Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Sposoby na błyszczące włosy
Autor Wiadomość
Surev
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-30, 03:43   

Sadist napisał/a:
Czy olejowanie ma więc szansę pomóc w poprawie kondycji włosa, który jest suchy, napuszony i cienki?

Jak najbardziej. ;) Praktycznie głównym efektem olejowania jest nawilżenie, więc na pewno pozytywnie wpłynie na suche włosy. Jeżeli natomiast włosy się puszą, odradzam stosowania oleju kokosowego i masła shea (karite), ponieważ mogą pogłębiać ten problem.

Sadist napisał/a:
A czy ma jakiś wpływ na wypadanie?

Tak, pod warunkiem, że będziemy stosować odpowiednie do tego oleje (zazwyczaj są to ziołowe, np. łopianowy). W większości również indyjskie oleje są skuteczne w walce z wypadaniem (np. Sesa). Jeżeli już zdecydujesz się aplikować olej na skórę głowy pamiętaj, aby nie była ona bardzo przetłuszczona (może być lekko, bo przecież nie opłaca się myć głowy, żeby nałożyć olej i później znowu ją myć...).


Sadist napisał/a:
Niestety jestem na tyle leniwa by nie interesować się składami,

Powiem szczerze, że nie tracisz na tym wiele, ponieważ czytanie składów bywa złudne. Co z tego, że mamy podaną kolejność danych składników, jeżeli nie mamy podanego stężenia? Analiza składów jedynie pomaga stwierdzić, czy dany produkt może nam służyć, czy nie. Aktualnie jest też nagonka na eco produkty, co ogólnie nie jest złe, ale jest przecież wiele dobrych jakościowo produktów, które w składzie nie mają praktycznie żadnych ekstraktów itp. Ja zawsze mówię, że trzeba próbować wszystkiego i patrzeć jak reagują na to włosy. :)




 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-08-30, 09:55   

freakshow napisał/a:
Jeżeli natomiast włosy się puszą, odradzam stosowania oleju kokosowego i masła shea (karite), ponieważ mogą pogłębiać ten problem.


Problem z puszeniem w moim przypadku pogłębiły rossmanowskie babydreamy (te dla mamy i dla bobasów), kokosowy w porównaniu z nimi był nieszkodliwym, neutralnym tłuściochem...
Cóż. Moje poszukiwania ideału nadal trwają. :)




Disqualified as a human being.
 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-30, 10:19   

freakshow napisał/a:
Jeżeli natomiast włosy się puszą, odradzam stosowania oleju kokosowego i masła shea (karite), ponieważ mogą pogłębiać ten problem.

I w ogóle reszty olejów wnikających, bo z reguły nie nadają się do zniszczonych, porowatych włosów, w dodatku mogą ściągać farbę. I olej rycynowy przy takich włosach pewnie też zrobi więcej szkody niż pożytku.
Mustela Nivalis napisał/a:
Problem z puszeniem w moim przypadku pogłębiły rossmanowskie babydreamy

Ten mamusiowy to jeden z moich ulubionych olejów, w dodatku jest bardzo tani w stosunku do ilości produktu :D . Ale ja mam proste włosy.




 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-23, 15:02   

Z racji tego, że kręcone włosy mają tendencje do przesuszania się, mam problemy ze sprawieniem, żeby były miękkie i błyszczące.
Zastanawiam się, czy stosowanie olejków (arganowy, słonecznikowy) coś pomoże. Ktoś używał? I... jak lepiej te olejki nakładać, na suche czy mokre włosy?
Pytam, bo instrukcja obsługi, google i inne źródła podają kompletnie sprzeczne informacje. :roll3:




 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-23, 15:18   

Na przesuszone włosy dobry jest olej kokosowy, tylko nie nakłada się go na skalp. Ja zawsze olej na mokre włosy nakładam.


<<< Dodano: 2014-12-23, 15:29 >>>


A, zapomniałabym o ważnym: Jak kupujesz oleje to nierafinowane (nie oczyszczone).




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-23, 16:15   

Psychosis napisał/a:
A, zapomniałabym o ważnym: Jak kupujesz oleje to nierafinowane (nie oczyszczone).

Czy to jest gdzieś napisane na opakowaniu? :drapanie:




 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-23, 16:28   

Arya, powinno być, a jeżeli kupujesz przez internet, to trzeba czytać wszystkie opisy, albo zapytać sprzedawcy. W sklepie łatwo poznać bo nierafinowany pachnie a rafinowany jest m.in z zapachu oczyszczony.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-23, 16:30   

Psychosis, dziękuję! :*



 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-12-23, 17:39   

Arya napisał/a:
I... jak lepiej te olejki nakładać, na suche czy mokre włosy?

Pytam, bo instrukcja obsługi, google i inne źródła podają kompletnie sprzeczne informacje.


Bo nie ma jednej słusznej metody. Można olej nakładać na suche włosy, na mokre, moczyć włosy w "rosołku" czyli wodzie z olejkiem. Metodą prób i błędów dochodzi się do tego, którą metodę włosy lubią najbardziej.

Tak samo z czasem. Niektórym wystarczy godzina niektórym cała noc...

Pobuszuj sobie :owca: po blogach włosomaniaczek, te popularniejsze mają całkiem przyjazne instrukcje dla początkujących, zawierają wskazówki odnośnie określania porowatości włosów, wykaz polecanych olejków (niektóre potrafią wpływać na skręt włosów) oraz tego, które szampony dobrze radzą sobie ze zmywaniem. No i gdzie takowe specyfiki można kupić, nawet rossmanowskie oliwki i szampony Babydream są z powodzeniem używane w tym celu. :)

Ma mnie na przykład dużo lepiej się sprawdza dużo tańszy od arganowego olej z pestek winogron. Mam litrową butlę nabytą w Kauflandzie i męczę ją od marca. :D




Disqualified as a human being.
 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-24, 06:59   

Arya napisał/a:
Zastanawiam się, czy stosowanie olejków (arganowy, słonecznikowy) coś pomoże. Ktoś używał? I... jak lepiej te olejki nakładać, na suche czy mokre włosy?

Ja przez jakiś czas na końcówki włosów nakładałam... zwykłą oliwkę dla dzieci. Po niej miałam nawilżone i bardziej kręcone włosy. (:




 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Morcades 
rider



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 1083
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-12-25, 13:36   

Myślę, że warto dodać, że w walce z puszeniem ważny jest nie tylko dobrze dobrany olej. Ale też szampon, odżywka, maska, serum (jeśli używasz). Muszą wyjechać z pielęgnacji wszystkie produkty zawierające w składzie alcohol albo alcohol denat. Ja przez wiele miesięcy walczyłam z puszeniem, regularnie olejowałam, używałam masek, odżywek nawilżających i wszystko nie dawało zbyt dobrych efektów, bo w tym samym czasie używałam szampony Alterry, które w składzie niestety ten alkohol mają i to w dość dużej ilości. Mała rewolucja nastąpiła, kiedy zmieniłam szampon na ten: http://wizaz.pl/kosmetyki...p?produkt=70730 . Co oczywiście nie musi oznaczać, że każdemu to pomoże :P .
Sprawdź też, czy Twoje włosy lubią proteiny - jeśli nie, staraj się używać ich rzadziej, z dużą ilością nawilżaczy.




Sen jest iluzją śmierci.
 
 
 
Sposoby na błyszczące włosy
LalaEś 



Wiek: 32
Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 190
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-05-07, 09:56   

Prawda, olejowanie czyni cuda :) ja tylko do oleju dodaję trochę odżywki do włosów, bo łatwiej jest to spłukać :) co jakiś czas(jak mi się przypomni) robię maskę z oleju(zazwyczaj kokosowy albo rycynowy) i jajka, nakładam na włosy, zawijam folią spożywczą, zakładam czapkę zimową i tak śpię.



"- Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!"
 
 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Lady Blair 
Diamante



Wiek: 26
Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 156
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-11, 13:45   

Na blyszczace wlosy dobrze jest polac je skrzypem :)




 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-11, 16:17   

Cytat:
Na blyszczace wlosy dobrze jest polac je skrzypem

A testowalas na sobie czy wiesz to od kogoś?




 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Lady Blair 
Diamante



Wiek: 26
Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 156
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-04-11, 19:55   

Jednobarwna napisał/a:
Cytat:
Na blyszczace wlosy dobrze jest polac je skrzypem

A testowalas na sobie czy wiesz to od kogoś?


Testowalam na sobie, dziala :)





 
 
Sposoby na błyszczące włosy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12