mam lekką obsesję na punkcie włosów :D
Niestety nie widać tego po nich. Są zniszczone, suche, puszące, przetłuszczające się, wypadają...

- przed myciem używam nafty kosmetycznej z biopierwiastkami,
- nie myję włosów gorącą wodą.
- unikam szamponów z silikonami i SLS (choć za bardzo i tak się na tym nie znam, po prostu czytam opinie innych, którzy mówią czy dany produkt to ma czy nie),
- po każdym myciu używam lekkiej odżywki lub płynnego jedwabiu,
- używam sprayów termoochronnych kiedy je suszę (zimnym powietrzem) lub prostuję (na najmniejszej liczbie stopni),
- nie trę ręcznikiem, tylko lekko 'wygniatam',
- używam serum na zniszczone końcówki,
- biorę Skrzypovitę (ale jak skończy mi się opakowanie to z tego zrezygnuję)
- raz na tydzień lub dwa staram się używać maski do włosów, pod folię i ręcznik, na godzinę lub dwie.

Poza tym, zapuszczam włosy...
A jak Ty, nutshell, o nie dbasz? Może pokażesz je na zdjęciu? Jestem ciekawa ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2011-10-09, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-09, 15:24   

Ella napisał/a:
Poza tym, zapuszczam włosy...
A jak Ty, nutshell, o nie dbasz? Może pokażesz je na zdjęciu? Jestem ciekawa ;)

Hm, moje włosy też są dość przesuszone, zniszczyłam je chyba przez kilkumiesięczną przerwę w pielęgnacji, kiedy używałam tylko szamponów ziołowych z SLS i SLES.
Jak o nie dbam?
- staram się nie używać kosmetyków z silikonami,
- myję włosy odżywką, raz w tygodniu używam szamponu z SLS żeby lepiej oczyścić skalp,
- przed każdym myciem (poza jednym weekendowym) na noc nakładam oleje (zazwyczaj kokosowy/rycynowy/oliwę z oliwek, dołączę do tego olej z pestek winogron, kupię oliwkę Babydream fur Mama i zrezygnuję z rycyny),
- w weekendowe mycie nakładam mieszankę nafty kosmetycznej, żółtka, oleju rycynowego i cytryny, po czym zmywam to szamponem - chyba z tego zrezygnuję, być może to nafta przesusza mi włosy,
- co drugie mycie nakładam maskę (na razie Wax zagraniczny, dzisiaj zamówiłam Kallosa mlecznego i waniliowego więc zamienię),
- poza dniami, kiedy nakładam maskę, używam odżywki do spłukiwania,
- po każdym myciu końcówki zabezpieczam odrobiną jakiegoś lekkiego oleju,
- nie suszę włosów, nie czeszę ich na mokro, nie prostuję, nie kręcę (mam zamiar zakręcić lokówką za 1,5 tygodnia, mam nadzieję że ich nie spalę :shock: )
- codziennie mgiełka Radical, bardziej z przyzwyczajenia niż dla efektu.

A moje włosy na dzień dzisiejszy wyglądają mniej więcej tak: LINK :)
Masz jakieś zdjęcie swoich włosów? Może tylko wydaje Ci się, że są suche?




Ostatnio zmieniony przez Lina Inverse 2011-10-09, 15:34, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-10-09, 15:35   

Jakiej odżywki używasz do mycia? Kiedyś robiłam tak odżywką z Apteczki Babuni, ale zrezygnowałam. Na masaż trzeba jednak poświęcić trochę czasu.

Mam w domu olejek rycynowy, ale nie mam odwagi użyć go na włosy, bo póki co nie mam odpowiedniego szamponu, który byłby w stanie go spłukać. Chyba, że dałoby się Babydream'em...

Skąd bierzesz oleje? Dużo słyszałam o tym kokosowym, ale nie wiem gdzie mogłabym go dostać.

Twoje włosy są piękne, widać, że zadbane :D

Moje wyglądają tak: klik 1, klik 2.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2011-10-09, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-09, 15:47   

Na początku używałam Garniera z olejkiem z awokado i masłem karite, ale trochę mi go szkoda, moim zdaniem jest zbyt treściwy na odżywkę myjącą i używam go teraz zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem :D ale wrażenia miałam całkiem przyjemne. Teraz używam wygładzającej odżywki Isana z olejem z babassu (w Rossmanie jest promocja teraz, kosztuje jakieś 3 zł, taka różowa) i jestem zadowolona, dobrze myje i nie obciąża, w dodatku nie szkoda mi wylać jej dużo bo jest tania. :D

Nie używałam nigdy szamponu z Babydreamu, ale wydaje mi się, że powinien sobie poradzić, to chyba kwestia techniki. Dwa razy zmywałam naftę z olejem rycynowym i żółtkiem samą odżywką i dało radę. :P

Olej kokosowy kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością (jeśli kupisz nierafinowany to będziesz miała dodatkowo ładny zapach kokosa 8) ), w ogóle w takich sklepach jest duży wybór różnych nietypowych olejów. Olej z pestek winogron jest w Biedronce za 12 zł za litr. Można zamawiać oleje przez internet, na samym Allegro jest tego pełno.

Masz takie grube włosy. I gęste, zdrowe końcówki - nie takie poszarpańce jak moje. :lol: Na pewno nie wyglądają na zniszczone.




Ostatnio zmieniony przez Lina Inverse 2011-10-09, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-10-09, 16:10   

nutshell napisał/a:
Masz takie grube włosy. I gęste, zdrowe końcówki - nie takie poszarpańce jak moje. :lol: Na pewno nie wyglądają na zniszczone.


Cieszę się, że tak mówisz ;)
Niestety, grube włosy nie było dla mnie przyjemne, kiedy miałam krótsze, bo strasznie się puszyły i wyglądałam jak Chopin :D Teraz jest trochę lepiej, ale mam nadzieję, że jak będą dłuższe to pod wpływem ciężkości opadną i nie będą się puszyć... Chcę, aby sięgały do zapięcia stanika, wtedy zetnę je całkiem na prosto, żeby się za bardzo nie wywijały, bo z natury mam proste.
Na końcówki używam serum z Avonu, o, tego: Serum. Co prawda jest to mieszanka różnych chemicznych rzeczy, ale działa, no i nakładam tylko na końcówki :D

Nie wiem co zrobić na te krótkie odstające włoski na całej ich długości. Chcę mieć gładkie włosy. Używam szamponu z Isany, ale to nadal nie to, czego szukam. I zamiennie płynnego jedwabiu lub odżywki z nivea do intensywnej regeneracji (kupiłam ją przypadkiem, pomyliłam z inną, lepszą, no i teraz muszę ją wykończyć...).

Poczytam opinie o oleju z pestek winogron i może wybiorę się do Biedronki :)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Włosomaniactwo
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-09, 19:05   

A może właśnie rzecz w tym, że wcale nie masz z natury prostych włosów? Wyglądają, jakby chciały się pofalować, może odpowiednia pielęgnacja dla włosów tego typu (nie znam się na kręconych, mam całkiem proste włosy) po pewnym czasie wydobyłaby fale?

A co do oleju winogronowego, to użyję go pierwszy raz w poniedziałek wieczorem i zmyję we wtorek rano, ale słyszałam, że jest całkiem fajny. :D Z tym, że moje włosy w ogóle lubią oleje.




 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-10-10, 10:23   

Hmm... zawsze miałam idealnie proste włosy aż do momentu, kiedy mniej więcej w wieku 12 lat poszłam do fryzjera. Pocieniował mi je na całej długości. Wtedy zaczęły się trochę wywijać. Ale dopiero, gdy jakieś 2 lata temu inna fryzjerka pocieniowała mi włosy brzytwą, od tamtego czasu puszą się, nie układają i strasznie mnie drażnią. Nie są gładkie. Ale może to przez ich długość? Krótkie, puszące się włosy. Dlatego teraz zapuszczam.

Nie sądzę, by moje włosy miały skłonność do falowania - wszyscy w rodzinie mają prościutkie. A kiedy w zeszłą niedzielę mama zaplotła mi dwa francuzy przy samej głowie, żeby następnego dnia rano były fale - szybko się wyprostowały ;)

Możesz mi dokładnie powiedzieć jak wygląda mycie włosów odżywką? Jak często w ogóle je myjesz?




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2011-10-10, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-10, 11:39   

Włosy ogólnie myję co drugi dzień, z czego raz w tygodniu szamponem z SLS żeby lepiej oczyścić włosy i skalp z tego co się mogło nadbudować.
Najpierw dokładnie mocnym strumieniem wody spłukuję oleje, część z tego co nałożyłam zmywa się już na tym etapie. Później biorę odżywkę i wybieram po 3 "porcje" wielkości orzecha laskowego, jedną z przodu, drugą na środek głowy, trzecią z tyłu. Rozprowadzam to w miarę możliwości (zazwyczaj dokładam jeszcze trochę odżywki) i robię dokładny masaż skalpu. Spłukuję, powtarzam wszystko, przy czym drugi raz nakładam odżywkę też na długość, dokładnie płuczę.




 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-10-10, 11:43   

Wypróbuję jeszcze raz tę metodę, bo mam kilka zbędnych odżywek :) Obawiam się jednak, że może mi to przetłuścić włosy. Zrobię tak w weekend.

Ech, napaliłam się na odżywkę z Joanny, ale nie wiem gdzie mogę ją dostać, a z przesyłką wychodzi drogo...
http://wizaz.pl/kosmetyki...p?produkt=39289




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Włosomaniactwo
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-10, 11:49   

Nie powinno przetłuścić włosów, chyba że będzie miała zbyt bogaty skład - podobno np. Kallos może obciążać włosy przez proteiny. Do mycia używa się takich najprostszych, jeśli dokładnie umyjesz to powinno być w porządku. ;) U mnie nawet przetłuszczanie się zmniejszyło, bo nie wysuszam skóry, więc ona nie produkuje nadmiaru sebum. Szału nie ma, bo zawsze myłam co 2 dzień, ale teraz jakoś lepiej się trzymają.

Hm, nie widziałam jej chyba nigdzie u siebie, ale kojarzy mi się z Naturą, tam jest chyba sporo kosmetyków z Joanny.




 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-10-10, 11:57   

Ja także myję włosy co dwa dni, choć tego drugiego zdarza mi się użyć suchego szamponu. No i codziennie samą grzywkę, bo czoło się przetłuszcza...

W moim mieście nie ma drogerii Natury, więc nie wiem co mam zrobić... może po prostu poszukam czegoś innego :)
Planuję kupić odżywkę z jojobą z Ziaji. Na pewno będzie się nadawać do mycia.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2011-10-10, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-10-10, 14:08   

Ella, ta odżywka z joanny to może jakiś rossman?



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Włosomaniactwo
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-10, 14:19   

Mi na przetłuszczające się włosy pomogło trochę to:

Cuchnie strasznie, ale teraz faktycznie dłużej po tym włosy wyglądają na świeże.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2011-10-10, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-10-10, 20:08   

megi -s, niestety, w Rossmannie na pewno jej nie znajdę. Z tego co wiem, może być dostępna w salonach fryzjerskich lub w internecie, ale gdziekolwiek bym nie zamówiła, przesyłka kosztuje mniej więcej 15zł...
No nic, na pewno jest mnóstwo innych dobrych odżywek :)

Emaleth, czy te ampułki przesuszyły Ci włosy?




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2011-10-10, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12