Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ella
2015-06-27, 20:44
Czym jest autoagresja?
Autor Wiadomość
pinkrabbits 
mushi



Wiek: 31
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 332
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-05-08, 20:50   

A ja się zastanawiam, czy pozbawianie się snu podpada w pewien sposób pod AA? Półtora roku temu miałam jeden ciężki semestr, gdzie nauczyłam się nie spać całą noc, a potem dociągałam to do dwóch dób. W skrajnym przypadku nie spałam 72 godziny i na końcu miałam już typową derealizacje wynikającą z braku snu. Oczywiście wmawiałam sobie, że studia, że znajomi, że coś tam. Ale po jakimś czasie zauważyłam, że ten stan w jakiś sposób mnie... uspokaja? Nie muszę przecież nic robić, nad niczym myśleć, bo jestem niewyspana. Mogę się skupić na bólu głowy, na tym, że wszystko inne boli, no i że tak bardzo chce mi się spać.
Żeby nie było, ja lubię spać. Jestem śpiochem. Przez 2 lata miałam bezsenność, ale to było kompletnie co innego. Do tej pory zdarza mi się sporadycznie 'pozbawić się' snu. Jak teraz. Powinnam robić projekt, a siedzę tutaj. Oczywiście prokrastynacja też ma tu duży wpływ, ale coś mi się nie wydaje, żeby tylko o to tu szło. Dziwne to.




czasem myślę że wszystko jest szaleństwem
bo świat wokół pachnie bzem i agrestem
 
 
Czym jest autoagresja?
karol.p
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-12, 10:48   

pinkrabbits napisał/a:
A ja się zastanawiam, czy pozbawianie się snu podpada w pewien sposób pod AA? Półtora roku temu miałam jeden ciężki semestr, gdzie nauczyłam się nie spać całą noc, a potem dociągałam to do dwóch dób. W skrajnym przypadku nie spałam 72 godziny i na końcu miałam już typową derealizacje wynikającą z braku snu. Oczywiście wmawiałam sobie, że studia, że znajomi, że coś tam. Ale po jakimś czasie zauważyłam, że ten stan w jakiś sposób mnie... uspokaja? Nie muszę przecież nic robić, nad niczym myśleć, bo jestem niewyspana. Mogę się skupić na bólu głowy, na tym, że wszystko inne boli, no i że tak bardzo chce mi się spać.
Żeby nie było, ja lubię spać. Jestem śpiochem. Przez 2 lata miałam bezsenność, ale to było kompletnie co innego. Do tej pory zdarza mi się sporadycznie 'pozbawić się' snu. Jak teraz. Powinnam robić projekt, a siedzę tutaj. Oczywiście prokrastynacja też ma tu duży wpływ, ale coś mi się nie wydaje, żeby tylko o to tu szło. Dziwne to.


Pozbawiając się snu, pozbawiasz organizm procesu regeneracji, więc myślę, że jak najbardziej jest to forma AA. Moim zdaniem nie powinnaś tego robić, zakładam że jesteś osobą młodą. Teraz sen jest ci potrzebny. Jeszcze będzie czas na nieprzespane noce- uwierz mi :)




 
 
Czym jest autoagresja?
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-01-11, 20:15   

O, to ja też coś mam. Nigdy nie słyszałam, żeby ktokolwiek to robił oprócz mnie. Może tu się ktoś znajdzie?

Chodzi mi o picie wody. (Wody, dosłownie, takiej zwykłej). Ale szybko i w dużej ilości, aż się zaczyna ją wymiotować albo ma się mdłości. Zwykle po czymś takim tak mnie bolał brzuch, że nie byłam w stanie o niczym myśleć (cóż, o taki efekt mi chodziło, coby nie było). Bezalkoholowe zapijanie smutków. Btw już tego nie robię i nie polecam, wbrew pozorom to niezdrowe.

pinkrabbits, myślę, że to też aa. Zdarzało mi się pozbawiać snu, żeby siebie zranić i czułam się przy tym jak w każdej innej autoagresji. Ale nigdy nie trwało to aż 72h, jej...




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Czym jest autoagresja?
Ziemni4k 



Wiek: 26
Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 44
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-01-24, 16:15   

pinkrabbits, to jak najbardziej forma autoagresji. Wiem, bo sam kiedyś tak robiłem z myślą o ucieczce. Mój "rekord" to około 85godzin. Nie myslisz wtedy o niczym, a po około 50-60 godzinach musisz walczyć ze snem, więc myślisz o tym, że jesteś spiący i robisz coś by nie spać. Jednak to niebezpieczne, więc polecam zaprzestać. Ostatecznie znaleźć inny sposób.



Niechaj czterdzieści tysięcy
Braci połączy serca – suma uczuć
Wciąż będzie mniejsza od mojej miłości.
 
 
 
Czym jest autoagresja?
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-01-26, 14:58   

pinkrabbits, mnie bezsenność doprowadziła do psychozy. Radzę uważaj. Tyle tylko, że ja chciałam spać, ale nie mogłam. Być może bezsenność bywa więc już skutkiem zaburzeń psychotycznych, ale jednocześnie przyczyną ich pogłębienia.



 
 
Czym jest autoagresja?
miniu89 


Wiek: 42
Dołączył: 07 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-03-08, 21:07   

Z autoagresją faktycznie ciężko jest żyć, zwłaszcza, że do głowy mogą przychodzić różne pomysły, w różnych odstępach czasu, prowadzące niejednokrotnie do osłabienia bądź wyniszczenia organizmu.
Wydaje mi się że ja mam ukrytą autoagresję, bo nie jestem w stanie przyznać się do tego, że moje psychiczne objawy choroby mogą być spowodowane wmawianiem sobie tego, że ją mam, na zasadzie głosów( omamów słuchowych, względnie absurdalnych ugłośnionych myśli), które nie są tak nasilone jak mi się wydaje,albo nie chce wydawać...




 
 
Czym jest autoagresja?
sadboy16 


Wiek: 22
Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 6
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2017-05-15, 15:04   

Uważam, że autoagresja jest szeregiem działań, którego celem jest wyrządzenie sobie krzywdy. Z różnych przyczyn atakujemy siebie powodując różnorakie rany fizyczne i przede wszystkim psychiczne.
Autoagresję można podzielić na dwa rodzaje – werbalną i niewerbalną. Werbalna polega na zaniżaniu własnej samooceny, wmawianiu sobie, że jest się kimś gorszym… Niewerbalna zaś to taka, w której krzywdzimy własne ciało poprzez zadawanie sobie ran – najczęściej żyletkami..




 
 
Czym jest autoagresja?
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-18, 20:30   

Pytanie do tych, którym zdarzało się ciąć, żeby poczuć endorfiny – czy też tak macie?

Założyłam dzisiaj nowe buty i mocno mnie obcierają (często mi się to zdarza, mam dziwny kształt kości piętowej i stopę całą w bliznach od butów). I jakoś to obcieranie nie robi na mnie wrażenia, przeciwnie, mam ochotę spacerować jak najdłużej, bo tylko czuję, jak mi endorfiny skaczą od bólu. To chyba nie jest naturalna reakcja...




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Czym jest autoagresja?
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-18, 20:39   

Hiro, od zawsze byłam skrajną masochistką. Nie mam innego powodu, aby się ciąć. Czasem po prostu mnie to uspokaja, lecz najczęściej chcę poczuć przyjemność. Nie, to nie jest naturalne.



Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Czym jest autoagresja?
fufu 
Marzyciel



Wiek: 43
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 138
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2017-11-05, 23:32   

Szamanka napisał/a:
Ja też mam problem z obgryzaniem paznokci. Aż wstyd ;<
Ale nie mam bladego pojęcia, jak sobie z tym radzić.


o fak! ja obgryzam paznokcie od czasu wczesnych lat dziecinstwa. Pamietam ze niszczylem zabawki, biurko mialem zajechane cyrklem, zawsze szukalem sposobu na rozladowanie zlych emocji. Bylem taki bo rodzicie prawie dzien w dzien sie klocili chore to!

Nie wiedzialem ze takie rzeczy jak obgryzanie paznokci to tez autoagresja...jednak malo wiem ale dzieki temu forum ktore czytam do dwoch dni wnikliwie wiele sie dowiaduje. Czuje sie troszke dziwnie tutaj ja 37 lat wy dwadziescia pare a nawet mniej. Problemy jednak widac te same.


Pozdrawiam.




 
 
Czym jest autoagresja?
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-03-05, 09:29   

pinkrabbits napisał/a:
A ja się zastanawiam, czy pozbawianie się snu podpada w pewien sposób pod AA? Półtora roku temu miałam jeden ciężki semestr, gdzie nauczyłam się nie spać całą noc, a potem dociągałam to do dwóch dób. W skrajnym przypadku nie spałam 72 godziny i na końcu miałam już typową derealizacje wynikającą z braku snu. Oczywiście wmawiałam sobie, że studia, że znajomi, że coś tam. Ale po jakimś czasie zauważyłam, że ten stan w jakiś sposób mnie... uspokaja? Nie muszę przecież nic robić, nad niczym myśleć, bo jestem niewyspana. Mogę się skupić na bólu głowy, na tym, że wszystko inne boli, no i że tak bardzo chce mi się spać.
Żeby nie było, ja lubię spać. Jestem śpiochem. Przez 2 lata miałam bezsenność, ale to było kompletnie co innego. Do tej pory zdarza mi się sporadycznie 'pozbawić się' snu. Jak teraz. Powinnam robić projekt, a siedzę tutaj. Oczywiście prokrastynacja też ma tu duży wpływ, ale coś mi się nie wydaje, żeby tylko o to tu szło. Dziwne to.

Nie wiem kiedy zorientowałam się, że brak snu mnie uspokaja. Na początku potrzebowałam wsparcia kofeiny, żeby nie zasnąć, teraz jednak nie śpię można powiedzieć z automatu. Ból głowy i oczu po zarwanej nocy jest dla mnie w jakiś sposób przyjemny. Celowo czytam książki po nocach by nie spać. Nie miałam dotychczas pojęcia, że może to podchodzić pod autoagresję.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Czym jest autoagresja?
MalaMi 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 83
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-03-15, 20:08   

Ja obgryzam paznokcie od lat, nawet jak mam dłuzsze to też obgryzę. Żadne lakiery nie pomogły, jedynie hybryda.



 
 
Czym jest autoagresja?
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2018-03-16, 07:27   

Smutna mia Mam to samo. To się dzieje tak jakby niezależnie od ciebie, nawet nie wiesz kiedy zaczynasz to robić. Jak pomalowałem paznokcie lakierem to na początku mnie to odpychalo, ale z czasem się przyzwyczaiłem do tego smaku.



 
 
Czym jest autoagresja?
MalaMi 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 83
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-03-16, 08:04   

Ztym że u mnie nie raz dochodziło do wyrywania włosów jeszcze, a nie tylko obgryzania paznokci.



 
 
Czym jest autoagresja?
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2018-03-16, 08:25   

Smutna mia Włosami kręciłas czy dosłownie wyrywałaś?



 
 
Czym jest autoagresja?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12