Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowa pielęgniarka
Autor Wiadomość
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-03, 12:58   

dorota1877, morfologię robisz i w tym prolaktynę.



 
 
Forumowa pielęgniarka
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2018-03-19, 11:00   

Jednobarwna napisał/a:
dorota1877, ja tak miałam kiedy miałam za wysoką prolaktynę. Zrób badania krwi, to zobaczysz czy masz w normie. Ja ją miałam za wysoką po lekach ale różne są przyczyny.


Byłam na wizycie u ginekologa dzisiaj i dał mi skierowanie na badanie prolaktyny.




Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2018-03-19, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Forumowa pielęgniarka
TOM 



Dołączyła: 22 Mar 2016
Posty: 89
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-19, 17:01   

Można zbadać prolaktynę na NFZ? Ostatnio jak mi psychiatra zlecił to się dowiedziałam, ze tylko prywatnie, bo fundusz nie refunduje...



 
 
 
Forumowa pielęgniarka
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-19, 17:40   

TOM, można, ja mam zawsze na NFZ. Chyba, że chodzisz prywatnie to wszystkie badania robisz prywatnie.



 
 
Forumowa pielęgniarka
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2018-03-21, 14:15   Re: Forumowa pielęgniarka

megi-s napisał/a:
Dawno już myślałam, by założyć taki temat. Zebrałam się w końcu i oto jest... :D I może się na coś przyda.
Jak większość forumowiczów wie - przynajmniej część zaawansowana dłuższym stażem na forum - jestem z zawodu pielęgniarką. Pracuję w tym zawodzie już kilka lat, ściślej rzecz ujmując 8 lat. :shock: Pracuję na Oddziale Intensywnej Terapii i w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Zakładam ten temat po to, by służyć radą i pomocą, odpowiadać na ewentualne pytania dotyczące medycyny, a może nie tylko. :) Mam nadzieję, że temat będzie pomocny. Serdecznie zapraszam do korzystania.

Lit, int. //Aga







Hej zrobiłam prolaktynę i wynik wynosi 26.41


<<< Dodano: 2018-03-22, 12:43 >>>


Jednobarwna napisał/a:
dorota1877, morfologię robisz i w tym prolaktynę.



Zrobiłam i wynik jest 26.47




Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2018-03-21, 15:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Forumowa pielęgniarka
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-22, 15:52   

dorota1877, mnie się nie pytaj, tylko idź z tym do lekarza. To, że powiedziałam żebyś zrobiła prolaktynę nie oznacza, że teraz Ci powiem co Ci jest. Nie jestem lekarzem.



 
 
Forumowa pielęgniarka
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-30, 23:20   

Zaliczając upadek ze schodów złamałam kość ogonową. Myślałam, że stłukłam, ale tak boli, że poszlam do lekarza... Okazało się, że złamana ale na szczęście bez przemieszczenia.
No, nie da się tego nijak usztywnic... :) ale może ktoś wie jak zmniejszyć ból? Zwykle leki przeciwbólowe nie za bardzo działają... 😔




 
 
Forumowa pielęgniarka
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-10-31, 00:27   

Camaleao lekarz nie przepisał Ci coś porównywalnego do ketonalu? Wiem, że to ostateczność bo to mocny lek ale tak w razie mocnego bólu. :(



 
 
Forumowa pielęgniarka
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-31, 00:34   

noir,no właśnie ketonal na mnie nie działa... A tramalu nie mogę, bo swojego czasu się trochu od niego uzależnilam... No i gryzie się z resztą moich leków... 😔



 
 
Forumowa pielęgniarka
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-03-21, 08:23   

Wczoraj miałam badanie po obciążeniu glukozą. Jakiś czas miałam mdłości, potem do wieczora było mi słabo. Od popołudnia zaczął mnie boleć brzuch, boli do teraz, ale mocniej. Czuję kłucie w żołądku. Nadal jestem osłabiona. Co mogę zrobić?



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Forumowa pielęgniarka
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-23, 12:55   

komarymniepogryzły, ja tak też miałam po podwójnej glukozie... Pomogło mi wtedy odpoczywanie przez cały dzień, baaaardzo lekka dieta i dopiero na drugi dzień mdłości ustały i brzuch też przestał boleć.



 
 
Forumowa pielęgniarka
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-03-30, 14:24   

Nie mogę robić drzemek od jakiegoś czasu.
Zawsze po takich budziłam się z ochotą na coś słodkiego, ale to było akceptowalne uczucie (obecnie też jest, tylko trochę silniejsze). Natomiast obecnie jak mi się przydarzy przekimać w środku dnia, to jestem półprzytomna, kręci mi się w głowie, mam ociężałe powieki, odczuwam silne mdłości. Dyskomfort jest silny, objawy mijają następnego dnia, a ja nie umiem tego zwalczyć.

Dlaczego tak się dzieje? To wina spadającego cukru czy czegoś innego?




Disqualified as a human being.
 
 
Forumowa pielęgniarka
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-03-30, 14:46   

Mustela Nivalis, a nie jesteś odwodniona? Albo nie masz problemów z ciśnieniem?



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Forumowa pielęgniarka
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-03-30, 14:48   

Nie, odwodnienie nie wchodzi w grę, ciśnienie w normie. ;)



Disqualified as a human being.
 
 
Forumowa pielęgniarka
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-03-30, 14:58   

Mustela Nivalis, to może rzeczywiście zawirowania z cukrem i insuliną? Masz czym pomierzyć?



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Forumowa pielęgniarka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13