Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Okaleczanie się
Autor Wiadomość
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-29, 17:51   

monor,
Cytat:
Właśnie zdałam sobie sprawę, że to utrzymywało mnie w takim spokojnym stanie. To już uzależnienie, prawda?

Tak. Ataki agresji w stosunku do innych ludzi mają na celu spowodowanie poczucia winy - czyli znalezienia sobie kolejnego powodu do sięgnięcia po swoje ulubione ukojenie. Musisz się wyciszyć.
W takim stanie psychicznym bardzo trudno wytrwać w postanowieniu.




 
 
Okaleczanie się
monor 
Nieistotny dysonans.



Wiek: 22
Dołączyła: 05 Cze 2016
Posty: 274
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-06-29, 22:01   

liv89, dzisiaj niestety ostatecznie przegrałam. Było to silniejsze ode mnie, ale mam zdecydowanie lepszy humor. Mam nadzieję, że na następne 2 tygodnie wystarczy. Dosłownie czułam się dzisiaj, jakbym była na pograniczu wytrzymałości. I to znowu przyniosło ukojenie, eh. Nie sądziłam, że kiedyś stracę nad tym kontrolę, nie tak miało to wyglądać. :(



What if I left and it made no sense
And you tell your friends and they hold your hands?
 
 
 
Okaleczanie się
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-30, 07:45   

monor, towarzyszyło temu jakieś przykre wydarzenie czy stało się to tak po prostu ?



 
 
Okaleczanie się
monor 
Nieistotny dysonans.



Wiek: 22
Dołączyła: 05 Cze 2016
Posty: 274
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-07-08, 15:12   

liv89, wybacz za tak długi czas oczekiwania na odpowiedź, ale wyjechałam na rajd i nie miałam dostępu to internetu.
Z tego, co pamiętam powodem była mała sprzeczka z lubym, przyjaciółką i rodzicami. Raczej długotrwały proces. Od dawna nie robię tego "bez powodu", na szczęście...




What if I left and it made no sense
And you tell your friends and they hold your hands?
 
 
 
Okaleczanie się
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 17:10   

monor, odpoczęłaś troszkę?



 
 
Okaleczanie się
Opuszczona
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 21:05   

Czy samoookaleczanie się może być spowodowane niską samooceną?



 
 
Okaleczanie się
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 21:51   

Opuszczona, Jak najbardziej. Niska samoocena jest jedną z głównych przyczyn samookaleczania się u osób młodych. Występuje często jako forma ukarania się za życiowe niepowodzenia.


<<< Dodano: 2016-07-15, 14:11 >>>


Przegrałam.. :cry:
tak mi wstyd..




 
 
Okaleczanie się
Lantan 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 22
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-02-25, 20:45   

Chyba znów się uzależniłam. Fuuuuck! Nie mogę przestać. Za każdym razem mówię sobie, że to już ostatni raz, a kolejnego dnia robię to znów i znów, i znów. Nie mogę wytrzymać bez niej. Gdy nie mam jej pod ręką, zatapiam się w marzeniach. Myślę, kiedy znów to zrobię. Praktycznie widzę cieknącą krew z świeżej rany. Nie mogę przestać. Nie mogę!



 
 
Okaleczanie się
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-11-23, 23:08   

Dziś znalazłam w swoim samookaleczaniu kolejny z nałogowych mechanizmów iluzji i zaprzeczania – a mianowicie koloryzowanie wspomnień. Ostatni raz przypalałam się prawie 10 miesięcy temu i w mojej pamięci to było coś jednoznacznie cudownego, czysta euforia, wypalenie z siebie lęku itp. Czysty, błyszczący ból. Mam tak kolorowe i upiększone wspomnienia z tamtego dnia, że najnormalniej w świecie tęsknię i chcę się tak poczuć jeszcze raz. Kusi. A przecież to wspomnienie jest mocno zmodyfikowane. Nie mogło być tak cudownie, przecież z tym wiąże się mnóstwo syfu. Desperacji, wstydu, rozczarowania. Nie, nie było tak pięknie, jak w moich wspomnieniach. Ale w mojej głowie nadal to jest mocno koloryzowane i tak sobie tęsknię i wzdycham do iluzji.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Okaleczanie się
MalaMi 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 83
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-03-15, 20:40   

Mam ten sam problem, ostatnio w zeszłym roku się pocięłam w wakacje i teraz znów dosłownie wczoraj. Mimo że mam 24 lata prawie, to mam ten problem od 16 roku życia, nie ma roku zebym się nie pocięła :(



 
 
Okaleczanie się
Syla 


Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2018
Posty: 42
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-03-15, 20:47   

Ja nie ucikam w to od 15 lat ... ale pocielam sie raz a pozadnie wiec moze dlatego nigdy juz do tego nie wrocilam ...



 
 
Okaleczanie się
MalaMi 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 83
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-03-15, 20:55   

Też raz zrobiłam raz a porządnie i mimo to dalej to samo :( wczoraj wynikło to z porządnej awantury z partnerem która trwała już od jakiegoś czasu i nawarstwiło się parę innych spraw :(



 
 
Okaleczanie się
Inertia
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-15, 21:18   

Niby się okaleczalam z kilka lat ale zauważyłam, że jestem wstanie nad tym panować to znaczy, że nie uzależniałam się czy mam silną wolę?



 
 
Okaleczanie się
MalaMi 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 83
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-03-15, 21:25   

Nie każdy jest w stanie z tym skończyć :/


<<< Dodano: 2018-03-15, 21:30 >>>


Wydaje mi się że jeśli ktoś jest w stanie nad tym panować to może mieć silną wolę. Czy jest to uzależnienie ciężko mi stwierdzić. U mnie je stwierdzono kilka lat temu.




 
 
Okaleczanie się
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2018-03-16, 07:41   

Też, znów mam ochotę zadać sobie ból. Mam ogromną potrzebę aby to zrobić. Wczesniej były to jakieś mniejsze rany a raz musieli mi to zszyc. No tylko że to miało być samobójstwo ale jestem taka sierota że mi nie wyszło.



 
 
Okaleczanie się
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11