Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Euphoriall
2021-01-12, 11:47
Prezenty
Autor Wiadomość
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-03-01, 08:25   

Biżuteria na pamiątkę obrony pracy magisterskiej... Powiedz rodzicom, że wolałabyś coś innego, bo nie nosisz takich rzeczy. Przyznaj się, że marzysz np. o profesjonalnej sesji zdjęciowej z makijażem i fotografem.
Na pewno to zrozumieją, nie będzie im przykro.




dead but delicious
 
 
Prezenty
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-01, 11:12   

W listopadzie moja siostra ma 18. urodziny. Myślę, że to najwyższy czas żeby odkładać pieniądze na prezent. Nie chcę dawać pieniędzy, bo chciałabym się wykazać jakoś, a nie iść na łatwiznę. Ale chciałabym też żeby to było coś, co jej będzie naprawdę potrzebne. Coś, co na pewno kupi jak będzie się kiedyś wyprowadzać od rodziców (a wiem, że chce to zrobić najszybciej jak się da). Pościel, ręczniki itp. raczej ma. Może jakieś wyposażenie kuchni, które nie zawsze jest w wynajętych mieszkaniach, a jest przydatne, zwłaszcza, że młoda lubi tworzyć słodkości.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Prezenty
Tony 
Suicide Mission



Wiek: 30
Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 58
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-01, 11:41   

Sawcia, myślę, że najprościej będzie jeśli przedstawisz Im sprawę tak jak napisałaś tutaj. Powiedz, że się boisz biżuterii, powiedz co by Ci się przydało i że nie chcesz, żeby wydawali pieniądze niepotrzebnie na biżuterię. Na pewno zrozumieją. Czy będzie Im przykro? Wydaje mi się, że mniej niż jakby kupili Ci biżuterię, a potem widzieli że i tak w niej nie chodzisz.



Your eyes are swallowing me, Mirrors start to whisper, Shadows start to see, My skin's smothering me, Help me find a way to breathe...

Seeing as time stood still, The way it did before, It's like I'm sleepwalking, Fell into another hole I got
It's like I'm sleepwalking
 
 
Prezenty
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-01, 16:55   

Czy Twoi rodzice zafiksowali się tylko i wyłącznie na biżuterię, czy coś innego wchodzi też w grę?



Este blestemata
 
 
Prezenty
Sawcia 



Dołączyła: 28 Sty 2018
Posty: 416
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-01, 17:06   

antymon, raczej zafiksowali się tylko na tę biżuterię. Moje marzenia, to, co ja bym chciała nigdy się nie liczyły, bo zawsze były uznawane za beznadziejne i krótko mówiąc - do bani.



 
 
Prezenty
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-01, 19:13   

Sawcia, wiem, że trudno się przekonać do czegoś innego - ale... może trzeba na to spojrzeć inaczej. Tak samo jak tobie trudno przekonać się do biżuterii, tak Twoim rodzicom do czegoś innego.
Dużo z moich znajomych pamiątkowo dostawało jakąś drobną biżuterię i osobiście uważam, ze to bardzo fajna sprawa - patrząc na taką drobną rzecz możesz sobie o wielu faktach przypomnieć. Może ja nie dostałam niczego od rodziców, ale... dostałam na przykład jakąś zawieszkę na urodziny i pomimo tego, że również rzadko chodzę w biżuterii i miło mi na to czasem spojrzeć. I nikt nie wymaga od Ciebie, abyś z nią chodziła codziennie- ale ubierając od czasu do czasu z jakiejś okazji możesz zrobić komuś przyjemność. Może trzeba to odebrać jako ich dobry gest, w sumie mogliby nie dawać Ci niczego...
Parę lat temu również na sztywno nastawiałam się co bym chciała dostać... i rodziło to na prawdę dużo rozczarowania. Teraz gdy wyluzowałam, czy pozbyłam się oczekiwań chyba jest przyjemniej.
Z drugiej strony mogą uważać również, że biżuteria to coś namacalnego i na pamiątkę bardziej realnego niż książka (której można się łatwiej pozbyć, bo jest tańsza), a wycieczka nie ma wymiaru fizycznego.

Pamiętam, gdy ja dostawałam pierwszą droższą biżuterię (pierścionek), to mega fiksowałam- przyzwyczajona byłam do noszenia tylko bardzo taniej biżuterii z niklu lub zupełnie nic. Teraz zmienił mi się trochę pogląd i noszę na co dzień. To, że teraz nie nosisz biżuterii nie znaczy, że kiedyś nie będziesz - jeśli nie chcesz całej obwieszki- to może właśnie pierścionek. Czasami mniej znaczy więcej. Po co szarpać sobie nerwy i próbować przebić się ze swoim pomysłem, jeśli trafiasz na ścianę.




Este blestemata
 
 
Prezenty
Sawcia 



Dołączyła: 28 Sty 2018
Posty: 416
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-01, 19:22   

antymon, dziękuję za to, co napisałaś, bo w sumie rzeczywiście ma to pewien sens i pierścionek byłby w sumie dobrym pomysłem, ale niestety mam jakąś niezbadaną alergie, która objawia się pojawianiem się opuchlizny i kiedyś złoty pierścionek musiałam mieć rozcinany, bo krew nie dochodziła. Było mi go bardzo szkoda. O tej pory nawet ze strachu nic nie przymierzam w takiej formie.



 
 
Prezenty
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-01, 19:58   

Pierścionek na pewno był złoty, a nie pozłacany - albo wykonany z "złota głupców"? Mnie uczulały niklowe, pokryte tylko warstewką metalu szlachetnego.
Prócz złota (i jego kilku kolorów), jest srebro, platyna, tytan... do wyboru, do koloru.




Este blestemata
 
 
Prezenty
Sawcia 



Dołączyła: 28 Sty 2018
Posty: 416
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-01, 20:00   

antymon, na pewno był złoty, bo był jednym z prezentów na 18. urodziny.
Srebro też jest ładne, jest jeszcze białe złoto, ale ono chyba z tego wszystkiego najdoższe.




 
 
Prezenty
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-03-01, 20:18   

Najdroższa jest platyna i pallad. Białe złoto to koszt podobny jak każe inne złoto - różni się procentem i dodatkami do samego kruszczyca.



Este blestemata
 
 
Prezenty
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-02, 16:22   

Sawcia, może poprostu tak ci spuchły palce a nie od alergii. Ja tak mam przy kazdej biżuterii (pierścionkach).



 
 
Prezenty
Sawcia 



Dołączyła: 28 Sty 2018
Posty: 416
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-02, 16:24   

Jednobarwna, tylko raczej nic tak samo z siebie nie puchnie. Zwłaszcza, że u mnie alergia od tego się zaczęła. Potem było puchnięcie dróg oddechowych, etc.



 
 
Prezenty
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-03-03, 10:52   

Delphi, może jakiś robot kuchenny albo blender? Zależy, jakie masz środki finansowe i ile pieniędzy planujesz uzbierać.



Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Prezenty
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-03-04, 18:27   

Delphi Też pomyślałam o blenderze. Mikser toteż dobry pomysł.



 
 
Prezenty
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-03-04, 20:06   

Też lubię tworzyć słodkości. Zrobiłam przegląd rzeczy dokupionych, w które moja chałupka nie była wyposażona:

- mikser
- tortownice w trzech różnych rozmiarach
- dwie foremki na muffinki
- forma do tarty
- zestaw misek kuchennych
- waga kuchenna
- fartuszek
- rękawice kuchenne
- blender kielichowy
- blender ręczny
- zestaw do dekorowania tortów i ciast
- foremki na lody
- wałek

Może coś z tej listy będzie podpowiedzią. Jak dla mnie na przykład z tego wszystkiego bez wagi kuchennej idzie się obejść, jak się dużo piecze. Po pewnym czasie człowiek już wie, ile gramów mąki mieści się w szklance i sypie na oko.
Z blenderami najlepiej uderzać w silniczki o wysokiej mocy. Więcej zrobią, więcej udźwigną. Ostatnio mój stary ręczny ostatecznie się spalił, więc kupiłam taki z dodatkami klik i dzięki nim sprawdza się również jako mikser, młynek do kawy, pokruszy lód gdy trzeba, posieka warzywa etc.

W obecnym mieszkaniu nie miałam też mikrofalówki i suszarki do prania i z perspektywy obdarowywanej ucieszyłabym się z takich prezentów.




Disqualified as a human being.
 
 
Prezenty
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13