Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Gender
Autor Wiadomość
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2017-10-23, 12:15   

Adriaen, wiem, że używa się tych zwrotów, ale nie mogę dokopać w internecie żadnych źródeł czy też forum dla takich osób (???) zastanawiam się czy nie wybrać się do seksuologa albo coś.






平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Gender
pinkrabbits 
mushi



Wiek: 31
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 332
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-10-23, 15:56   

Usagi napisał/a:
Nie wiem gdzie to napisać, ale niech będzie tu. Co jeśli czuję się kobietą i mężczyzną jednocześnie? Nie uważam, że moja płeć jest tym co mnie identyfikuje jako człowieka. To tylko... dodatek? Czuję się strasznie sama w świecie albo kobiet albo mężczyzn albo trans. Bo w sumie nie pasuje nigdzie? Nie chce zmieniać płci. Jest mi dobrze jak jest. Ale czuję się nikim? Dosłownie. Doczytałam, że w angielskim jest odpowiednik genderqueer. Ktoś, coś? Jakieś źródła po polsku?


Jeśli czujesz się 'nikim', to prawdopodobnie padnie na agender. Jeśli identyfikujesz się jako kobieta i mężczyzna jednocześnie to będzie bigender.
Za dużo czasu nad tym spędziłam i nadal nie rozumiem tego do końca. Rozumiem, że ktoś może czuć się pośrodku, ale za dużo dla mnie jest trochę tego różnicowaniam (58 różnych tożsamości? serio?). Ja sama jestem chyba gender-blind do pewnego stopnia, może dlatego tego nie czuję.
Tu jest lista po angielsku: KLIK
Znalazłam jedną po polsku, ale była na jakimś prawicowym portalu przetłumaczona dla beki.




czasem myślę że wszystko jest szaleństwem
bo świat wokół pachnie bzem i agrestem
 
 
Gender
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-10-23, 23:10   

Usagi, nie znam żadnego forum poświęconego zagadnieniom gender studies. Jedyny portal jaki znam, który może pasować, to queer.pl.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Gender
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2017-10-24, 05:58   

Z tego co wyczytałam to najbardziej właśnie pasuje agender albo non-binary po prostu. Czytałam, że to też forma bycia trans. Jestem ciekawa czy poruszyć ten temat z psychiatrą. Czy to się zalicza do zaburzeń? Pamiętam, że jak miałam robione testy parę lat temu faktycznie zdiagnozowano mi problemy z tożsamością płciową. Tylko zastanawia mnie, skoro mi to nie przeszkadza. To chyba niepotrzebnie jest to leczyć. Czuje się jednak z tym cholernie samotna. Mimo wszystko.






平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Gender
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-10-26, 19:03   

Cytat:
Tylko zastanawia mnie, skoro mi to nie przeszkadza. To chyba niepotrzebnie jest to leczyć.


Usagi, tego się nie leczy, bo to nie jest choroba, ani nawet zaburzenie.
Jeśli dobrze się z tym czujesz, nie zmieniaj tego. Jeśli nie potrafisz odnaleźć swojej tożsamości płciowej - udaj się na psychoterapię.




czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Gender
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-03-21, 10:48   

Są dwie płcie - kobieta i mężczyzna, koniec i kropka, ktoś kto myśli inaczej jest zboczony, ma zaburzone życie seksualne (być może jakieś wydarzenia z dzieciństwa) albo uległ lewackiej chorej narracji, która się czasami przewija w mediach.



 
 
Gender
TOM 



Dołączyła: 22 Mar 2016
Posty: 89
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-21, 14:40   

_Azazel, ja nie mogę ale nazistowskie podejście. Moja płeć jest płynna tzw. genderfluid. Nie mam zaburzonego życia seksualnego, mimo że bardzo byś chciał. Nie mam również żadnych traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa.

Handluj z tym.




 
 
 
Gender
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-21, 15:20   

A jaką płeć ma osoba z chromosomami XXY albo osoba XY, której organizm jest niewrażliwy na androgeny?



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Gender
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-03-21, 15:32   

Myślę, że przed podjęciem takiej dyskusji warto by tutaj rozgraniczyć pojęcie płci biologicznej i płci kulturowo-społecznej. ;)




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Gender
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-03-21, 16:36   

TOM napisał/a:
_Azazel, ja nie mogę ale nazistowskie podejście.

pfff jakie nazistowskie? w ogóle nie znasz słów, których używasz




Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2018-03-21, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gender
TOM 



Dołączyła: 22 Mar 2016
Posty: 89
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-21, 17:18   

_Azazel, to co powiedziałeś jest zamordystyczne i mocno ograniczone, do tego dla wielu osób krzywdzące. Jeszcze napisane przez Ciebie w chamski sposób. Założę się (może błędnie), że reprezentujesz klasę życiowo uprzywilejowaną: białych, heteroseksualnych, cis genderowych mężczyzn.
A tak generalnie to: narodowy socjalizm = faszyzm = nazizm = postępizm = totalitaryzm.

Adriaen, myślę, że ta dyskusja jest jak najbardziej adekwatna w obu tych przypadkach. ;)




 
 
 
Gender
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-03-21, 17:33   

Zanim rozgorzeje tutaj kłótnia proszę o zaprzestanie używania radykalnych i nietolerancyjnych określeń. Jeśli komuś temat przeszkadza, może go zignorować.




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Gender
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-21, 18:33   

Co to jest postępizm? :lol:



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Gender
TOM 



Dołączyła: 22 Mar 2016
Posty: 89
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-21, 18:37   

Delphi, zboczenie zawodowe, zabrnęłam w Witkacego jak się zacietrzewiłam. :lol:



 
 
 
Gender
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-03-22, 08:26   

Cytat:
Adriaen, myślę, że ta dyskusja jest jak najbardziej adekwatna w obu tych przypadkach.

Z tym że w obu przypadkach dyskutuje się o innym podejściu do pojęcia płci. ;)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Gender
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12